Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

AMICA

Niesie wsparcie całej Polsce

Niesie wsparcie

40 tys. złotych na rzecz Szpitala Powiatowego w Szamotułach. 15 pralek, 13 suszarek, 9 chłodziarek, 4 zamrażarki, 2 kuchenki mikrofalowe, dziesiątki sztuk małego AGD oraz inne wsparcie rzeczowe dla szpitali z całej Polski. To wsparcie, jakiego Grupa Amica udzieliła do dzisiaj placówkom medycznym z Wielkopolski i całego kraju w ramach walki z koronawirusem.

Wydarzenia z ostatnich tygodni postawiły wszystkich w trudnej sytuacji, dlatego tak ważne jest, aby wspierać się wzajemnie w czasie przeciwdziałania i zwalczania epidemii. Amica postanowiła pomóc tym, którzy zdrowie innych przedkładają nad swoje, i przekazała potrzebującym placówkom medycznym wsparcie, które ułatwi walkę z chorobą i złagodzi codzienne troski personelu.

Grupa Amica pomogła Uniwersytetowi Medycznemu w Poznaniu w utworzeniu kolejnego laboratorium robiącego testy na obecność koronawirusa, kilku szpitalom z Poznania, a także ze Środy Wielkopolskiej, Nowego Tomyśla, Łodzi, Nowego Targu, Radomska, Bełchatowa i Tomaszewa Mazowieckiego.

200 tysięcy zł na leczenie, minimalizowanie ryzyka zakażenia personelu oraz pacjentów otrzymał od Grupy Amica Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia w Poznaniu, przekształcony obecnie w jednoprofilowy szpital zakaźny dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia i zakażonych koronawirusem.

– Pamiętamy o tym, skąd jesteśmy. Staramy się pomagać jednostkom służby zdrowia z całej Polski. Pomoc rzeczowa trafia od nas m.in do Wejherowa, Łodzi, Lublina, Nowego Targu czy Zielonej Góry. Nigdy nie ukrywaliśmy jednak, że Amica w sposób szczególny czuje się związana z Wielkopolską, gdzie we Wronkach mamy fabrykę kuchni, a w Poznaniu naszą spółkę odpowiedzialną za handel i marketing. Olbrzymia większość naszych pracowników jest Wielkopolanami, poznaniakami – dokładamy wszelkich starań, by ich chronić. Stąd właśnie decyzja o przeznaczeniu dodatkowych 200 tysięcy zł na działalność szpitala, który jest obecnie właściwą lecznicą zakaźną walczącą z epidemią koronawirusa w naszym regionie – powiedział Jacek Rutkowski, prezes zarządu Grupy Amica.

Grupa Amica sprawnie reaguje na prośby o wsparcie z różnych placówek medycznych w całej Polsce, które znalazły się w trudnym położeniu w związku z epidemią. Jej sprzęt AGD dotarł również do szpitali w Leżajsku, Nisku, Tarnobrzegu i do Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie. Inicjatorem jego przekazania był sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Marcin Warchoł. W transporcie pomogła Akademia Piłkarska Stalowa Wola.

2020-05-01

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket