Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

VESTEL POLAND

Wyjątkowe rozwiązania i sprzęt

Wyjątkowe rozwiązania

Waldemar Pokora - product manager działu AGD w Vestel Poland Sp. z o.o.

Redakcja: Sharp nieustannie zaskakuje konsumentów innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi stosowanymi w sprzęcie chłodniczym. Do takich możemy na pewno zaliczyć lodówkę, pakowarkę próżniową VacPac Pro czy zaprezentowany podczas ostatnich targów IFA model wyposażony w komorę fermentacji. Skąd pomysł na tego typu rozwiązania i czy są one dostępne dla polskich klientów?

Waldemar Pokora: Chłodziarkozamrażarki już dawno przestały pełnić tylko swoje podstawowe zadanie, teraz mogą o wiele więcej. Nam zależy, by dodatkowe funkcje nie były gadżetami, ale odpowiadały na potrzeby konsumentów i pomagały w rozwiązywaniu globalnych problemów. Kupujemy dużo żywności, ale często też ją marnujemy. Statystyczny Polak wyrzuca 235 kg jedzenia rocznie, znajdujemy się na piątym miejscu w UE w tym niechlubnym rankingu.Pakowanie próżniowe, dostępne w modelu SJ-F2560EV, pozwala na przechowanie produktów nawet 8 razy dłużej. Proces trwa kilka sekund i jest w pełni zautomatyzowany. Komora fermentacyjna to z kolei rozwiązanie, które zachęca do przygotowywania kiszonek czy jogurtów – produktów cenionych za bogactwo witamin, naturalnych probiotyków. Takimi prostymi sposobami możemy redukować negatywny wpływ na środowisko. Modele z funkcją pakowania próżniowego są dostępne dla polskich klientów.

Sharp to także innowacyjna technika Plasmacluster, która stosowana jest m.in. w oczyszczaczach powietrza. Jaką funkcję spełnia ona w chłodziarkozamrażarkach? I co zyskuje konsument dzięki temu rozwiązaniu?

Plasmacluster w chłodziarkozamrażarkach to kamień milowy w kwestii redukcji pleśni oraz szkodliwych bakterii, znajdujących się w pożywieniu. Wyniki badań brytyjskich naukowców dowodzą, że tylko w szufladzie na warzywa i owoce można znaleźć około 8000 kolonii różnych bakterii na centymetr kwadratowy. Najczęściej są to pałeczki E.coli, Salmonella i Listeria. Ale to nie wszystko – rozwiązanie to opóźnia proces psucia się warzyw i owoców, ponieważ skutecznie usuwa tworzący się gaz etylenowy, który ma na nie negatywny wpływ. Uzupełnieniem tego typu rozwiązań są zaawansowane systemy chłodzenia Hybrid Cooling czy AdvancedNoFrost, utrzymujące odpowiedni poziom wilgotności i stabilność temperatury wnętrza chłodziarki. W efekcie mamy pewność, że przechowywane produkty są nie tylko zdrowe, ale zdecydowanie dłużej zachowują świeżość. Mniej wyrzucamy, oszczędzając czas potrzebny na zakupy oraz pieniądze.

Wyjątkowe rozwiązania

Fot. Sharp

Jakie jeszcze rozwiązania techniczne wyróżniają chłodziarkozamrażarki marki Sharp?

W ofercie proponujemy kilkanaście modeli urządzeń z górną i dolną zamrażarką w nietypowych rozmiarach czy kolorystyce, dwu-, czterodrzwiowe. Ogromną wagę przywiązujemy do konstrukcji oraz designu – są to cechy, które budują przewagę konkurencyjną. Wszystkie chłodziarkozamrażarki Sharpa są ciche, wyposażone w energooszczędne oświetlenie LED, wytrzymałe półki z hartowanego szkła, a także antybakteryjne powłoki ze srebra, tworzące systemy zapobiegające powstawaniu i namnażaniu się bakterii. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie użytkowników część modeli ma wspomnianą już technikę Plasmacluster – tam, gdzie jej nie ma, firma stosuje filtry etylenowe, które pomagają w naturalny sposób wydłużać świeżość produktów, o czym wspomniałem wcześniej. Kluczowe znaczenie w kontekście technologii ma natomiast system chłodzenia hybrydowego, który zapobiega wysuszaniu żywności, przenikaniu zapachów i powstawaniu szronu, dbając o równomierne chłodzenie na każdym poziomie. Długofalowo systemy chłodzenia mają również wpływ na obniżenie wysokości rachunków za energię elektryczną oraz zapobiegają marnowaniu żywności.

Rozmawiał Łukasz Sowiński

2020-05-01

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket