TARGI

Budma 2020

Budma

Zorganizowanie w dn. 4–7 lutego targi Budma tradycyjnie już stanowią symboliczne otwarcie sezonu budowlanego. Dodajmy do tego, że w zeszłym roku oddano w Polsce do użytku rekordową liczbę mieszkań – 207 tys., więc prognozy dla biznesu można uznać za bardzo dobre.

Wydarzenie otworzyła konferencja prasowa z udziałem Roberta Nowickiego – podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju oraz Przemysława Trawy – prezesa zarządu grupy MTP.

– Budownictwo jest ważną gałęzią gospodarki, a jednocześnie szeroką dziedziną reprezentowaną przez wiele różnych środowisk. Targi, które gromadzą tak licznych przedstawicieli branży, są dobrym miejscem do dialogu – mówił Robert Nowicki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

– Gościmy na naszym terenie około tysiąca wystawców na 45 tys. m2dodał Przemysław Trawa, prezes zarządu grupy MTP. – Te targi to nie tylko wystawiennictwo, to także wiele konferencji, takich jak Forum Build4Future czy D&A Forum Designu i Architektury.

39 najlepszych produktów zgłoszonych na targi zostało nagrodzonych Złotymi Medalami Grupy MTP. Sąd konkursowy, złożony z ekspertów pod przewodnictwem prof. dr. hab. inż. Józefa Jasiczaka, przyznał też dwa Złote Medale produktom pokazywanym podczas odbywających się w tym samym czasie Targów Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego Intermasz oraz kolejne dwa rozwiązaniom, które prezentowane będą na Targach Kominki.

Budma

Kondycję polskiego sektora budowlanego oraz jego perspektywy podsumowali (od lewej) Robert Nowicki – podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju oraz Przemysław Trawa – prezes zarządu grupy MTP.

Wydarzenia towarzyszące

W najbardziej charakterystycznym obiekcie MTP – Iglicy odbyło się dwudniowe Forum Designu i Architektury D&A. Gościło ono światowej sławy architektów oraz przedstawicieli biur i pracowni. W tym roku rozmowy o architekturze toczyły się w szerszym ujęciu – z uwzględnieniem kontekstu społecznego i środowiskowego, gdyż do udziału zostali zaproszeni także wybitni socjologowie, samorządowcy i działacze społeczni.

Na Budmie nie mogło oczywiście zabraknąć czasu dla handlowców. Właśnie do przedstawicieli sieci handlowych, hurtowni i centrów dystrybucji materiałów budowlanych adresowane były działania w ramach Dnia Dystrybutora. Podczas niego w komfortowych warunkach mogą zapoznać się ze wszystkimi branżowymi nowościami. Dla osób zajmujących się sprzedażą materiałów zorganizowano specjalne warsztaty pt. „Millenialsi – nowe pokolenie konsumentów. Jak sprzedawać, gdy klient ma ciągle w ręku smartfona?”. Tam Instytut Millenials radził, jak najnowsze zdobycze techniki wykorzystać do poprawy obrotów handlowych.

Sztukę parkieciarstwa na najwyższym poziomie zaprezentowano podczas Międzynarodowych Mistrzostw Świata Parkieciarzy. Oczywiście, zwiedzający mogli nie tylko podpatrywać fachowców podczas pracy, ale również poszerzyć swoją wiedze podczas prezentacji i szkoleń, a później sprawdzić ją w praktyce. Z poziomu podłogi można było także przenieść się na sam szczyt, aby kibicować w Mistrzostwach Polski Dekarzy. Najlepsi reprezentanci w danych kategoriach pojadą do Pekinu na Międzynarodowe Mistrzostwa Świata Młodych Dekarzy IFD.

Wydarzenia

Elementem oficjalnego otwarcia w Iglicy MTP jest wręczenie Złotych Medali targów Budma dla najbardziej innowacyjnych firm.

Wydarzenia

Monteriada po raz piąty

Jednym z najważniejszych wydarzeń targów Budma jest odbywająca się już od 5 lat Monteriada, propagująca praktyki dobrego i bezpiecznego montażu stolarki budowlanej. W tym roku ruszyła budowa domu na żywo pod okiem czujnego kierownika – Tadeusza Romańskiego, ambasadora kampanii „Dobry montaż”. Co więcej, na ambitnych mistrzów sztuki montażu czekały atrakcyjne szkolenia zawodowe od partnerów wydarzenia zupełnie za darmo. Wystarczyło zgłosić się do strefy przeznaczonej dla monterów i architektów.

Poprzez Monteriadę Związek POiD (organizator wydarzenia) wraz z partnerami podejmują trud edukacji w zakresie prawidłowej instalacji produktów z branży budowlanej w sposób możliwie najciekawszy dla odbiorców. Nic dziwnego, że ta formuła cieszy się dużym zainteresowaniem odwiedzających Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma w Poznaniu. W tym roku, ze względu na liczne nowości, uwaga audytorium była jeszcze większa. W ramach wydarzenia zorganizowano dwa spotkania – debatę dla uczniów kształcących się w zawodzie monter stolarki budowlanej oraz konferencję prasowa Związku POiD.

– Już kolejny rok z rzędu mamy możliwość obserwować Monteriady oraz bezpieczne techniki montażu. Podczas obecnej edycji Monteriady dowiemy się, jakie stosować materiały i techniki pracy, jakimi narzędziami pracować. To ogromna część wiadomości, która pozwoli na wykonywanie poszczególnych kroków w sposób profesjonalny i bezawaryjny. Przy tego typu pracach ważne jest nie tylko bezpieczeństwo wykonanej konstrukcji, lecz także swoje własne. Ciało ludzkie jest w tym momencie najdelikatniejszym elementem, narażonym na kontuzje i urazy. Niejednokrotnie długie godziny ciężkiej pracy powodują ból i wyczerpanie. Aby zminimalizować zmęczenie oraz poczuć się komfortowo w miejscu pracy, warto przyjrzeć się ofercie ubrań roboczych i ochronnych Lahti Pro. Monterzy na Monteriadzie pracują w specjalnie zaprojektowanej, podnoszącej bezpieczeństwo i komfort linii ubrań Slim Fit – powiedział Robert Kisielewski, specjalista ds. marketingu internetowego Lahti PRO

Monteriada

Na targach nie zabrakło branży narzędziowej, która szeroko prezentowała innowacje m.in. w elektronarzędziach, nagrzewnicach czy odzieży roboczej. Na Monteriadzie promowano zaś praktyki dobrego montażu.

Monteriada
2020-03-11