Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

VESTFROST

Dzieła sztuki i nowoczesne AGD

Dzieła sztuki

Firma Vestfrost ma w swoim portfolio wyjątkowe urządzenia z serii Art Collection. Są to trzy designerskie lodówki retro, w których wykorzystano reprodukcje autorskich projektów graficznych zrealizowanych przez malarkę Urszulę Clarise. Każde z urządzeń nawiązuje w pewien sposób do świata kulinariów, sztuki oraz muzyki.

Vestfrost i malarka Urszula Clarise Kamińska po raz pierwszy połączyli siły przy okazji 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To właśnie te wspólne działania dały początek kooperacji, której rezultatem jest wspomniana już linia Vestfrost Art Collection. Urszula Clarise specjalizuje się w malarstwie portretowym, w swoich dziełach stara się łączyć nasycone barwy z temperamentem malowanej postaci. Styl reprezentowany przez polską artystkę jest niełatwy do zdefiniowania. Jest to w pewnym sensie połączenie nowoczesnego impresjonizmu oraz pop artu. Swoim portretem, który wyszedł spod pędzla Urszuli Clarise, zachwycił się sam Sir Richard Branson, założyciel Virgin Group. Malarka sportretowała dotychczas m.in. Margaret Thatcher, Fridę Kahlo, Salvadora Dalego, Davida Bowiego, Clinta Eastwooda, Leonarda da Vinci, Anthony’ego Bourdaina czy Steve’a Jobsa. Portrety niektórych spośród wymienionych postaci zostały wykorzystane na urządzeniach Vestfrost Art Collection.

– We współpracy z Ulą Clarise udało nam się połączyć sztukę AGD i malarstwo, a pozytywna reakcja klientów oraz liczba ich zamówień są najlepszym potwierdzeniem, że nasz pomysł był „w punkt”. W przyszłości nie wykluczamy rozszerzenia kolekcji o kolejne modele z nowymi postaciami. Ale na to przyjdzie jeszcze czas – podsumowuje Rafał Derecki z firmy Vestfrost.

Modele Vestfrost Art Collection pierwszy raz zostały zaprezentowane podczas targów 4 Design Days w Katowicach, gdzie podbiły serca konsumentów. Odbiór chłodziarkozamrażarek z wizerunkami Davida Bowiego, Anthony’ego Bourdaina i Salvadora Dalego przerósł najśmielsze oczekiwania twórców.

2020-05-01

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket