Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

CONCEPT

ODKURZACZ VP6010 REAL FORCE

ODKURZACZ

Odkurzacze bezprzewodowe cieszą się coraz większą popularnością. Wynika to przede wszystkim ze wzrostu mocy akumulatorów i efektywniejszych energetycznie silników. Przykładem tego jest testowany Concept VP6010 z serii Real Force. 

W swoim nowym produkcie czeska marka postawiła na najnowsze rozwiązania techniczne, stąd obecność silnika bezszczotkowego. Jednostka taka jest wydajniejsza i mniej awaryjna niż tradycyjne silniki elektryczne, ma bardziej kompaktowe rozmiary i oszczędza energię. Concept VP6010 to odkurzacz pionowy z umieszczoną na szczycie jednostką ssącą.

Uchwyt jest ergonomiczny i wystarczy wcisnąć spust, żeby uruchomić urządzenie. Na szczycie znajdziemy dwa przełączniki (zdj. 1) – jeden pozwoli wybrać między dwoma trybami ssania – standardowym i maksymalnym, a drugi umożliwia dobranie trybu pracy do rodzaju powierzchni, a więc do dywanów lub podłóg płaskich, np. płytek lub paneli. 

ODKURZACZ

Zdj. 1

W trybie standardowym wydajność odkurzacza można uznać za bardzo dobrą na podłogach płaskich. Zbiera on skutecznie zanieczyszczenia, w czym niewątpliwie bardzo pomaga zasilana turboszczotka. Podczas sprzątania wykładzin czy dywanów warto zwiększyć intensywność jej pracy i skorzystać z dodatkowego trybu. Na plus turboszczotki zaliczymy jeszcze podświetlenie LED (zdj. 2). Dzięki niemu nawet sprzątanie np. pod kanapą nie stanowi problemu. 

ODKURZACZ

Zdj. 2

Oprócz tego w zestawie znajdziemy ssawki szczelinowe w wersji krótkiej i długiej. Świetnie sprawdzą się przy czyszczeniu zakamarków, np. przestrzeni pomiędzy kanapą a poduszkami (zdj. 3). Krótsza ssawka ma również szczotkę z włosia, która pomaga wymiatać zabrudzenia i pozwala bezpiecznie czyścić np. narożniki z pajęczyn bez obaw o zarysowanie ścian (zdj. 4). Gamę akcesoriów uzupełnia turboszczotka do czyszczenia tapicerek i mebli, np. z sierści zwierząt (zdj. 5).

Pojemnik na zanieczyszczenia ma objętość 0,4 l. Czyści się go łatwo, zwalniając przycisk blokady, np. nad koszem na śmieci. W zestawie oprócz ssawek jest rura przedłużająca, którą można zastosować ze wszystkimi końcówkami (zdj. 6). 

ODKURZACZ

Zdj. 3

ODKURZACZ

Zdj. 4

ODKURZACZ

Zdj. 5

ODKURZACZ

Zdj. 6

Największą bolączką bezprzewodowych odkurzaczy jest paradoksalnie ich największa zaleta, czyli zasilanie akumulatorowe. Jak na tym polu wypada Concept VP6010? Okazuje się, że nadzwyczaj dobrze. Napięcie zasilające to 24 V, a pojemność akumulatora 2,5 Ah. Wystarcza to, jak deklaruje producent, na ok. 30 min pracy. Pokryło się to z naszym użytkowaniem w trybie standardowym i wystarczało na ok. 3 odkurzania mieszkania o powierzchni 50 m2. Warto dodać, że w zestawie znajduje się stacja dokująca. Możemy ją zamontować w dogodnym miejscu i podłączyć do prądu. Dzięki temu odkurzacz będzie zawsze gotowy do pracy. Ładowarka może także pracować samodzielnie, jeśli nie mamy miejsca na stację.

Podsumowując, Concept VP6010 to świetny odkurzacz bezprzewodowy, który z powodzeniem w większości mieszkań zastąpi tradycyjne modele cyklonowe czy workowe. Oprócz jego wydajności uwagę zwracają poręczność oraz swoboda użytkowania, a gama wszechstronnych końcówek pozwala łatwo zadbać o porządek w domu.

2020-03-04

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket