Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

MEDIA EXPERT

Z nowym magazynem w Poznaniu

Z nowym magazynem w

Firma Terg SA, właściciel elektromarketów Media Expert, wynajęła 1,8 tys. m2 powierzchni magazynowej oraz biurowo-socjalnej w kompleksie Prologis Park Poznań III. Najemcę w negocjacjach oraz uzgodnieniach warunków najmu wspierała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Terg SA jest właścicielem sklepów Media Expert, których jest w Polsce ponad 480 w niemal 390 miastach. Marka jest obecna na rynku od 2002 r. i zatrudnia 8,5 tys. pracowników. Ponadto Terg jest właścicielem trzech sklepów internetowych: Mediaexpert.pl, Electro.pl oraz Avans. pl. Na wynajętej przestrzeni firma planuje ulokować swój magazyn przeładunkowy do obsługi rynku wielkopolskiego.

– Nowo wynajętą powierzchnię wykorzystamy do realizacji dostaw przez sieć Media Expert. Będzie się to odbywać zarówno w sposób tradycyjny, czyli poprzez zaopatrzenie sklepów stacjonarnych, jak i w ramach dostarczania zamówień z e-commerce – mówi przedstawiciel firmy Terg SA.

W transakcji najemcę reprezentował Maciej Szczepański z międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield.

– Zapotrzebowanie naszego klienta doskonale wpisuje się w charakter obiektu Prologis, dedykowanego logistyce miejskiej, którego lokalizacja ma zapewnić maksymalne skrócenie dystansu na „ostatniej mili”, co jest kluczowe w modelu łańcucha dostaw Terg – mówi Maciej Szczepański z firmy Cushman & Wakefield.

Magazyn będzie znajdował się w budynku DC1 w Prologis Park Poznań III, położonym zaledwie 300 m na północ od autostrady A2 (Berlin – Poznań – Warszawa). Obecna powierzchnia parku to prawie 13 tys. m2 z możliwością rozbudowy o kolejne 46 tys. m2. Deweloperem i właścicielem obiektu jest Prologis, dostawca nieruchomości logistycznych w 19 krajach na świecie. W Polsce Prologis prowadzi działalność od 1997 r. i obecnie ma 92 budynki w 20 parkach.

2020-05-01

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket