Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

AMICA

Wielkanocne paczki od Fundacji Amicis

Wielkanocne paczki

Fundacja Amicis od wielu lat, tuż przed świętami Wielkiej Nocy, wspiera swoich podopiecznych paczkami żywnościowymi. W tym roku do potrzebujących rodzin, za pośrednictwem szkół i ośrodków pomocy społecznej, trafiło blisko 1400 kg wędlin w 350 pudełkach. Niezawodni strażacy z OSP Amica służyli pomocą w załadunku i rozwożeniu paczek.

Jeden zespół strażaków pojechał m.in. do szkół we Wronkach, Biezdrowie i Nowej Wsi, drugi przyjął kurs na Chojno, Lubasz i Miłkowo. Paczki rozwieziono również do Ośrodka Pomocy Społecznej we Wronkach, Ostrorogu i Trzciance. Około 90 zestawów darów trafiło do rąk potrzebujących rodzin z Poznania i okolic. Całą akcję nadzorowała czujnym okiem Janina Szablewska z Fundacji Amicis.

– Świąteczny okres to idealny czas, aby podzielić się odrobiną dobra z innymi, tym bardziej w obecnej sytuacji, z którą mierzy się każdy z nas. Dlatego 7 kwietnia br. dwa wozy strażackie OSP Amica wyruszyły spod magazynu Fundacji Amicis, żeby dostarczyć jeszcze przed Wielkanocą wszystkie paczki do wyznaczonych placówek – mówi Janina Szablewska z Fundacji Amicis.

Fundacja Amicis została założona w 2005 r. we Wronkach jako niedochodowa pozarządowa organizacja pożytku publicznego. Działalność na dużą skalę jest możliwa przede wszystkim za sprawą wsparcia Amica SA oraz Amica Handel i Marketing sp. z o.o., których łączne darowizny opiewają rocznie nawet na ponad 500 tys. zł. Fundusze gromadzone są także przez współprace z innymi podmiotami, aukcje na Allegro oraz odpisy 1 proc. w rozliczeniach rocznych. Więcej o fundacji na stronie www.amicis.org.

Wielkanocne paczki
2020-05-01

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket