Strona domowa / Artykuły / Pierwsze w Polsce oświetlenie LED

PHILIPS , SIGNIFY

Pierwsze w Polsce oświetlenie LED w szklarni z pomidorami

Pierwsze w Polsce oświetlenie LED

Signify (poprzednio Philips Lighting), po raz pierwszy w Polsce zainstalował oprawy LED w szklarniowej uprawie pomidora malinowego Tomimaru Muchoo.

To innowacyjne rozwiązanie zostało zastosowane na plantacji o powierzchni 2 ha, gdzie zamontowano moduły Philips GreenPower LED toplighting oraz moduły Philips GreenPower LED interlighting.

Nowoczesne oświetlenie szklarni

Dzięki zastosowaniu sztucznego oświetlenia w szklarni, ogrodnicy mają możliwość całorocznej uprawy warzyw i owoców. Do tego celu gospodarstwa najczęściej wykorzystują wyładowcze lampy sodowe HPS, które są bardzo energochłonne, a ich technologia bardzo odbiega od współczesnych standardów. Firma Signify proponuje producentom szklarniowym przejście na oświetlenie LED, które pozwoli im na zwiększenie wydajności upraw i ograniczenie zużycia energii elektrycznej. Zastosowanie nowoczesnego oświetlenia GreenPower LED marki

Pierwsze w Polsce oświetlenie LED

Philips otwiera nowe możliwości, które pozwolą zwiększyć jakość i wydajność upraw w systemie produkcji całorocznej.

 „Oświetlenie Philips GreenPower LED to nowatorskie podejście do całorocznej uprawy warzyw i owoców w szklarniach. Wychodzimy naprzeciw trendom i staramy się sprostać wymaganiom naszych partnerów biznesowych, a technologia doświetlania szklarni LED-ami znakomicie wpisuje się w proekologiczne podejście nowoczesnych gospodarstw.” – mówi Maciej Król, Ekspert Rozwoju Biznesu Horti LED C&EE w Signify.

Oświetlenie Philips GreenPower LED w porównaniu ze światłem HPS o mocy 1000 W produkuje taką samą ilość światła zużywając o 40% mniej energii i wytwarzając przy tym niewiele ciepła radiacyjnego. Pozwala to ogrodnikom niezależnie od siebie sterować temperaturą i doświetlaniem, a tym samym – efektywniej kontrolować klimat panujący w szklarni. Wykorzystanie opraw LED może skrócić cykle wzrostu, zwiększyć plony i umożliwia lepsze wykorzystanie uprawowej przestrzeni. Nowoczesne oświetlenie zapewnia ekonomiczną i jednocześnie eko-przyjazną uprawę szklarniową.

Pomidory malinowe przez cały rok

Plantacja została oświetlona w systemie FULL LED. Zaproponowane rozwiązanie Philips zapewnia pakiet światła na poziomie 140 μmol/s/m2 z modułów oświetlenia górnego (toplighting) oraz 60 μmol/s/m2 z modułów międzyrzędowych (interlighting) co pozwala na intensywną a jednocześnie

energoefektywną – a więc ekologicznie przyjazną – uprawę w okresie zimowym.

Połączenie wiedzy ogrodnika na temat uprawy warzyw i owoców z know-how Signify w zakresie oświetlenia zwiększa szansę na obfite plony i zmniejsza ryzyko popełnienia błędów. Producenci szklarniowi mogą skorzystać z posprzedażowego wsparcia specjalisty Signify ds. roślin, co stanowi wartość dodaną oferty Philips LED. Dzięki doświadczeniu w segmencie Horti oraz wiedzy w zakresie uprawy z LEDami eksperci prowadzą doradztwo, regularnie odwiedzając szklarnie oraz udzielając porad online.

 

2020-05-01
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket