Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

DECOROOM

Sposoby na organizację domowego biura

Sposoby na organizację

Podczas pracy zdalnej szczególnie ważne jest odpowiednie zaaranżowanie przestrzeni w domu, która ma bezpośredni wpływ na naszą kreatywność, efektywność i możliwość koncentracji. Jak przeorganizować wnętrze, aby profesjonalnie wykonywać w domu wszystkie swoje służbowe obowiązki?

Warunki domowej przestrzeni roboczej powinny być jak najbardziej zbliżone do tych panujących w prawdziwym biurze, więc należy ją wydzielić, choćby symbolicznie, by uniknąć ciągłego rozpraszania przez domowników czy inne czynniki. Warto zadbać, by wszystkie niezbędne do wykonywania pracy sprzęty były pod ręką. Kluczowym elementem będzie także wygodne krzesło, które pozwoli pracować we właściwej pozycji. W domowym biurze nie może zabraknąć dostępu do dziennego światła! Działa ono pobudzająco, a promienie słońca wpadające do pomieszczenia z pewnością pomogą w zachowaniu dobrego nastroju i działaniu na wysokich obrotach.

Wiele badań wskazuje jednoznacznie, że żywa zieleń poprawia nastrój, pomaga walczyć ze stresem, a przy tym oczyszcza powietrze. Każdy, nawet symboliczny kontakt z naturą będzie wywoływał pozytywną reakcję organizmu, więc niech w otoczeniu zagości np. paprotka czy monstera. Warto wyznaczyć sobie plan dnia i rozkład przerw, łącznie z planem posiłków oraz początkiem i końcem działań w domowym biurze. Choć może się to okazać trudne, to konieczne będzie oddzielenie obowiązków domowych od pracy, bowiem czasochłonne czynności mogą odciągnąć nas od obowiązków służbowych.

2020-05-01

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2021 InfoMarket