Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

SEGWAY-NINEBOT

Hulajnoga elektryczna KickScooter ES2

Hulajnoga elektryczna

Elektryczne hulajnogi cieszą się coraz większą popularnością i stanowią ciekawą alternatywę dla rowerów czy transportu miejskiego. Testowana przez nas hulajnoga Ninebot by Segway KickScooter ES2 to propozycja dla osób poszukujących solidnego i niezawodnego pojazdu.

Wyposażona jest w silnik elektryczny o mocy 300 W umieszczony w przednim kole (zdj. 1). Deklarowany przez producenta zasięg to 25 km, a prędkość maksymalna 25 km/h. Konstrukcja nie wzbudza żadnych zastrzeżeń, jest solidna, a podest pokryto antypoślizgowym materiałem. Na kierownicy (zdj. 2) umieszczono wyświetlacz oraz dwa przełączniki – po lewej do hamowania i po prawej do kontroli prędkości i przyspieszenia. Podczas jazdy na ekranie pojawiają się informacje o prędkości, połączeniu Bluetooth czy stanie baterii. Jej czas ładowania do pełna to ok. 3,5 godzin. Po złożeniu hulajnogę można wygodnie transportować lub przenosić.

Hulajnoga elektryczna

Zdjęcie 1

Hulajnoga elektryczna

Zdjęcie 2

Wrażenia z jazdy są bardzo pozytywne. Hulajnoga ma koła o rozmiarze 20 oraz 19,2 cm. Producent zastosował pełne opony, które są trwalsze i nie da się ich przebić, co jest dużą zaletą. Mamy więc pewność, że chwila nieuwagi podczas jazdy nie skończy się złapaną gumą. Opony pełne gorzej tłumią nierówności, jednak w praktyce oba koła są resorowane, więc jazda pozostaje komfortowa. Nawet poruszanie się po popularnej kostce brukowej można uznać za wygodne. Pomimo masy użytkownika wynoszącej ok. 95 kg podczas jazdy po płaskim ternie hulajnoga bez problemu rozpędzała się do 25 km/h, a w trakcie zjeżdżania z górki prędkość dochodziła do nawet 29 km/h. Oczywiście, na prędkość wpływają różne czynniki i tak np. w wypadku jazdy pod wiatr osiągnięcie 25 km/h było bardzo trudne lub niemożliwe – wtedy prędkość wynosiła raczej do 22 km/h. Pod względem wydajności i zasięgu również trudno zarzucić cokolwiek hulajnodze. Nie udało się osiągnąć 25 km, ale już 20 km jest jak najbardziej realne w cyklu mieszanym i przy pokonywaniu różnych wzniesień. Biorąc pod uwagę niewielką masę (12,5 kg), jest to bardzo dobry zasięg. Jeśli jednak nie jest wystarczający, do hulajnogi można dokupić dodatkowy akumulator. Zwiększa on prędkość maksymalną do 30 km/h i zasięg do 45 km. Jest wygodnie mocowany do kierownicy.

Hulajnogę wyposażono w przedni hamulec oraz tylni hamulec nożny w błotniku (zdj. 3), oba działają sprawnie i efektywnie. Producent nie zapominał też o oświetleniu. Z przodu znajduje się biała lampa LED (zdj. 4), z tyłu czerwona ostrzegawcza, która może automatycznie być włączona na stałe, a pod podestem umieszczono dekoracyjne oświetlenie RGB.

Stan hulajnogi możemy kontrolować przy pomocy aplikacji na smartfon (zdj. 5). Wyświetla informacje o m.in. stanie baterii, pozwala ustawić tempomat, zmienić tryb jazdy czy sterować oświetleniem. Jej obsługa jest łatwa oraz intuicyjna, a z hulajnogą łączy się za pomocą Bluetooth.

Hulajnoga elektryczna

Zdjęcie 3

Hulajnoga elektryczna

Zdjęcie 4

Hulajnoga elektryczna

Zdjęcie 5

Hulajnogę KickScooter ES2 należy docenić przede wszystkim za trwałą konstrukcję, która stanowi gwarancję niezawodności. Pojazd robi bardzo dobre wrażenie i sprawdzi się znakomicie jako alternatywa dla transportu miejskiego czy roweru.

2020-04-28

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket