Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

BOSCH

Akcja #BoschwPogotowiu

Akcja #BoschwPogotowiu

Marka Bosch ruszyła z pomocą szpitalom, SOR-om i stacjom ratownictwa medycznego w całym kraju. W ramach akcji #BoschwPogotowiu przekaże na ich potrzeby setki urządzeń. Będą to pralki, suszarki, pralkosuszarki, czajniki i kuchenki mikrofalowe. Ich wartość rynkowa sięgnie 1 000 000 zł.

Na potrzeby akcji w firmie BSH (w portfolio, której znajduje się marka Bosch) powstała specjalna grupa ochotników, która zgłosiła chęć pomocy w tej inicjatywie. W ten sposób pracownicy spółki chcą wesprzeć służbę zdrowia i przyczynić się do walki z COVID-19. Przede wszystkim jednak pragną wyrazić wdzięczność personelowi medycznemu za ogromny wysiłek, który wkładają w to, by pomagać nam wszystkim.

– Doskonale zdajemy sobie sprawę, że naszym medykom należy się teraz każde możliwe wsparcie. Zaczęło się od pomysłu i przekazania kilku zestawów pralek i suszarek do szpitali zakaźnych i stacji ratownictwa medycznego. Szybko dotarły do nas informacje, że zapotrzebowanie na nasze urządzenia jest o wiele większe. Lekarze, pielęgniarki i ratownicy zaczęli zgłaszać się do nas lawinowo. Nie mogliśmy pozostawić ich próśb bez odpowiedzi. Nasza firma postanowiła przeznaczyć na ten cel część budżetu marketingowego – mówi Hanna Stajuda, dyrektor Działu Komunikacji w BSH.

Bosch przekazał również 10 zestawów pralek z techniką aktywnego tlenu (wykorzystującą cząsteczki ozonu) i suszarek do ubrań do polskich szpitali zakaźnych i oddziałów ratownictwa medycznego. Sprzęty trafią do jednostek w województwie łódzkim, mazowieckim, podkarpackim i śląskim.

– W obliczu epidemii utrzymywanie czystości ubrań jest niezwykle istotne. Nasza firma zdecydowała się przekazać zestawy pralek i suszarek do ubrań tym, którzy w swojej pracy są narażeni na bezpośredni kontakt z koronawirusem i powinni korzystać ze środków prewencyjnych w sposób szczególny. Mamy nadzieję, że z pomocą naszych urządzeń lekarze, pielęgniarki, pracownicy szpitali i ratownicy medyczni zminimalizują ryzyko, z jakim na co dzień się spotykają, poczują się bezpieczniej i zadbają także o własne zdrowie – mówi Krzysztof Nagodziński, członek zarządu BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.

Akcja #BoschwPogotowiu
2020-05-01

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket