Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

ZWIĄZEK CYFROWA POLSKA

Dołącza do Paris Call

Związek Cyfrowa Polska dołączył do międzynarodowej inicjatywy Paris Call – koalicji państw, organizacji, instytucji i biznesu działających wspólnie na rzecz cyberbezpieczeństwa.

„Paris Call for Trust and Security in Cyberspace” to projekt ogłoszony pod koniec 2018 r. przez prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Przewiduje on wspólne działania w zakresie wzmacniania systemu międzynarodowych norm i standardów dot. cyberbezpieczeństwa, a także budowanie zaufania i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

Podczas Forum Pokojowego, które odbyło się w Paryżu (Paris Peace Forum) kolejne organizacje dołączyły do projektu. Wśród nich znalazł się związek Cyfrowa Polska.

– Z przyjemnością dołączyliśmy do inicjatywy, ponieważ kwestie cyberbezpieczeństwa są kluczowym wyzwaniem dla całej polskiej branży cyfrowej i nowoczesnych technologii, którą reprezentuje nasza organizacja w Polsce. Liczę, że wspólny głos tak wielu państw, biznesów i organizacji pozwoli uzyskać lepsze efekty w tej sprawie nie tylko na forum europejskim, ale także realnie w naszym kraju – powiedział prezes Cyfrowej Polski Michał Kanownik.

Dołącza do Paris Call
2020-02-10

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket