Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

iROBOT

ROBOT MOPUJĄCY BRAAVA JET M6

ROBOT MOPUJĄCY BRAAVA JET M6

Marka iRobot do lider rynku robotów sprzątających, więc nic dziwnego, że w jej ofercie znajdziemy najbardziej innowacyjne konstrukcje. Przykładem tego jest mopująca Braava jet m6. 

Oddzielny robot mopujący i odkurzający to przede wszystkim bardziej skuteczne czyszczenie, co można zaobserwować, widząc rezultaty sprzątania Braavy jet m6. W zestawie testowym otrzymaliśmy robot, stację dokującą z ociekaczem oraz dwie nakładki – do pracy na sucho i mokro (zdj. 1). 

ROBOT MOPUJĄCY BRAAVA JET M6

Zdj. 1

Konfiguracja sprzętu jest łatwa. Przede wszystkim zaczynamy od podłączenia stacji i naładowania robota. Następnie warto zainstalować aplikację iRobot na smartfon. Wymaga ona zarejestrowania konta, ale pozwala na wygodną konfigurację i zarządzanie wszystkimi robotami marki iRobot. Mamy w niej podgląd mapy sprzątanych pomieszczeń (zdj. 2), możemy zaplanować harmonogram sprzątania, sterować preferencjami mopowania (zdj. 3) lub po prostu z dowolnego miejsca zlecić czyszczenie. Aplikacja powiadomi nas także o zdarzeniach, np. zaklinowaniu się robota czy skończeniu płynu czyszczącego. Mapy można nazywać i wydzielać w nich konkretne pomieszczenia czy ustalać strefy bez dostępu. Ułatwia to planowanie harmonogramów czyszczenia mieszkania. 

ROBOT MOPUJĄCY BRAAVA JET M6

Zdj. 2, 3

Robot może zostać skonfigurowany z systemami smart home, takimi jak IFTTT, Yonomi, Asystent Google czy Amazon Alexa. Korzystając z asystentów głosowych, wystarczy wypowiedzieć odpowiednie polecenie, aby zacząć czy zakończyć sprzątanie lub zlecić oczyszczenie konkretnego pomieszczenia. Na obudowie robota znajdziemy jedynie trzy przyciski (czyszczenie miejscowe, clean oraz powrót do bazy) (zdj. 4) oraz elementy systemu nawigacyjnego iAdapt 3.0. Na froncie znajduje się spryskiwacz, a pod pokrywą umieszczono zbiornik na płyn myjący (zdj. 5). 

ROBOT MOPUJĄCY BRAAVA JET M6

Zdj. 4

ROBOT MOPUJĄCY BRAAVA JET M6

Zdj. 5

Pod spodem umieszczamy nasadkę czyszczącą. Po jej wykryciu robot proponuje właściwy dla niej tryb sprzątania. Zaawansowana nawigacja sprawia, że niezwykle skutecznie przemieszcza się po sprzątanych obszarach i wykazuje dużą dokładność w usuwaniu zanieczyszczeń. W zależności od stopnia zabrudzenia podłogi możemy wybrać trzy tryby mopowania: standardowy, dokładny oraz zwiększonego zasięgu do szybkiego sprzątania. Możemy także regulować ilość płynu czyszczącego trafiającego na podłogę (zdj. 6). 

ROBOT MOPUJĄCY BRAAVA JET M6

Zdj. 6

Do skutecznego czyszczenia należy wykorzystać specjalny środek czyszczący Braava jet. Nie wolno stosować innych płynów. Braava jet m6 to skuteczny i funkcjonalny robot mopujący. Może współpracować z modelami Roomba i7 oraz s9, tak aby zaczynał pracę zaraz po zakończeniu przez nie odkurzania. Stanowi więc ich idealne uzupełnienie. Warto go wybrać, gdy posiadamy już robot odkurzający i poszukujemy kolejnego urządzenia, które odciąży nas od domowych obowiązków. Braava jet m6 na pewno zrobi to należycie.

2020-03-04

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket