Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

CONCEPT

Odkurzacz bezprzewodowy 3 w 1 VP4210 Real Force

Odkurzacz bezprzewodowy 3 w 1

Dostępny w ofercie marki Concept odkurzacz bezprzewodowy to interesująca konstrukcja typu 3 w 1. Pozwala wygodnie nie tylko odkurzać, ale również myć podłogę. Warto więc spojrzeć na niego z perspektywy tego, czy poradzi sobie jako jedyne urządzenie do czyszczenia w domu. Sprawdziliśmy to w naszym teście.

Możliwość jednoczesnego odkurzania oraz mycia podłogi to jedna z najciekawszych funkcji, dlatego, nie przedłużając, od niej zaczniemy. Standardowo odkurzacz jest wyposażony w turboszczotkę podłogową. Możemy ją wykorzystać do odkurzania np. dywanów i wykładzin. Gdy chcemy sprzątnąć na mokro, mocujemy za nią przystawkę mopującą (zdj. 1). Jest wyposażona w zbiornik na roztwór płynu myjącego i wody oraz mocuje się do niej na rzepy mop. W zestawie znajdziemy dwie nasadki mopujące. W trakcie odkurzania wystarczy stopą nacisnąć przycisk, aby zwilżyć mop. W praktyce rozwiązanie to jest bardzo wygodne i całkiem skuteczne. Za jednym ruchem możemy zarówno odkurzyć, jak i umyć podłogę, dzięki czemu sprzątanie zajmuje mniej czasu (zdj. 2).

Odkurzacz bezprzewodowy 3 w 1

Zdjęcie 1

Odkurzacz bezprzewodowy 3 w 1

Zdjęcie 2

Oczywiście, pod uwagę należy wziąć szerokość mopa i turboszczotki, aby dotarły one do zakamarków. Nakładki myjące są wielokrotnego użytku i wystarczy je wyprać. Bez problemu udało nam się odkurzyć i umyć podłogę w mieszkaniu o powierzchni 50 m2 na jednym cyklu pracy. Stan naładowania akumulatora pozwolił jeszcze na oczyszczenie zakamarków czy odkurzenie kanapy. Turboszczotka jest wyposażona w oświetlenie LED (zdj. 3).

Odkurzacz bezprzewodowy 3 w 1

Zdjęcie 3

Gdy zależy nam na szybkim sprzątaniu, jednostkę ssącą odkurzacza możemy wypiąć. W ten sposób posłuży ona jako odkurzacz ręczny. W zestawie znajdziemy krótką i długą ssawkę szczelinową (zdj. 4) oraz ssawki do tapicerki i szczotkową (zdj. 5). Są one bardzo przydatne przy czyszczeniu wszelkich zakamarków oraz mebli.

Odkurzacz bezprzewodowy 3 w 1

Zdjęcie 4

Odkurzacz bezprzewodowy 3 w 1

Zdjęcie 5

Pod względem użytkowym pochwalić można konstrukcję odkurzacza. Przede wszystkim składa się do naprawdę kompaktowych rozmiarów, więc można go wygodnie przechowywać. Zbiornik na zanieczyszczenia jest łatwy w opróżnianiu. Można go także umyć, podobnie jak filtry (zdj. 6). Odkurzacz stoi samodzielnie, nie potrzebuje do tego stacji dokującej, więc możemy go wygodnie ładować w praktycznie każdym miejscu.

Odkurzacz bezprzewodowy 3 w 1

Zdjęcie 6

Deklarowany przez producenta pobór mocy to 90 i 200 W zależnie od trybu pracy – zwykłego lub turbo. W trybie zwykłym odkurzacz dobrze sobie radził z odkurzaniem paneli podłogowych i gresu. Na wykładzinie czy dywanach z krótkim włosiem przydatny jest tryb turbo. Czas odkurzania wynosi ok. 40 min. W praktyce pozwoliło to na nawet trzykrotne odkurzenie mieszkania o powierzchni 50 m2.

Concept VP4210 to funkcjonalny odkurzacz bezprzewodowy. Dużą zaletą jest jego modułowa konstrukcja, dzięki której może być wykorzystywany także jako odkurzacz ręczny. Z kolei funkcja mycia podłóg pozwala znacząco zaoszczędzić czas. Polecamy go w szczególności posiadaczom niewielkich mieszkań, w których w praktyce może stanowić jedyne niezbędne urządzenie do dbania o porządek.

2020-05-05

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket