Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

AMICA

Płyta grzewcza PGCA6101ApFTB

Płyta grzewcza

Do oferty płyt grzewczych marki Amica dołączył model wykonany w konwencji gaz na szkle (gass on glass), który jest nie tylko wygodny w obsłudze, funkcjonalny, ale też doskonale się prezentuje w kuchennej zabudowie.

Płyta ma szerokość 59 cm i głębokość 52 cm. Została wyposażona 4 palniki – mały o mocy 1 kW, dwa średniej wielkości o mocy 1,8 kW oraz duży palnik, który wyróżnia się mocą 2,8 kW. Ten ostatni ma potrójny płomień i doskonale nadaje się do przygotowywania dań w dużych garnkach, patelniach lub naczyniach typu wok. Pozwala na szybkie równomierne smażenie lub gotowanie bez ryzyka przypalenia, niedosmażenia czy utraty substancji odżywczych. Palniki zostały wyposażone w zabezpieczenie przeciw wypływowi gazu. Dzięki elektrycznemu zapalaczowi gazu w pokrętle odpalenie gazu jest nie tylko proste, ale i wygodne. Wystarczy wcisnąć i przekręcić wybrane pokrętło, a odpowiadający mu palnik zapłonie. W modelu PGCA6101ApFTB zastosowano system FlameControl. Rozwiązanie tego typu zaliczane jest obecnie do ważniejszych udogodnień w płytach gazowych i znacznie zwiększa kontrolę nad wielkością płomienia. Użytkownik ma do dyspozycji dziewięć poziomów mocy, które kontrolowane są za pomocą intuicyjnych pokręteł. Warto podkreślić, że FlameControl jest jednocześnie komfortowym, bezpiecznym i oszczędnym rozwiązaniem, które optymalizuje zużycie gazu. Użytkownicy płyt gazowych w nie wyposażonych mogą sterować poziomem grzania w sposób zbliżony do tego, jaki mają do dyspozycji użytkownicy płyt indukcyjnych. Dzięki temu łatwiej dostosować wielkość płomienia do rodzaju przygotowywanych dań. Mniejszy płomień, na poziomie 2 lub 3, jest idealny do duszenia potraw, poziomy 6 i 7 są optymalne do gotowania warzyw, a 8 i 9 do smażenia mięsa czy ryb.

Płyta ma też funkcję timera, co umożliwia ustawienie czasu gotowania. Po jego upływie urządzenie automatycznie wyłączy palnik, emitując przy tym charakterystyczny sygnał dźwiękowy. Timer można wykorzystać również jako minutnik, np. podczas gotowania jajek. W modelu PGCA6101ApFTB nie zabrakło również funkcji ChildLock, czyli blokady, która uniemożliwia przypadkowe zapalenie palników, np. przez dzieci.

Na uwagę zasługują ponadto stabilne żeliwne ruszty, które zapewniają komfort gotowania i umożliwiają wygodne przesuwanie nawet dużych naczyń. Gładka szklana powierzchnia płyty została wykonana z hartowanego szkła. Nie tylko świetnie się prezentuje, ale jest też łatwa w czyszczeniu.

Płyta grzewcza
2020-03-20

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket