Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

MIELE

Higiena i komfort każdego dnia (artykuł promocyjny)

Higiena i komfort każdego dnia

W czasie, kiedy dbałość o higienę staje się priorytetem w każdym domu, a szczególnie tam, gdzie mamy do czynienia z dziećmi i seniorami, doskonale sprawdzają się zapewniające nam bezpieczeństwo programy i funkcje w urządzeniach Miele.

Częstsze mycie rąk sprawia, że częściej musimy prać ręczniki. Skraca się także czas używania pościeli czy bielizny, w której śpimy, a pranie musi być wyjątkowo efektywne.

Pranie i suszenie bez ryzyka

W programie Bawełna Higiena dostępnym w wybranych modelach pralek Miele, główne pranie odbywa się w temperaturze od 60 do 90 °C, a wysoka temperatura utrzymywana jest dłużej, w zależności od załadunku. Zwiększona jest także intensywność płukania. Te dwa czynniki zwiększają redukcję zarazków, a tym samym zapewniają użytkownikowi możliwie najwyższe bezpieczeństwo. Program Bawełna Higiena nadaje się do tkanin niewrażliwych ze względu na wysoką temperaturę prania. Analogiczny program mają również suszarki: stała, wysoka temperatura suszenia utrzymywana przez dłuższy czas eliminuje zarazki, bakterie, czy roztocza.

Higiena i komfort każdego dnia

W wybranych modelach pralek w przypadku włączenia dodatkowej funkcji AllergoWash, stworzonej z myślą o alergikach, temperatura w każdym wybranym programie wzrasta o 5 °C. Ze względu na inteligentne wykorzystanie energii, przedłużony jest czas utrzymywania temperatury, a zwiększony wkład wody poprawia płukanie. Pralki i suszarki Miele sprzyjają także wszystkim dbającym o codzienną kondycję. Program do prania i suszenia Buty sportowe zapewni czystość i higienę butów po każdym wysiłku fizycznym.

Pralki Miele z opcją AllergoWash lub programem Bawełna Higiena zdobyły prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Nauk Stosowanych Rhein-Waal. Wyróżnienie „Tested Hygiene” przyznawane jest produktom i urządzeniom, które mają szczególne właściwości higieniczne lub gwarantują ponadprzeciętny stan higieniczny ze względu na swój projekt i funkcje.

Higiena i komfort każdego dnia

Rozwiązanie TwinDos pozwala na precyzyjne dozowanie detergentów i zapewnia higienę użytkowania urządzenia na najwyższym poziomie: nie trzeba dotykać pojemników z płynem czy proszkiem, a dostawa może zostać zrealizowana bezpośrednio do domu przez Miele Shop.

Higiena i komfort każdego dnia

Częstsze pranie oznacza, że pralka nie zawsze jest pełna. Urządzenia Miele z systemem PowerWash piorą aż do 40 proc. oszczędniej w porównaniu do wymogów klasy efektywności energetycznej A+++ i są wyjątkowo energooszczędne przy małym załadunku. Innowacyjna technologia Spin&Spray pozwala na bardzo niski poziom wody i oszczędza energię potrzebną do jej podgrzania.

Codzienna higiena w kuchni

Zmywarka to dziś niezbędne urządzenie zapewniające bezpieczeństwo domowych posiłków. W wybranych zmywarkach Miele dostępny jest program Higiena 70 °C, dzięki któremu butelki dla niemowląt, naczynia dla dzieci, czy deski do krojenia będą wolne od bakterii i wirusów. Tę rolę spełni też program Intensywny z temperaturą 75 °C. Zmywarki pomogą tez w utrzymaniu w czystości zabawek naszych dzieci – małe klocki można myć w woreczkach lub specjalnych siatkach do prania, aby uniknąć ich swobodnego przemieszczania się w zmywarce.

Higiena i komfort każdego dnia

Warto pamiętać o dobrej jakości detergentach do czyszczenia i pielęgnacji zmywarek. DishClean czy IntenseClean usuwają tłuszcz, kamień, bakterie i powstające z nich zapachy, zachowują elastyczność i szczelność uszczelek drzwiczek oraz zapewniają optymalną wydajność urządzenia przez wiele lat.

Higiena i komfort każdego dnia

Gotowanie na parze i pakowanie próżniowe

Dezynfekować naczynia możemy także z pomocą urządzenia do gotowania na parze. Naczynia i akcesoria dla niemowląt po zakończeniu programu są wyjałowione, tak samo jak po wygotowaniu. Urządzenia Miele z serii DG, DGC i DGM to jednak przede wszystkim możliwość zdrowego odżywiania, które podnosi odporność. Robiąc zapasy i mrożąc warzywa, najlepiej je wcześniej zblanszować na parze, co podwyższy jakość produktów po rozmrożeniu. Urządzenie do gotowania na parze pozwala także wygodnie pasteryzować produkty, aby zniszczyć lub zahamować wzrost drobnoustrojów lub enzymów, zachowując smak i wartości odżywcze produktów.

Higiena i komfort każdego dnia

W sytuacji dłuższego przechowywania żywności po zrobieniu większych zakupów doskonale sprawdzi się także metoda pakowania próżniowego. W praktycznej szufladzie do pakowania próżniowego z torebek próżniowych odsysa się tlen i powietrze. Taka metoda stwarza idealne warunki zapewniające dłuższą przydatność żywności do spożycia. Jednocześnie pakowanie próżniowe to doskonały wstęp do gotowania sous-vide w urządzeniu do gotowania na parze, a także porcjowania lub przechowywania.

Higiena i komfort każdego dnia

O zaletach mrożenia żywności, by przechować ją w jak najlepszym stanie, nie trzeba nikogo przekonywać. Warto jednak pamiętać, jak ważny jest sposób i czas zamrażania produktów. Świeże produkty spożywcze muszą zostać zamrożone jak najszybciej, aby zachowały wartości odżywcze, witaminy, wygląd i smak. Im wolniej są zamrażane, tym więcej płynu wydostaje się z każdej komórki do przestrzeni międzykomórkowej i przy rozmrażaniu tylko część utraconego wcześniej płynu może powrócić do komórek. Jeśli produkt spożywczy został zamrożony szybko, płyny komórkowe mają mniej czasu na wydostanie się z komórek do przestrzeni międzykomórkowej i przy rozmrażaniu utrata soków jest bardzo niewielka. Zamrażarki Miele pozwalają zamrozić żywność  w optymalnym czasie. W ofercie Miele są także specjalne woreczki do pakowania produktów z certyfikatami jakości i możliwości kontaktu z żywnością, a na mrożonych w nich produktach nie powstaje tzw. „zmarzlina oparzeniowa”.

Higiena i komfort każdego dnia

Źródło: materiały prasowe Miele

2020-04-06

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket