Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

STOWARZYSZENIE ARCHITEKTÓW WNĘTRZ

Znamy zwycięzców konkursu „Wnętrze Roku”

Znamy zwycięzców konkursu

Po blisko dziewięciu miesiącach od ogłoszenia konkursu „Wnętrze Roku”, zainicjowanego przez Stowarzyszenie Architektów Wnętrz, poznaliśmy najciekawsze i najambitniejsze wnętrza mieszkalne oraz komercyjne rodzimej sceny projektowej. Uroczystość wręczenia nagród obyła się w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Pierwszy niezależny konkurs dla architektów wnętrz od samego początku wzbudził ogromne zainteresowanie branży. Na galę przybyło blisko trzystu gości: wybitnych architektów, przedstawicieli mediów, partnerów wydarzenia i sympatyków SAW.

Niezależna inicjatywa, gwarantująca obiektywny wybór laureatów, bez uwzględniania w ocenie projektu zastosowania wybranych wcześniej marek i produktów, przyniosła rekordową liczbę zgłoszonych prac. W konkursie wzięło udział ponad dwieście pracowni architektonicznych! Jury konkursowe stanęło przed naprawdę trudną decyzją. Po naradach grono ekspertów zdecydowało się wybrać z ponad 200 nadesłanych projektów 20 prac finałowych, a z nich po trzy nagrody w kategoriach „wnętrze prywatne” oraz „wnętrze publiczne”, a także dwa równorzędne wyróżnienia.

W kategorii „wnętrze prywatne” zwyciężyli A dam Z wierzyński i A nna P orębska z pracowni MUS Architekci. Drugie miejsce zajęła Magda Smolanka z My Space. Trzecia nagroda powędrowała w ręce Katarzyny Widawskiej z Widawscy Studio Architektury.

W kategorii „wnętrze publiczne” zwyciężył Bartosz Haduch z NArchitekTURA. Drugie i trzecie miejsce zajęły projekty Agnieszki Trebendy-Toczydłowskiej oraz Krzysztofa Toczydłowskiego z TTA STUDIO. Wyróżnienia w tej kategorii przyznano Marcinowi Kolanusowi i Józefowi Franczokowi z PORT pracownia i studio architektury oraz Marcie Koniczuk, reprezentującej Pracownię Architektury Wnętrz Marta Koniczuk. Łączna pula nagród w konkursie przekroczyła 100 tys. zł. Więcej informacji na saw.org.pl/konkurs.

Znamy zwycięzców konkursu
2020-03-30

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2021 InfoMarket