Strona domowa / / Artykuły / Telewizory QLED C71 i C81

TCL

Telewizory QLED C71 i C81 premiera

Telewizory QLED C71 i C81

Wiosenna konferencja firmy TCL poświęcona była premierze telewizorów z serii C71 i C81 z wyświetlaczami QLED i wyposażeniem zaliczanym do wyższej półki. Była prowadzona po raz pierwszy online ze względu na pandemię koronawirusa. Pytania dziennikarze zadawali na czacie.

Na wstępie Magdalena Chodkiewicz z marketingu omówiła wyniki finansowe i bieżącą sytuację na rynku telewizorów spowodowaną pandemią. Ubiegły rok był bardzo dobry dla firmy TCL, wolumen sprzedaży wzrósł o 50 proc. Nowa sytuacja spowodowała, że plany działalności firmy na ten rok zostały ograniczone. Zmieniła się strategia działania, więcej będzie promocji i działań marketingowych. Pierwsze miesiące kryzysu szczególnie marzec charakteryzował się znacznym zmnijszeniem sprzedaży telewizorów  – o ok. 30  – 35 proc. Nie ma problemów z dostawami, są one realizowane na bieżąco. Przełom marca i kwietnia był już znacznie lepszy. Zanotowano wzrost sprzedaży telewizorów, co ciekawe o mniejszych przekątnych 32 – 40 cali Android TV. Są one wykorzystywane jako drugi telewizor np. do nauki online przez dzieci uczące się w domach. Wzrosła także sprzedaż telewizorów o przekątnych większych niż 65 cali, na których oglądanie filmów z serwisów VoD jak np. Netflix oferujących filmy w najlepszej jakości HDR to duża frajda.

Telewizory QLED C71 i C81

W konferencji online wzięli udział Magdalena Chodkiewicz kierownik marketingu, która omówiła działanie firmy na ten rok, a Marek Maciejewski dyrektor ds. rozwoju produktu przedstawił nowe telewizory.

Najnowsze telewizory będą w sprzedaży już w maju. Seria QLED C71 zawiera telewizory o przekątnych 65, 55 i 50 cali, a C81 75-, 65- i 55- calowe. W telewizorach C81 o przekątnej 75 i 65 cali zastosowano wyświetlacz z odświeżaniem 100 Hz i systemem Motion Clarity, poprawiającym płynność odtwarzania obrazu. Obie serie są wyposażone w system Android 9.0 i rozwiązania sztucznej inteligencji TCL AI-IN, które optymalizują parametry obrazu i dźwięku.

Telewizory QLED C71 i C81

Telewizory TCL serii QLED C71 i C81 mają przekątne od 50 do 75 cali.

Zastosowane wyświetlacze QLED charakteryzują się poszerzonym zakresem kolorów i funkcją HDR. Dynamiczne zwiększanie jasności w określonych miejscach obrazu punktowo (np. lampy, wybuchy) zwiększa realizm akcji oraz w jasnych i ciemnych scenach powoduje zwiększenie szczegółowości obrazu. Telewizory wyposażono w najlepsze systemy HDR: Dolby Vision i HDR 10+. Dekodowany jest dźwięk standardu Dolby Atmos. Dla tych, którzy chcą otrzymać najlepszą jakość obrazu funkcja Autocal (oprogramowanie marki Calman) skalibruje wyświetlacz. Serię C81 wyróżnia system dźwiękowy 2.1 firmy Onkyo z przednimi głośnikami stereo i głośnikiem niskotonowym umieszczonym z tyłu telewizora. System ten umożliwia wytworzenie wirtualnego dźwięku przestrzennego zgodnego z systemem Dolby Atmos.

 

Telewizory QLED C71 i C81

System głośnikowy marki Onkyo odtwarza wirtualnie dźwięk Dolby Atmos.

Asystent Google wyszuka informacje a także umożliwi sterowanie urządzeniami smart home (Google Home). Głosowo można obsługiwać telewizor, np. zmieniać kanały, zmniejszać lub zwiększać głośność, wybrać złącze. Telewizory są zgodne także z Asystentką Alexą. Odtwarzanie materiałów wideo ze smartfonów i tabletów umożliwiają funkcje T-Cast i Chromecast. To także telewizory dla graczy, ponieważ współczynnik czasu opóźnienia (input lag) wynosi tylko 8 ms.

Telewizory QLED C71 i C81

Nowością jest wyszukiwanie głosowe bez konieczności użycia pilota.

Po raz pierwszy w obu modelach zastosowano sterowanie głosowe bez konieczności używania pilota z mikrofonem (Hands-free Voice Control). Mikrofony są wbudowane w obudowę telewizora. Działają z odległości do 3 m. Można także korzystać z pilota z mikrofonem. Na uwagę zasługuje wzornictwo. Prawie bez ramkowy ekran (97 proc. zajmuje obraz) wykończony jest metalową ramką. Nóżki w telewizorze mogą być ustawiane szerzej lub węziej. Złącza umieszczone z boku ułatwiają dołączanie przewodów od urządzeń wideo szczególnie, jeśli telewizor jest powieszony na ścianie. Znane są już ceny. Telewizory z serii C81 będą kosztować: 7499 zł – 75”, 4799 zł – 65”, 3499 zł – 55”, a serii C71: 3999 zł – 65”, 2999 zł – 55”, 2499 zł – 50”.

2020-05-07
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket