Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

iROBOT

Rozpoczął produkcję w Malezji

Rozpoczął produkcję w Malezji

Firma iRobot, lider w branży robotów konsumenckich, ogłosiła, że oficjalnie rozpoczęła produkcję w Malezji, współpracując z Jabil Inc., światowym dostawcą rozwiązań produkcyjnych z siedzibą w Saint Petersburgu na Florydzie. Przedsiębiorstwo iRobot rozszerzyło swoje zdolności produkcyjne o nowy kraj w ramach inicjatywy strategicznej dywersyfikacji łańcucha dostaw.

Jabil jest jednym z zaufanych partnerów iRobota w zakresie produkcji i łańcucha dostaw w Chinach od 2010 r.

– Rozpoczęcie działalności produkcyjnej w Malezji jest podstawowym elementem naszej inicjatywy na rzecz dywersyfikacji możliwości produkcyjnych i łańcucha dostaw iRobota, jednocześnie ogranicza nasze narażenie na obecne i przyszłe cła na produkty importowane z Chin – powiedział Colin Angle, prezes i dyrektor generalny w iRobot. – Cieszymy się, że nowa linia produkcyjna w Malezji została oficjalnie uruchomiona wcześniej, niż się spodziewano. Realizacja tego projektu od początku do końca w niecały rok była ogromnym przedsięwzięciem, które wymagało szczegółowego planowania, modelowania scenariuszy i dokładnej realizacji przez nasz zespół operacyjny oraz naszego partnera – Jabil. W miarę postępów uważamy, że nasza inwestycja w rozpoczęcie działalności produkcyjnej w Malezji będzie nam dobrze służyć, a globalny popyt na roboty do sprzątania domów w wielu kategoriach stale rośnie.

Firma iRobot produkuje obecnie ograniczoną ilość jednego modelu – Roomba serii 600 w Malezji. Jednak już w pierwszym kwartale obecnego roku planuje zwiększyć jego produkcję seryjną. W kolejnych kwartałach do 2021 r. będą do niego dołączać dodatkowe produkty.

2019-12-31

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket