Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

TOOLS & HARDWARE SHOW

Cała branża w jednym miejscu

Cała branża w jednym miejscu

Rozmowa z Jakubem Goskiem – dyrektorem projektu Tools & Hardware Show 

Redakcja: Skąd pomysł na organizację takiego wydarzenia jak targi Tools & Hardware Show?

Jakub Gosk: Koncepcja wydarzenia narodziła się bezpośrednio z obserwacji branży i rynku narzędziowego w Polsce. Formułę targów skonfrontowałem ze zdaniem i opinią praktyków oraz profesjonalistów, którzy zgodnie poparli ideę zbudowania wydarzenia opartego na potrzebach wszystkich sektorów bezpośrednio związanych z tematyką naszej imprezy, szczególnie w kwestii programu merytorycznego, który musi poruszać istotne kwestie dla branży.

Jaki zakres branżowy pokrywa to wydarzenie? czego mogą spodziewać się odwiedzający?

Targi swoim zakresem pokrywają się z największymi wydarzeniami tego typu, jakie znamy z całego świata, jak Eisenwarenmesse czy Mitex. Targi Tools & Hardware to święto narzędzi do wszelkiego rodzaju prac – budowlanych, obróbki metalu, stolarskich oraz przeznaczonych do profesjonalnego użytku przemysłowego. Istotną strefą targów są również akcesoria i odzież robocza.

Do kogo kierowane jest wydarzenie?

Targi skierowane są do profesjonalistów, zarówno przedsiębiorców – właścicieli składów budowlanych, sklepów technicznych, punktów dystrybucyjnych, a także odbiorców końcowych i entuzjastów DIY.

Branżowe targi to tak że doskonała okazja, aby z najnowszymi trendami zaznajomić uczniów szkół zawodowych i techników. co interesującego dla nich przygotowano?

Targi to święto biznesu – w naszym przypadku święto, na którym wystawi się większość liderów branży narzędziowej działających na polskim rynku. Nie zbraknie także licznych przedstawicieli przybyłych z krajów UE i całego świata, chcących wypromować swoje urządzenia. Oprócz tradycyjnych stoisk wystawienniczych przygotowujemy specjalną strefę dynamicznych pokazów, której partnerem będzie grupa Stalco. 

Cała branża w jednym miejscu

Wydarzenie odbędzie się w największym w Polsce centrum targowo kongresowym – Ptak Warsaw Expo. 

Jakie zalety oferuje Ptak Warsaw expo dla wystawców i targowych gości?

Nasze możliwości przestrzenne są nieograniczone, dysponujemy największą powierzchnią targową w Polsce i w tej części Europy – 143 tys. m2 w 6 halach oraz 500 tys. m2 na wolnym powietrzu. Lokalizacja Ptak Warsaw Expo to zaledwie 15 – 20 minut samochodem z centrum Warszawy i 10 minut od lotniska Chopina. Do tego pełne wsparcie techniczne dla naszych wystawców. Naszym celem jest stworzenie miejsca, w którym spotykają się biznes i nauka, atrakcyjnej przestrzeni do wymiany doświadczeń.

Jak zaplanowana jest promocja wydarzenia?

Promocja wydarzenia jest już od dłuższego czasu w toku. Stawiamy na szeroką współpracę z mediami branżowymi, które są najlepszym nośnikiem informacji adresowanych do konkretnej grupy profesjonalistów. Wykorzystujemy wszystkie możliwe formaty reklamy Google i social media, przez te formy reklamy docieramy na praktycznie wszystkie najważniejsze strony internetowe. Prowadzimy kampanie informacyjne oraz typowo sprzedażowe, zachęcamy wystawców do kontaktu z nami oraz odwiedzających do rejestracji swojej obecności. Kontaktujemy się z grupą odbiorców za pomocą mailingu, blisko współpracujemy z patronami honorowymi i merytorycznymi targów.

Ilu wystawców zapowiedziało już swój udział w wydarzeniu?

Na chwilę obecną przekroczyliśmy liczbę ponad 80 firm i marek z branży. Praca trwa – docelowo planujemy gościć około 150 firm z Polski i ze świata. Informacje o naszych nowych partnerach można śledzić w social mediach, do czego serdecznie zapraszam!

Wydarzenia targowe to dobra okazja do organizacji konferencji czy prelekcji dotyczących branży. Jakie atrakcje czekają na wystawców i gości Tools & Hardware Show?

Targi Tools & Hardware to wydarzenie pionierskie na polskim rynku targowym, dlatego wykreowaliśmy wraz z zespołem dla niego nowe określenie – „hybrydowe”. Koncepcja zakłada możliwość aktywnej prezentacji i testów. Większość naszych wystawców w myśl tej koncepcji będzie realizować atrakcyjne miejsca na prezentację – w myśl zasady: spróbuj i przekonaj się sam! 

Cała branża w jednym miejscu

Targi Tools & Hardware Show wyrastają na największą imprezę branżową w Polsce. Swoją obecność na nich już potwierdziły czołowe polskie i zagraniczne marki. 

Jakie trendy w branży narzędzi i elektronarzędzi będą eksponować targi?

Jedną z podstawowych funkcji, jakie spełniają targi, jest wybieganie w przyszłość, akceleracja zmian w technologiach i rozwiązaniach – nie zabraknie takich działań podczas naszego wydarzenia. Na pewno uwaga obecnie skupia się wokół optymalizacji w zakresie energooszczędności i bezpieczeństwa.

Na koniec prosiłbym o opinię, dlaczego Pańskim zdaniem targi Tools & Hardware Show to wydarzenie, w którym warto uczestniczyć?

Targi Tools & Hardware to trzydniowa dawka wiedzy – podanej zarówno w formie teoretycznych rozmów, ale także połączona z możliwością bezpośredniego doświadczenia. W dobie cyfrowego świata targi spełniają bardzo istotną rolę bezpośredniego dotarcia, prezentacji biznesowych propozycji i nowości. Udział w takim wydarzeniu z pewnością da impuls zarówno zwiedzającym, jak i wystawiającym się firmom do inspirujących i nowatorskich działań w branży narzędziowej. Serdecznie zapraszam w imieniu całego zespołu targów Tools & Hardware Show oraz zarządu Ptak Warsaw Expo do uczestnictwa w dniach 4–6 czerwca w największych targach narzędziowych w Polsce!

Rozmawiał: Gabriel Niewiński 

O targach Tools & Hardware Show

O targach

Odbywające się w dn. 4–6 czerwca 2020 r. w Ptak Warsaw Expo targi Tools & Hardware Show to największa impreza branży narzędziowej w kraju. Wydarzenie jest kierowane zarówno do profesjonalistów, jak i pasjonatów branży DIY. Hybrydowa formuła targów pozwoli nie tylko zapoznać się z bieżącymi trendami, a także sprawdzić najnowsze urządzenia w praktyce podczas najcięższych zadań. Trzy targowe dni będą także doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i prowadzenia kuluarowych rozmów na temat kondycji branży w Polsce i na świecie. 

2020-02-25

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2021 InfoMarket