Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

FALMEC

Okap Sophie

Okap

W kolekcji Circle.Tech firmy Falmec dostępny jest stylowy okap wyspowy Sophie, który swoim wyglądem do złudzenia przypomina elegancką, nowoczesną lampę. Z wykorzystaniem tego modelu możemy zadbać nie tylko o skuteczne pochłanianie kuchennych oparów, ale także o wyjątkowy wystrój domowego wnętrza.

Sophie to wyciąg szczelinowy z eleganckim panelem wykonanym ze szkła hartowanego. Zastosowano w nim eleganckie i wygodne w obsłudze sterowanie rotacyjne.

Urządzenie obsługuje przeciwtłuszczowy filtr metalowy (wymienny z możliwością mycia) oraz filtr Carbon.Zeo (w zestawie). Drugi ze wspomnianych filtrów to dwuskładnikowa konstrukcja, która wykorzystuje materiały pochodzenia naturalnego – zeolit i węgiel aktywny, skutecznie zatrzymujące zapachy. Filtr Carbon.Zeo wyróżnia się długim czasem pracy (ok. 5 lat przy normalnym użytkowaniu). Można go regenerować przez umieszczenie w piekarniku w temperaturze 200 °C na 2 godziny. Producent zaleca regenerację filtra Carbon.Zeo co 18 miesięcy użytkowania. Model Sophie ma alarm zabrudzenia filtrów metalowych, który poinformuje o konieczności ich konserwacji. Alarm uruchamia się po ok. 30 godz. użytkowania urządzenia. Okap został wykonany ze stali lakierowanej o bardzo dobrej odporności na działanie wody, pary wodnej, wilgotnego powietrza, kwasów spożywczych, a także słabych kwasów organicznych i nieorganicznych. Ma 54 cm średnicy i wyposażony jest w silnik o wydajności 600 m3/h, 3 zakresy prędkości oraz tryb intensywny. W zależności od wybranego poziomu prędkości pracy okapu przełącznik obrotowy podświetlany jest innym kolorem. Na pierwszym poziomie świeci się na zielono, na drugim na niebiesko, a przy ustawieniu trzeciego poziomu na fioletowo. Tryb intensywny, podczas którego podświetlenie przełącznika jest czerwone, aktywuje się nie przez przekręcenie przełącznika, a jego wciśnięcie na 2 sekundy. Po kilku minutach pracy w trybie intensywnym okap przełącza się automatycznie na trzeci poziom prędkości. Maksymalna głośność wytwarzana podczas pracy urządzenia wynosi 66 dB(A) re 1 pW, natomiast maksymalne zużycie energii to 160 W. Okap wykorzystuje oświetlenie LED o mocy 18 W i temperaturze barwowej 4200 K. Zapewnia ono dużą wydajność, małe zużycie energii i długi okres eksploatacji w warunkach normalnego użytkowania.

Okap sprzedawany jest w pięciu wariantach kolorystycznych: białym, cynowym, antracytowym oraz stylizowanym na miedź antyczną lub mosiądz antyczny. Do okapu dostępny jest pilot (jako opcja), który umożliwi zdalną obsługę urządzenia. Za pomocą pilota można np. włączyć timer, który spowoduje automatyczne wyłączenie okapu po 15 min.

Model Sophie dostępny jest również w specjalnej wersji – jako lampa. Jest ona oferowana w tych samych kolorach co okap, a dodatkowo w dwóch odmianach różniących się średnicą. Może ona wynosić 22 lub 54 cm.

Okap
2020-05-02

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket