Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

FALMEC

Okapy Touch Vision

Okapy

Falmec, znana i ceniona wśród konsumentów włoska marka okapów, nieustannie rozwija portfolio produktowe, wprowadzając na rynek solidnie wykonane, energooszczędne, a do tego wyjątkowe pod względem wzornictwa modele. Do oferty tego producenta trafiły dwie konstrukcje podszafkowe z grupy silnikowej Touch Vision.

Mowa tutaj o modelach Touch Vision 50 i Touch Vision 70. Wartości liczbowe, jakie znajdują się przy wspomnianych przed chwilą oznaczeniach, odpowiadają przybliżonej wartości szerokości tych urządzeń. Wymiary montażowe w wypadku pierwszego z nich wynoszą 50,5 × 26,2 cm. Drugi, większy model wymaga otworu montażowego o wymiarach 75,1 × 26,2 cm. Minimalna odległość od płyty grzewczej w wypadku obydwu okapów wynosi 52 cm (dla płyty elektrycznej) lub 62 cm (jeśli w kuchennej zabudowie wykorzystywana jest płyta gazowa).

Instalacja okapu może mieć charakter otwarty lub zamknięty. W wersji otwartej okap podłączony jest do komina wentylacyjnego (rura 150mm). W wersji filtrującej można zastosować filtr węglowy typ 6 (3-miesięczny) albo filtr Carbon. Zeo KACL.950 (3-letni). Każdy z filtrów odpowiada za skuteczne oczyszczanie kuchennego powietrza, zapewniając przy tym prawidłową i długotrwałą pracę sprzętu.Urządzenia pracują stosunkowo cicho. Poziom hałasu wytwarzanego na pierwszym biegu wynosi zaledwie 40 dB(A) re 1 pW, a w trybie Boost nie przekracza 65 dB(A) re 1 pW.

Urządzenia zostały przyporządkowane do klasy efektywności energetycznej B i wykorzystują silnik o maksymalnej wydajności 800 m3/h. Nie zabrakło również oświetlenia Dynamic LED Light o mocy 2 × 1,2 W. Temperaturę barwową można regulować w zakresie od 2700 do 5600 K. Dzięki temu można dopasować kolorystykę LED-ów w okapie do temperatury barwowej oświetlenia kuchennego.

Charakterystycznym elementem nowych modeli marki Falmec jest sterowanie dotykowe Touch Vision, które zapewnia wygodę obsługi dostępnych parametrów i łatwe utrzymanie okapu w czystości. Okapy wykonane są ze stali nierdzewnej inox (AISI 304) o bardzo dobrej odporności na działanie wody, pary wodnej, wilgotnego powietrza, kwasów spożywczych, a także słabych kwasów organicznych i nieorganicznych. Dostępne są w wykończeniu Scotch Brite.

Okapy
Okapy
2020-03-20

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket