Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

BOSCH

Pralka WAV28M90PL

Pralka WAV28M90PL

Model WAV28M90PL to urządzenie energooszczędne i pojemne. Mieści 9-kilogramowy załadunek. Producent wyposażył je w rozmaite rozwiązania techniczne, które sprawiają, że pranie jest nie tylko skuteczne, wydajne, ale też wygodne. Wśród innowacji jest m.in. 4D Wash System.

Urządzenie pracuje w klasie efektywności energetycznej A+++. Roczne zużycie energii to 152 kWh. Pralka jest stosunkowo cichym modelem. Wykorzystuje wydajny silnik EcoSilence Drive. Jest on o wiele trwalszy niż zwykłe napędy. Świadczy o tym chociażby to, że producent obejmuje ten podzespół aż 10-letnią gwarancją. Poziom hałasu wytwarzanego podczas prania wynosi 46 dB(A), a podczas wirowania 70 dB(A). Model WAV28M90PL wyposażono w system AquaStop z dożywotnią gwarancją ochrony przez zalaniem (przez cały cykl funkcjonowania pralki). Bosch gwarantuje bezpieczeństwo użytkowników lub rekompensatę szkód powstałych na skutek wycieku (warunki gwarancji na stronie internetowej www.bosch-home.pl/gwarancja- -aquastop-pralki). System AquaStop składa się ze specjalnego węża doprowadzającego wodę o podwójnym profilu, zaworu bezpieczeństwa i zbiornika podłogowego z wyłącznikiem pływakowym, zapobiegającym wszelkiego rodzaju zalaniom, spowodowanym nieszczelnością węża lub też wyciekami wewnątrz pralki.

Na szczególną uwagę zasługuje natomiast 4D Wash System, dzięki któremu zarówno woda, jak i detergent wykorzystywane są do maksimum. Przynosi to perfekcyjne rezultaty w krótkim czasie, nawet przy pełnym załadunku. Jak to działa? W trakcie cyklu, gdy bęben zaczyna się obracać, w pralce tworzy się pewnego rodzaju „tunel piorący”. Wokół niego na skutek siły odśrodkowej formują się ubrania. Do wewnątrz wtryskiwana jest woda wraz z detergentem. Powoduje to wytworzenie aktywnej mieszanki piorącej, którą ubrania łatwo wchłaniają. Jej równomierne rozprowadzenie sprawia, że pranie staje się znacznie efektywniejsze.

Urządzenie oferuje wiele różnorodnych programów prania, w tym dostosowane do prania bawełny, tkanin syntetycznych lub wełnianych. Dostępne są również program krótki (30 min) oraz opcja prania nocnego. W wypadku uporczywych plam i bardzo zabrudzonej odzieży można skorzystać trybu Intensywnego Plus. Dodatkowe 30 minut prania pozwala osiągać idealne rezultaty, nawet jeśli bęben jest w wypełniony do maksimum.

Dostępna jest też opcja SpeedPerfect, dzięki której większość programów może działać szybciej. Rozwiązanie to pozwala skrócić czas prania nawet o 65 proc. Funkcja Start/Pauza umożliwia dołożenie prania lub wyjęcie go już po rozpoczęciu cyklu. Wystarczy zapauzować bieżący cykl i otworzyć drzwiczki, aby dołożyć zapomnianą sztukę odzieży do bębna i kontynuować pranie (dokładanie nie jest możliwe, gdy temperatura jest wyższa niż 50 °C lub gdy poziom wody jest zbyt wysoki).

Przydatnym rozwiązaniem jest system AtiStain. Pozwala on na precyzyjne dostosowanie parametrów prania do rodzaju plamy. Z łatwością usunie nawet 16 (w zależności od modelu) rodzajów najbardziej uporczywych plam, od czekolady aż po trawę i czerwone wino. Przed rozpoczęciem wybranego programu pralka automatycznie dopasuje temperaturę, ruchy bębna i czas namaczania odpowiednio do każdego zabrudzenia.

Pralka WAV28M90PL
2020-02-11

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket