Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

HISENSE

Telewizory Hisense już w Polsce! (artykuł promocyjny)

Telewizory Hisense już w Polsce!

Hisense to kolejny światowej skali producent z atrakcyjną ofertą kilkudziesięciu modeli telewizorów, który rozpoczął sprzedaż w Polsce. Marka jest czwartą co do wielkości w segmencie telewizorów na świecie i numerem 1 na największym światowym rynku – w Chinach. Warto wiedzieć, że wspólnie z uznanym i cenionym u nas brandem Gorenje tworzą dziś skuteczny alians, dzięki czemu na rynek trafiają dobrze wyspecyfikowane i sprawdzone produkty ze świata AGD i RTV.

Hisense Group to potężna chińska korporacja produkująca elektronikę użytkową oraz sprzęt AGD. Tworzona jest przez dwie najważniejsze firmy: Hisense Electric Co Ltd (Chiny) i Hisense Kelon Electrical Holdings Co Ltd (Hongkong). W języku chińskim słowo „Hisense” oznacza tyle, co „dwie rzeki wpadające do morza” lub „zaufanie bez granic”. Początki firmy są związane z fabryką odbiorników radiowych Qingdao No.2 Radio Factory, założoną w 1969. Od tego czasu przedsiębiorstwo dynamicznie rozwija produkcję sprzętu AGD i RTV, w tym telewizorów, smartfonów, tabletów, lodówek, zamrażarek i klimatyzatorów.

Telewizory Hisense już w Polsce!

Firma Hisense swoją wysoką pozycję rynkową zawdzięcza nowoczesnemu zapleczu badawczo-produkcyjnemu w wielu rejonach świata.

Nowoczesne zaplecze, współpraca z Gorenje

Za bardzo dobrą pozycją na globalnym rynku stoi nowoczesne zaplecze badawczo-produkcyjne. Na całym świecie działa 18 zagranicznych firm, które znajdują się w Ameryce Północnej, Europie, Australii, Afryce, na Bliskim Wschodzie, w Azji i w rejonie Pacyfiku. Hisense ma 3 zagraniczne ośrodki produkcyjne w Afryce Południowej, Czechach i Meksyku, oraz 7 zagranicznych centrów badawczo-rozwojowych. Produkty marki Hisense są sprzedawane w ponad 130 krajach.

W 2018 r. chińska firma została właścicielem firmy Gorenje – czołowego producenta sprzętu AGD w Europie. Warto wiedzieć, że Gorenje to jedna z najsolidniejszych marek AGD o wyjątkowej specjalizacji. Ciekawostką jest fakt, że przez wiele lat produkowano w Polsce „nieśmiertelne” pralki Polar na licencji… Gorenje.

Hisense globalnym partnerem UEFA

Częścią międzynarodowej strategii Hisense jest aktywne zaangażowanie w marketing sportowy w celu zwiększenia świadomości marki. Firma Hisense została globalnym partnerem UEFA Euro 2020. Umowa globalna, podpisana do końca 2022 r., obejmuje finały Ligi Narodów UEFA 2019 i 2021, kwalifikacje europejskie do UEFA Euro 2020 i mistrzostwa świata FIFA 2022, mistrzostwa Europy UEFA do lat 21 2019 i 2021, UEFA Euro 2021 kobiet i UEFA Futsal Euro 2022 r. Niestety, ze względu na pandemię koronawirusa wszystkie zawody sportowe zostały przeniesione, ale nie zmienia to skali i rangi firmy jako sponsora tak ważnych wydarzeń świata sportu.

Telewizor ULED XD

Przeznaczone duże środki na prace badawczo-rozwojowe skutkują nowatorskimi konstrukcjami telewizorów. ULED to Ultra LED – marketingowa nazwa telewizorów premium marki Hisense. Znajdziemy tu telewizory najwyżej klasy wyświetlaczami LCD LED z poszerzoną przestrzenią kolorów dzięki stosowaniu kropek kwantowych z pełnym wielostrefowym podświetleniem oraz innymi nowatorskimi rozwiązaniami.

Telewizor

Topowym modelem jest 65-calowy 65U9E, oparty na technice ULED XD. Zastosowano w nim po raz pierwszy na świecie dwie matryce LCD (dual layer) nałożone na siebie – kolorową o rozdzielczości 4K (Quantum Dot Colour) i drugą, czarno-białą Full HD. Uzyskano w ten sposób 10-krotne zwiększenie kontrastu w porównaniu z telewizorami LCD. Zwiększone są też znacznie jasność obrazu, gama kolorów i dokładność odwzorowania barw. Ten telewizor spełnia wymogi certyfikacji HDR dla telewizorów OLED. Jest także tańszy w produkcji niż OLED.

Jakie funkcje znajdziemy w telewizorach Hisense na polskim rynku?

Firma Hisense oferuje szereg nowatorskich rozwiązań technicznych w różnych kategoriach telewizorów. Należą do nich: ULED TV, OLED TV, Ultra HD 4K i Full HD oraz Laser TV.

Sztuczna inteligencja w telewizorach Hisense

Najważniejszym podzespołem w telewizorach jest Hi-View Engine. To procesor, w którym zastosowano algorytmy sztucznej inteligencji. Optymalizuje on w czasie rzeczywistym jakość obrazu i ogólne wrażenia wizualne. Dostosowuje każdą scenę do każdego piksela tak, aby uzyskać najlepszy obraz i wyraźny ruch w całym zakresie oglądanych treści.

Sztuczna inteligencja

Nowoczesny procesor Hi-View Engine gwarantuje doskonałą jakość obrazu.

Sztuczna inteligencja jest też wykorzystywana do skalowania obrazu. UHD AI upscaler poprawia sygnały wideo o mniejszej rozdzielczości tak, aby uzyskać zbliżoną do 4K. Dzięki algorytmom AI automatycznie tworzone są nowe piksele, scena po scenie, żeby obraz 4K różnił się jak najmniej od oryginału. Zapewniony jest wysoki poziom szczegółów, nawet przy standardowym sygnale Full HD.

Inne układy poprawy jakości obrazu

Nad jakością obrazu czuwają także układy poprawy jakości związane z pracą podświetlenia wyświetlacza – Full Array Local Dimming Pro i Ultra Dimming.

Pierwszy dzięki możliwości sterowania wieloma strefami podświetlenia powoduje zwiększenie kontrastu i lepsze odtwarzanie czerni. Drugi korzysta z zawansowanego algorytmu do analizowania przychodzącego sygnału i dostosowuje dynamicznie jasność podświetlenia, dzięki czemu obraz jest bardziej detaliczny, szczególnie w wypadku materiałów wideo HDR.

Przy oglądaniu dynamicznych scen sportowych układ MEMC (Motion Estimation/Motion Compensation) zapewnia płynność obrazu przy szybko poruszających się obiektach.

Poszerzony zakres kolorów i HDR

W telewizorach ULED znajdziemy wyświetlacze z poszerzonym zakresem kolorów dzięki zastosowaniu warstwy z kropkami kwantowymi (Quantum Dot Colour), które zwiększają przestrzeń odtwarzania kolorów czerwonego i zielonego. Jeżeli wyświetlacz nie ma poszerzonego zakresu kolorów, reprodukcję kolorów wspomaga układ Ultra Color Enhancer. Opracowany algorytm odwzorowuje w czasie rzeczywistym barwy, aby oddać oryginalną wizję reżysera.

Telewizory Hisense 4K UHD obsługują wiele formatów HDR, w tym dekodują materiały wideo w formatach HDR10+, HDR10, HLG oraz Dolby Vision. Najlepsze telewizory osiągają szczytową wartość jasności 1000 nt. Wtedy w filmach HDR odtwarzanych z serwisów VoD Netflix, Prime Video, CDA.pl albo YouTube czy grach zobaczymy więcej szczegółów w cieniach i jaśniejszych bielach, a barwy zyskują więcej odcieni. Także punktowe rozbłyski świateł będą bardziej realistyczne.

Platforma ViDAA – komfort obsługi

Dla użytkownika telewizora ważna jest obsługa. Platforma obsługi systemu operacyjnego VIDAA OS oparta jest na niezawodnym systemie Linux. Takie rozwiązanie zapewnia szybkie i płynne działanie menu telewizora, które jest intuicyjne i bardzo wygodne w obsłudze. Samemu można dostosować je tak, aby uzyskać szybki dostęp do zewnętrznych sygnałów wideo, np. konsoli gier czy odtwarzacza Blu-ray, oraz aplikacji na ekranie wideo. Zdaniem producenta szybkie przełączanie wszystkich ulubionych aplikacji i urządzeń jest możliwe w trzech lub mniejszej liczbie kroków. Dodatkowo OS VIDAA rozpoznaje typowe sceny odtwarzanego materiału wideo oraz automatycznie dopasowuje ustawienia ekranu dla osiągnięcia najlepszej jakości obrazu.

Platforma ViDAA

VIDAA OS to platforma systemu operacyjnego Linux z intuicyjną obsługą.

Z funkcji smart TV na uwagę zasługuje Anyview Cast. Dzięki łączu Wi-Fi można odtwarzać ze smartfona na dużym ekranie filmy, zdjęcia i gry. Pilot można zastąpić aplikacją RemoteNOW, instalowaną na tablecie lub smartfonie.

Tunery telewizyjne

Telewizory są dostosowane do odbioru telewizji naziemnej DVB-T/T2, kablowej DVB-C i satelitarnej DVB-S/S2. Przy wykorzystaniu karty i modułu CAM instalowanego w złączu CI+ można dekodować kanały telewizji satelitarnej platform cyfrowych Canal+ czy UPC.

Dźwięk

Telewizory wyposażono w system dźwięku stereofonicznego dbx-tv z technikami: Total Sonics, Total Surround, Total Volume, rekompensującymi wpływ małych głośników na jakość różnego rodzaju dźwięków.

Technika Total Sonic wykorzystuje filtry psychoakustyczne w celu wzmocnienia basów i zmniejszenia zniekształceń. Dźwięk brzmi tak, jakby wydobywał się z mocniejszych głośników umieszczonych poza obudową.

Technika Total Surround umożliwia za pomocą głośników stereo tworzenie dźwięku przestrzennego. System analizujący dźwięk identyfikuje podstawowe składowe, takie jak dialogi, efekty przestrzenne, a następnie kontroluje każdy z tych elementów osobno, tak, aby były słyszane obok widza, za nim i nad nim.

Dźwięk

W telewizorach podstawowym systemem fonii jest dbx-tv, w najlepszych są dekodery dźwięku przestrzennego Dolby Atmos i DTS Studio.

Technika Total Volume zapobiega niepożądanym zmianom głośności powodowanym nadawaniem reklam, kanałów TV z różnymi poziomami dźwięku. Do wyboru są dwa tryby ustawienia głośności: normalny i nocny. Tryb normalny wyrównuje poziomy dźwięku, a tryb nocny umożliwia ciche słuchanie bez utraty jakości dialogów.

W droższych modelach są dekodery dźwięku przestrzennego DTS Studio Sound, Dolby Atmos. Dolby Atmos jest najpopularniejszy i wykorzystywany przez większość wytwórni filmowych.

Łącza i złącza

Telewizory są bogato wyposażone w złącza: HDMI 2.0 × 3 lub 4, USB 2.0 × 2, wyjście audio S/PDIF, audio L/P, wyjście wideo oraz łączność bezprzewodową – Wi-Fi (dwupasmowe: 2,4 i 5 GHz) i Bluetooth.

Ładne i funkcjonalne

Producent zadbał o estetykę telewizorów. Minimalna ramka nie odwraca uwagi od obrazu, a w najlepszych modelach metalowa rama, tył obudowy i podstawa są wykonane z metalu. Podstawy mogą być w kolorze czarnym lub srebrnym. Rezultatem jest elegancki, nowoczesny wygląd, pasujący do każdej szafki, który ozdobi każdą przestrzeń. Do wyboru mamy różne kształty podstaw w postaci dwóch minimalistycznych nóżek, nadających lekkość (np. serie telewizorów A7100F), lub ażurowej (U7QF, A7500F) czy z jednym podparciem („litera V” – U8QF).

Ładne

Estetyka na wysokim poziomie – bardzo wąska ramka i możliwość schowania kabli to dodatkowe walory serii U7QF.

Odpowiednio zaprojektowany uchwyt ukrywa kable, zapewniając ład i porządek w domu. Teraz nie trzeba się denerwować plątaniną kabli, jeżeli korzysta się z kilku urządzeń wideo, np. dekodera telewizji satelitarnej, konsoli do gier czy odtwarzacza Blu-ray.

Poniżej krótka charakterystyka telewizorów z oferty na rok 2020 z różnych grup. Szczegółowe opisy serii i poszczególnych modeli można znaleźć na stronie WWW.

Telewizory ULED

Telewizory ULED TV z tegorocznych serii U7QF i U8QF wyposażone są w wyświetlacze Quantum Dot (z kropkami kwantowymi), a więc te same, które znajdziemy w telewizorach marek Samsung i TCL. W telewizorach z serii U7QF oferowane są modele o przekątnej 50, 55, 65 cali, a w serii U8QF – 55 i 65 cali.

Serie U7QF i UQ8F to telewizory z wyświetlaczem DLED, 132 i 180 strefami lokalnego przyciemniania oraz procesorem Hi-View Engine. Dodatkowo matrycę LCD UQ8F wyposażono w warstwę przeciwodblaskową. Kontrast w obu seriach jest taki sam – 4000:1, jasność np. w modelu 65U8QF wynosi 600 nt (szczytowa 1000 nt), a w 65U7QF – 400 nt (szczytowa 700 nt). Wyróżnia je też poszerzona przestrzeń kolorów (77 proc. BT.2020), która powoduje lepsze odtwarzanie czerwieni i zieleni. Telewizory te szczególnie dobrze sprawdzą się przy odtwarzaniu filmów z HDR Dolby Vision. Seria UQ8F ma wyświetlacz z odświeżaniem obrazu 120 Hz, które zapewnia płynne odtwarzanie obrazu dla dynamicznych filmów, gier komputerowych czy wydarzeń sportowych.

Telewizory

Poszerzony zakres kolorów (Wide Color Gamut) uzyskano w wyświetlaczu ULED dzięki zastosowaniu nowatorskich kropek kwantowych.

Telewizory są zgodne ze standardami HDR: HDR10/HDR10+, HLG i Dolby Vision, dzięki czemu mogą odtwarzać filmy z serwisów VoD Netflix, Prime Video, YouTube, Rakuten, CDA.pl i innych źródeł wideo HDR czy odtwarzacza Blu-ray 4K w najlepszej jakości.

System dźwiękowy tworzą głośniki o mocy wyjściowej 2 × 10 W. W serii U8QF są to głośniki frontowe marki JBL. Odtwarzany jest dźwięk w standardzie Dolby Audio i dekodowany dźwięk Dolby Atmos. Wystarczy dołączyć do telewizora soundbar zgodny z Dolby Atmos, aby poczuć się jak w kinie. Telewizory mają 4 złącza HDMI 2.0, dwupasmowe łącza Wi-Fi oraz Bluetooth.

Telewizory OLED

Firma Hisense ze względu na porównywalną jakość obrazu telewizorów dwuwarstwowych LCD, np. 65U9E, postanowiła praktyczne zrezygnować z produkcji na szeroką skalę telewizorów OLED. Na polskim rynku będzie sprzedawany tylko jeden model – OLED H55O8B.

Telewizory Ultra HD 4K

To największa oferta telewizorów marki Hisense, o szerokim wyborze przekątnych: seria A7100F zawiera modele o przekątnej 43, 50, 55, 58, 65, 70, 75 cali, a serie A7500F i A7300F – 43, 50, 55, 65 cali. Serię A7500F wyposażono w wyświetlacz DLED z szerokim zakresem przestrzeni kolorów (Wide Colour Gamut), jasność wynosi 350 nt. Dwie pozostałe serie mają wyświetlacze z podstawowym zakresem kolorów (Precision Colour) i nieco mniejszą jasność obrazu – 300 nt. HDR Dolby Vision znajdziemy w serii A7500F, pozostałe mają HDR HDR10/10+ i HLG.

Mocną stroną telewizorów Ultra HD 4K jest dźwięk za sprawą systemu DTS Virtual:X (w seriach A7500F i A7300F), a w serii A7100F DTS Virtual:X (w modelach 75 i 75 cali) oraz DTS Studio Sound (w modelach mniejszych niż 65-calowe). Moc wyjściowa głośników wynosi 2 × 10 W. Łącza Wi-Fi, Bluetooth dają swobodę w korzystaniu z urządzeń mobilnych.

Telewizory

Wyświetlacz 120 Hz zastosowano w telewizorach z serii U8QF.

Telewizory Full HD/HD

Telewizory Full HD o przekątnej 40 cali i HD 32 cali są polecane do mniejszych pokoi. Oferowane są w wersji smart TV (np. seria A5600F) lub bez niej (seria A5100F). W wersji smart TV telewizory wyposażono w łącze Wi-Fi. Mają one atrakcyjne wzornictwo, jak w wyższych seriach. Moc wyjściowa głośników wynosi 2 × 6 W, dostępne są dwa złącza HDMI 1.4.

Laser TV – kino dla koneserów

Firma Hisense jest pionierem w dziedzinie telewizji laserowej. Zestaw składa się z projektora DLP o krótkiej ogniskowej obiektu (tzw. krótkiego rzutu) i specjalnego ekranu z powłoką przeciwodblaskową zamiast panelu LCD.

Laser TV

Laser TV – jedyny tego rodzaju produkt na polskim rynku.

Projektor może stać zaledwie 21,5 cm od ekranu, a obraz rzutowany na ekran nie ma zniekształceń. Cała elektronika: procesor, układy poprawy jakości obrazu, tunery telewizji DVB-T/T2/C/S2, głośniki złącza, oraz platforma smart TV VIDAA U2.5 znajduje się w obudowie projektora. Sygnał wideo jest przetwarzany przez procesor czterordzeniowy.

Przewagą projektora Hisense nad większością telewizorów 4K HDR jest bardzo szeroka paleta barw BT.2020, wynosząca aż 97 proc. Większość najlepszych telewizorów Ultra HD HDR zapewnia tylko 70 proc. przestrzeni barw BT. 2020. W 100 proc. jest odwzorowana przestrzeń kolorów DCI-P3 (standard kinowy). Bardzo duża jest jasność obrazu – aż 3000 ANSI lumenów w modelu H80LSA umożliwia oglądanie filmów w jakości kinowej.

Laser TV

Projektor krótkiego zasięgu wytwarza doskonały obraz, lepszy niż w kinie.

Według badań przeprowadzonych przez firmę Hisense obraz z projektora laserowego odpowiada zaletom kinowego. Wyniki potwierdzają, że komfort wizualny oglądania telewizji laserowej jest lepszy niż telewizora LCD, a także lepszy o 20 proc. niż w wypadku czytania druku. Testy wykazały, że oglądanie telewizji laserowej jest zdrowsze dla oczu.

W ofercie są trzy modele laserowej telewizji: H100LDA, HE 100L5, H80LSA, wytwarzające obraz o przekątnej 100 cali (2,5 m) i 80 cali (2 m).

Opracowano przy współpracy z firmą Hisense.

2020-05-02

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket