ASEKOL PL , ENVIROPOL PL

VI edycja konkursu dla placówek oświatowych

VI edycja konkursu

Przypominamy, że jeszcze tylko do 30 czerwca 2020 r. trwa konkurs „Elektrośmieci oddajesz – nagrody dostajesz”, który został zorganizowany w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Ze starego nowe!”.

Konkurs skierowany jest do wszystkich typów placówek oświatowych z terenu województw: śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego i małopolskiego. Jego celem jest upowszechnienie wiedzy z zakresu postępowania ze zużytymi bateriami i akumulatorami oraz ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym przez aktywne włączenie się placówek oświatowych w działalność ekologiczną. Polega on na zbieraniu baterii i elektrośmieci oraz rozwijaniu aktywności i świadomości ekologicznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Zebrane w ramach konkursu kilogramy ZSEE przeliczane są na złotówki, a te na punkty, które można wymieniać na nagrody (zgodnie z katalogiem nagród). Za odbiory elektrośmieci do 300 kg korzyści finansowe nie są naliczane. Przy jednorazowym odbiorze powyżej 300 kg, każdy przekazany 1 kg elektrośmieci to 0,20 zł (5 kg = 1 zł brutto = 1 punkt).

Placówka oświatowa może również przekazać zebraną kwotę na cel charytatywny – wsparcie działań fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Dla najaktywniejszych placówek przygotowano nagrody dodatkowe:

• I miejsce: sprzęt elektroniczny / pomoce szkolne o wartości 750 zł,
  • II miejsce: sprzęt elektroniczny / pomoce szkolne o wartości 500 zł,
  • III miejsce: sprzęt elektroniczny / pomoce szkolne o wartości 250 zł.

Wręczenie nagród nastąpi pod koniec września 2020 r. Organizatorem programu edukacyjnego „Ze starego nowe!” i zbiórki jest spółka Enviropol PL, a partnerem Asekol PL. Więcej informacji, w tym katalog nagród, na stronie internetowej elektrosmieci.recykling.biz.pl.

2020-03-30