Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

TARGI 2020

Duże AGD na targach w 2020 roku

W 2020 r. nie zabraknie cyklicznie odbywających się imprez targowych, na których będzie można zobaczyć innowacyjne AGD i nie tylko. Niekiedy sprzęt ten nie jest głównym punktem programu, lecz stanowi doskonałe uzupełnienie oferty targowej rozmaitych wystawców. Prezentujemy wybrane spośród wielu tegorocznych imprez, na których dużego AGD, zarówno tego wolnostojącego, jak i do zabudowy, z pewnością nie zabraknie.

Duże AGD na targach

4 Design Days

4 Design Days

Fot. Joanna Nowicka

Targi 4 Design Days to największe w tej części Europy święto architektury, designu i nieruchomości. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach od 6 do 9 lutego 2020 r. w Katowicach. Dwa pierwsze to dni biznesowe, skierowane przede wszystkim do profesjonalistów. Dwa kolejne są dniami otwartymi dla wszystkich żądnych wiedzy na temat wyzwań, trendów i kierunków rozwoju współczesnej architektury i projektowania różnego typu wnętrz. Na tegorocznej, już 5. w historii targów, edycji 4 Design Days ma pojawić się 300 prelegentów z Polski i zagranicy. Organizatorzy przewidzieli blisko 60 dyskusji i wystąpień. Spodziewają się ok. 10 tys. gości oraz 25 tys. odwiedzających (w dni otwarte). 5. edycja imprezy to nowe, jak zawsze aktualne tematy, jeszcze większy rozmach, większa liczba prelegentów, uczestników i wystawców, konkursy dla młodych projektantów i architektów, ciekawe atrakcje dla zwiedzających oraz liczne wydarzenia towarzyszące. 4 Design Days Electronics Show Na terenach Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego Ptak Warsaw Expo w dniach od 8 do 10 maja odbędą się międzynarodowe targi elektroniki użytkowej Electronics Show. Na tym wydarzeniu swoje najnowsze produkty zaprezentują czołowe w Polsce i na świecie marki sektora AGD, ale też z branży RTV czy IT. Nie zabraknie nie tylko innowacyjnych urządzeń, ale również przedstawicieli wielu instytucji i znanych osobistości. Podczas Electronics Show odwiedzający będą mogli również uczest- Miejscem wydarzenia, juz po raz kolejny są Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek, które na kilka dni zamienią się w centrum światowego wzornictwa. Więcej informacji na stronie internetowej www.4dd.pl.

Electronics Show

Electronics Show

Na terenach Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego Ptak Warsaw Expo w dniach od 8 do 10 maja odbędą się międzynarodowe targi elektroniki użytkowej Electronics Show. Na tym wydarzeniu swoje najnowsze produkty zaprezentują czołowe w Polsce i na świecie marki sektora AGD, ale też z branży RTV czy IT. Nie zabraknie nie tylko innowacyjnych urządzeń, ale również przedstawicieli wielu instytucji i znanych osobistości. Podczas Electronics Show odwiedzający będą mogli również uczestniczyć w konferencjach i panelach dyskusyjnych, prowadzonych przez ekspertów i liderów branżowych.

Electronics Show to mnóstwo dobrej zabawy, którą zagwarantuje wielu uznanych gości – w tym gwiazd świata mediów, kulinariów czy szeroko pojętej kultury, sztuki i nauki. Organizator przewidział wiele ciekawych atrakcji z udziałem wystawców. Nie zabraknie pokazów sprzętu i konkursów. Więcej informacji można znaleźć na electronics-show.com.

Imprezą towarzyszącą będzie w tym roku ISCON – targi systemów zintegrowanych, które coraz częściej wykorzystywane są w elektronice użytkowej, także w AGD. Podczas ISCON-u swoje produkty zaprezentują firmy z takich branż jak smart home, smart energy, digital signage, telecom oraz security.

Electronics Show

Meble Polska, Arena Design i Home Decor

Meble Polska, Arena Design i Home Decor

Fot. Maciej Kuszela

W dniach od 25 do 28 lutego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się aż 3 imprezy jednocześnie – Meble Polska, Arena Design i Home Decor. Dla odwiedzających będzie to doskonała okazja, aby poznać najnowsze trendy panujące w wyposażeniu wnętrz, nie tylko pod względem sprzętu gospodarstwa domowego.

Największą powierzchnię targową w MTP zajmują targi Meble Polska. Dla wystawców z branży meblarskiej impreza jest doskonałą okazją do zaprezentowania swojej oferty handlowcom z całego świata. Edycję 2019 odwiedziło prawie 22 tys. osób z 65 krajów, m.in. z Niemiec, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Rosji.

Na targach Home Decor przedstawiciele salonów meblowych mogą natomiast złożyć zamówienia na rozmaite artykuły wyposażenia wnętrz. Impreza ta jest największą w kraju prezentacją wnętrzarskich nowości i inspiracji – od ponad 200 firm i marek z Polski i zagranicy. W ramach targów odbywają się także szkolenia i warsztaty dla przedstawicieli salonów wyposażenia wnętrz.

Okazją do przyjrzenia się nowym trendom w projektowaniu jest Arena Design. Impreza jest doskonałym miejscem do spotkań biznesowych dla producentów i projektantów, a także świetną przestrzenią prezentacji aktualnych osiągnięć i możliwości światowego wzornictwa. Odbywająca się od ponad 10 lat Arena Design łączy zatem biznesowe prezentacje z merytoryczną analizą branży i środowiska.

Co ważne, wstęp na trzy imprezy targowe – Home Decor, Meble Polska i Arena Design jest możliwy w ramach jednego biletu. Więcej na meblepolska.pl, arenadesign.pl i homedecor.pl.

Meble Polska, Arena Design i Home Decor

Fot. Maciej Kuszela

IFA

IFA

Tradycja berlińskich targów IFA sięga 1924 r. Tym razem impreza zaplanowana jest na dni od 4 do 9 września. Wydarzenie odbywające się w Messe Berlin to największe na świecie targi elektroniki konsumenckiej, gdzie prezentowane są najnowsze, często premierowe, a niekiedy nawet prototypowe modele z branż RTV, AGD i IT.

Organizatorzy starają się, aby impreza była atrakcyjna dla wszystkich odwiedzających. Organizują specjalne strefy wystawiennicze, takie jak np. IFA Next, gdzie można znaleźć innowacyjne rozwiązania techniczne związanych ze smart home, sztuczną inteligencją czy Internetem rzeczy, który obecny jest także w AGD, np. w innowacyjnych chłodziarkozamrażarkach.

W trakcie targów IFA odbywają się też imprezy towarzyszące, np. targi biznesowe IFA Global Markets, organizowane poza Messe Berlin. Na uwagę zasługuje także cykl IFA Keynotes. Jest to seria wystąpień przedstawicieli czołowych firm z branży AGD i elektroniki konsumenckiej. Od 2014 r. działa ponadto forum IFA+ Summit. Pełni ono funkcję think tanku dla IFA. Jest to dwudniowy kongres przeznaczony przede wszystkim dla liderów branży, branżowych wizjonerów i trendsetterów. Więcej na www.ifa-berlin.com.

Warsaw Home

Warsaw Home

W dniach od 30 września do 3 października odbędą się 5. targi wyposażenia wnętrz Warsaw Home, na których duże AGD jest ważnym punktem. Miejscem targów jest Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe Ptak Warsaw Expo, które w tym czasie przyciąga dziesiątki tysięcy entuzjastów wyjątkowego wzornictwa. Nie brakuje przedstawicieli najbardziej prestiżowych firm i marek wnętrzarskich oraz kreatorów designu z Polski i zagranicy.

Pierwsza edycja „Warsaw Home” odbyła się w październiku 2016 r. Od tego czasu targi zyskały ogromną popularność, zarówno wśród wystawców, jak i odwiedzających Na czwartej edycji Warsaw Home pojawiło się 665 wystawców, w tym 22 proc. z zagranicy. Ekspozycje odwiedziło blisko 75 tys. osób z 67 krajów, z czego 60 proc. to profesjonaliści, w tym architekci i dystrybutorzy.

Obecnie Warsaw Home to jedna z największych platform biznesowych w tym rejonie Europy. Podobnie jak 4 Design Days została podzielona na dni biznesowe i dni otwarte. W dni biznesowe organizatorzy zapraszają przede wszystkim przedstawicieli branży, zaś w weekend targowy wszystkich zainteresowanych – zarówno klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie internetowej warsawhome.eu.

Mebel

Mebel

Pod koniec 2020 r., a dokładniej od 23 do 27 listopada, w Moskwie w kompleksie wystawienniczym Expocentre odbędą się międzynarodowe targi Mebel 2019. Będzie to już 32. edycja największej imprezy, jaka organizowana jest dla branży meblowej w Europie Wschodniej.

Czterodniowe targi mebli, akcesoriów meblowych i wyposażenia wnętrz odbywają się na 80 tys. m2 powierzchni wystawienniczej. Rokrocznie przyciągają tłumy zainteresowanych nie tylko branżą wnętrzarską i meblarską, ale również nowinkami technicznymi w świecie AGD czy innowacyjnym sprzętem kuchennym. Ostatnią edycję odwiedziło ponad 43 tys. osób, które mogły podziwiać ofertę blisko 850 wystawców z 28 krajów. Na imprezie nie brakuje także firm oferujących duże AGD, zwłaszcza sprzęt do zabudowy, który jest niejako komplementarny z nowoczesną kuchenną aranżacją. W Moskwie pojawiają się również polscy producenci. W ostatnich latach na targach Mebel obecna jest firma Akpo, której sprzęt oferowany jest także na rynkach wschodnich. Więcej informacji na www.meb-expo.ru.

Mebel
Mebel
2020-02-05

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket