Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

AB

Sprzęt AGD w narodowej walce z COVID-19

Sprzęt AGD

Grupa AB, notowany na GPW największy dystrybutor IT oraz elektroniki użytkowej w regionie CEE, kolejny raz wspiera walkę z COVID-19. Po respiratorach, sprzęcie elektronicznym i artykułach spożywczych obecnie realizowana jest akcja dostarczania sprzętu AGD do placówek medycznych rozsianych po całej Polsce.

Do wybranych podmiotów, wśród których są szpitale, stacje pogotowia ratunkowego i inne istotne placówki medyczne, trafiają zróżnicowane transporty – zgodnie z lokalnymi potrzebami związanymi z walką z COVID- 19. Przekazywane sprzęty AGD to zarówno duże urządzenia, jak lodówki, kuchnie, pralki i suszarki, jak również tzw. małe AGD, m.in. kuchenki mikrofalowe, mopy parowe, oczyszczacze powietrza, żelazka, odkurzacze, ekspresy do kawy czy czajniki elektryczne. Grupa AB przekazała w połowie kwietnia Uniwersyteckiemu Szpitalowi Klinicznemu we Wrocławiu pierwszy w Polsce respirator nowej generacji, którego unikalne możliwości nie tylko wentylacji mechanicznej, ale również bieżącej diagnostyki, przygotowane są na nawet najcięższe przypadki. Dołączony obszerny pakiet akcesoriów zapewnia możliwość pomocy wielu pacjentom. Z kolei na początku kwietnia grupa AB zamówiła respiratory dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Wcześniej grupa AB przekazała temu szpitalowi – przy wsparciu firm Lenovo i Motorola – laptopy dla lekarzy z pierwszej linii i smartfony dla pacjentów seniorów, aby nie byli w pełnej izolacji od bliskich osób. Kolejnymi darowiznami AB – w odpowiedzi na dalsze pilne potrzeby zgłaszane przez lekarzy – były transporty wody butelkowanej i artykułów spożywczych. W ramach standardowych działań CSR grupa AB pomaga realizować marzenia chorych dzieci, wspiera dzieci z domów dziecka oraz akcje społeczne i działania różnych fundacji.

– Zaangażowaliśmy wiele osób w rozpoznanie potrzeb placówek medycznych i na nie odpowiadamy, działając podobnie jak w naszej działalności biznesowej, gdzie uważnie wsłuchujemy się w głosy partnerów. Potrzeby placówek służby zdrowia w trakcie obecnej pandemii są bardzo różnorodne. Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji dużej organizacyjnie i logistycznie akcji zaopatrzenia placówek medycznych w brakujący im sprzęt AGD, aby medycy mogli efektywnie nieść pomoc chorym – mówi Andrzej Przybyło, prezes zarządu AB SA.

2020-06-09

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket