Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

SAMSUNG

Telewizory QLED 2020 debiutują w Polsce

Telewizory QLED 2020

Tegoroczna linia QLED obejmuje dwa serie QLED 8K i aż pięć QLED 4K. Na prezentacji online poznaliśmy zalety najnowszych rozwiązania technicznych i atrakcyjne funkcje w najlepszych telewizorach z wyświetlaczami QLED marki Samsung.

QLED 8K po raz trzeci

To trzecia generacja telewizorów 8K marki Samsung. Flagowy QLED 8K Q950T oferowany jest o przekątnych 65, 75 i 85 cali, a seria Q800T ma przekątne 65, 75 i 82 cali. Telewizor QLED Q950T wyróżnia ekran, który zajmuje 99 proc. powierzchni telewizora. Niewidoczne krawędzie i smukła obudowa sprawiają, że ten telewizor zachowuje lekkość i smukłość zarówno w wersji 65-, jaki i 85-calowej. Warto także dodać, że w tej mierzącej zaledwie 15 mm grubości konstrukcji wkomponowanych zostało kilkanaście głośników – a te boczne, dzięki efektownej perforacji, stanowią designerską kropkę nad „i”.

Telewizory Samsung QLED 2020

Fot. QLED 8K Q950TS

Z kolei QLED Q800T został stworzony i zaprojektowany z myślą o widzach, dla których jakość obrazu liczy się najbardziej.

Oba tegoroczne modele telewizorów QLED 8K oferują rozdzielczość 8K (7680×4320 pikseli) i wykorzystują sztuczną inteligencję. Procesor Quantum 8K w czasie rzeczywistym analizuje obraz i dźwięk, aby każda scena była tak samo wyrazista, rzeczywista i pełna szczegółów. W połączeniu z „inteligentnym” skalowaniem obraz jest zbliżony do rozdzielczości bliskiej 8K.

Seria QLED 4K duży wybór i funkcjonalność

 Każdy z widzów znajdzie tu telewizor, który najlepiej odpowiada jego oczekiwaniom. Do wyboru jest aż pięć serii :Q95T, Q90T, Q80T, Q70T oraz Q60T, które oferują zakres wielkości ekranu od 43 do 85 cali. Podobnie jak w modelach 8K, także tu widzowie skorzystają z zalet inteligentnego skalowania do 4K. Wydajny procesor Quantum 4K przeanalizuje źródło treści i pomoże wydobyć z filmu to co najlepsze – z lepszym odwzorowaniem szczegółów czy krawędzi.

Telewizory Samsung QLED 2020

Fot. QLED Q70T

W telewizorach Q70T i Q60T na uwagę zasługuje zastosowane po raz pierwszy podświetlenie z LEDami białymi o dwóch temperaturach barwowych ciepłych i zimnych, aby otrzymać kolory naturalne np. skóry i lepszą czerń.

W telewizorach serii Q80T i wyższych zastosowano bezpośrednie podświetlenie strefowe, zwiększające poziom czerni oraz ultra szeroki kąt widzenia, który sprawi, że z każdego miejsca obraz będzie tak samo dobry.

Nowy poziom dźwięku

W telewizorach 8K i 4K wprowadzono szereg rozwiązań poprawiających jakość dźwięku. Należą do nich:

  • Dźwięk Podążający za Obiektem+ (OTS+ ) w telewizorach 8K,
  • Dźwięk Podążający za Obiektem (OTS) w modelach 4K,
  • Aktywny Wzmacniacz Głosu,
  • funkcja Q-Symphony.

Funkcja „Dźwięk podążający za obiektem” (OTS) sprawi, że dźwięk będzie bardziej przestrzenny. System odpowiednio rozmieszczonych głośników pozwoli śledzić ruch np. motorówki na ekranie nie tylko wzrokiem ale usłyszymy jak się przemieszcza.

Aktywny Wzmacniacz Głosu (AVA) eliminuje zewnętrzne hałasy powodowane np. pracami remontowymi u sąsiada z użyciem wiertarki. A gdy hałas przycichnie, poziom dźwięku wróci do tego pierwotnego poziomu.

Funkcja Q-Symphony łączy w jeden system głośniki soundbara i telewizora.

Jeszcze bardziej „smart”

W tym roku telewizory QLED są jeszcze bardziej „smart” ze sprawnym i niezawodnym systemem Tizen. Oferta aplikacji dostępnych na Samsung Smart TV stale rośnie, a obok tych filmowych, takich jak Netflix, HBO GO, Rakuten czy Cineman, coraz więcej jest aplikacji muzycznych z właśnie dodaną Apple Music na czele.

Jedną z nowych funkcji smart jest automatyczna funkcja adaptacji obrazu do oświetlenia w pokoju. Telewizor cały czas reaguje na panujące dookoła warunki i automatycznie reguluje jasność.

Telewizory Samsung QLED 2020

Dzięki funkcji MultiView będą mogli podzielić ekran telewizora na dwie części i podczas oglądania filmu jednocześnie korzystać ze smartfona. Z kolei funkcja Wizualizacji muzyki zaproponuje efekty wizualne dobrane do nastroju i rodzaju muzyki odtwarzanej ze smartfona.

Telewizor QLED, czyli najlepszy przyjaciel konsoli

Prezentując serię Samsung nie zapomniał o graczach. Oprócz znanych i lubianych rozwiązań, takich jak automatyczny tryb Gra, niski Input lag czy system poprawy płynności i ostrości obrazu Game Motion Plus, pojawiło się kilka nowości. I tak na przykład funkcja Real Game Enhancer+ w połączeniu z dynamicznym korektorem czerni zadba o więcej detali w ciemnych scenach, co z pewnością nie raz pozwoli zbudować przewagę nad przeciwnikiem.

Całkowicie nową funkcją jest Game Multi-View, na ekranie telewizora pojawi się dodatkowe okno, gdzie obejrzymy na przykład film instruktażowy z YouTube.

Tryb Ambient z „plusem”

Tryb Ambient, który zmienił rolę telewizora we wnętrzu i jednocześnie stał się stylową wizytówką serii QLED w tym roku dostaje nowe tryby i „plusika” w nazwie. W ramach Trybu Ambient+ pojawiły się nie tylko nowe motywy, ale także m.in. dodatkowa kategoria animacji o nazwie Relaks.

Więcej  telewizorach na stronie QLED na rok 2020.

2020-05-26

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket