Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

TCL

Nowości i strategia działania

Nowości i strategia działania

Na przed świątecznym spotkaniu zaproszeni dziennikarze poznali strategię działania firmy TCL oraz modele telewizorów z wyższej półki, które zobaczymy w sklepach jeszcze w tym roku i na początku przyszłego. 

TCL wzmocnia działania marketingowe w Europie. W Polsce produkty zaprezentowano na dwóch dużych imprezach PGA Poznań Game Arena i Audio Wideo Show na PGE Narodowy. Nawiązano współpracę z Mikołajem Roznerskim, który jest pasjonatem nowych technologii i został ambasadorem marki. Popularny aktor będzie w przyjazny sposób promować markę TCL. Zwiększona zostanie aktywność marki w Internecie i pojawią nowe produkty nie tylko z branży telewizyjnej ale audio, smartfony oraz duży sprzęt AGD.

Prezentacja produktów

Prezentacja produktów

Wiosną Marek Maciejewski (product development director Europe) przedstawił telewizory popularnej serii EP, a teraz modele z wyższej półki EC78, X81 i X10, z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi. W seriach X81 i X10  zastosowano najlepszy wyświetlacz QLED, a w X10 po raz pierwszy podświetlenie mini-LED.

Nowości i strategia działania

Seria EC78 łączy w sobie bez ramkową, ultracienką metalową obudowę, z jakością obrazu, zaawansowany systemem Android TV i Google asystentem. Za jakość obrazu odpowiadają rozwiązania techniczne: 4K HDR PRO z szeroką paletą barw, Dolby Vision, HDR10+. Dzięki wysokiej klasy systemowi nagłośnienia Onkyo wyposażonemu w 4 głośniki, podczas oglądania filmów, słuchania muzyki czy przy grach wideo można cieszyć się dźwiękiem Dolby Atmos. Telewizor 55 cali został wysoko oceniony w pierwszych testach na forum HDTV Polska, między innymi za bardzo dobre odtwarzanie filmów w standardzie HDR Dolby Vision przy luminancji 450 nt. W Polsce są już dostępne w sprzedaży online, wkrótce pojawią się również w sklepach. Ceny to 2999 zł za 55” oraz 4199 zł za 65”.

Nowości i strategia działania

W telewizorach serii TCL X81 także z Dolby Vision i HDR 10+ wzrok przyciągał atrakcyjny design. Wyświetlacz QLED jest przyklejony do bez ramkowej, bardzo cienkiej, wyjątkowo wytrzymałej i nietłukącej tafli szkła. Zastosowanie kropek kwantowymi Quantum Dot, umożliwia w telewizorach LCD LED uzyskanie najlepszego odwzorowania kolorów, szczegółów i głębi. Platforma Android TV i Google Asystent to przyjazny i szybki dostęp do wielu aplikacji i wyszukiwania treści W Polsce modele w limitowanej wersji dostępne są zarówno w sprzedaży internetowej jak i detalicznej w cenie 3999 zł za 55” oraz 4999 zł za 65”.

Nowości i strategia działania

We flagowym modelu TCL X10 zastosowano pora raz pierwszy na świecie warstwę podświetlenia direct mini-LED, w wyświetlaczu QLED oraz technikę wyświetlania 4K HDR Premium z Dolby Vision i HDR10+.

Mini-LED to innowacyjna technika podświetlania stworzona przez TCL, oparta na koncepcji FALD (Full Array Local Dimming). Zapewnia ona kontrast, szczegóły, realistyczną jakość obrazu oraz bardzo dobrą wydajność HDR. Użycie ponad 15 tysięcy diod LED pozwoliło uzyskać niespotykaną wcześniej liczbę stref odpowiadających za kontrast: 768 stref w pierwszej generacji. Dla użytkownika oznacza to, że wyświetlacz poradzi sobie lepiej z obrazami o zróżnicowanej jasności, zwiększając kontrast i dokładność podświetlenia obrazu w miejscach, gdzie jest to wymagane. Telewizor X10 będzie wyświetlał jasne biele i ciemne czernie bez efektu „halo”, a detale odda w żywych barwach standardu HDR. Obraz osiąga 100 procent nasycenia w standardzie DCI-P3 przy 1500 nitach luminacji, a dzięki wykorzystaniu matrycy 100 Hz nawet przy szybko zmieniających się ujęciach obraz zachowa płynność. Oddzielny soundbar Onkyo 2.2 Dolby Atmos odtwarza kinową jakość dźwięku.

TCL inwestuje w audio

Po raz pierwszy posiadacze telewizorów ze słaby dźwiękiem będą mogli skorzystać z oferty soundbarów także z systemem Dolby Atmos w atrakcyjnych cenach.

Soundbary TS7010 i TS5010

Soundbary TS7010 i TS5010

W zestawach TCL TS7010 i TS5010 zastosowano głośnik wysokotonowy oraz dwa szerokopasmowe (system 2.1). Taki zestaw poprawia pozycjonowanie dźwięku, a dzięki dodatkowym wysokim tonom, również jego czytelność. Aby zoptymalizować jego brzmienie, w zależności od tego czy słuchamy muzyki, ścieżki filmowej, wiadomości, soundbary do wyboru mamy różne tryby odtwarzania dźwięku. Do podłączenia do telewizora wykorzystuje się kabel optyczny, wejście audio (Aux/3.5 mm) lub HDMI. Można je umieścić pod telewizorem lub zamontować na ścianie. Soundbar TS7010 współpracuje z subwooferem 36” o mocy audio 320 W, a w TS5010 głośnik jest mniejszy 31,5” o moc 230 W. Łącze Bluetooth w obu modelach to dodatkowa zaleta.. Cena TS7010 to 699 zł, a TS5010 499 zł.

Soundbar Ray∙Danz z Dolby Atmos

Soundbar Ray∙Danz z Dolby Atmos

TCL Ray∙Danz to 3,1-kanałowy soundbar z systemem dźwięku obiektowego Dolby Atmos o mocy 300 W oraz możliwością współpracy z bezprzewodowym subwooferem. Z obu stron obudowy umieszczono po jednym głośniku bocznym. Każdy z nich rozprowadza dźwięk w kierunku reflektora akustycznego, który zakrzywia fale dźwiękowe pod precyzyjnym kątem i tworzy naturalny pogłos oraz poszerzoną dla ucha scenę dźwiękową. Trzeci, znajdujący się z przodu głośnik, odtwarza ścieżki dialogowe, a wirtualne kanały Dolby Atmos generują także dźwięk z góry. Użytkownik ma wrażenie pełnego, 360-stopniowego otoczenia dźwiękiem bez konieczności montowania głośników górnych. Soundbar Ray Danz dostępny będzie w Polsce w pierwszym kwartale 2020 r. Cena 399 EUR.

W planach na przyszły rok jest także sprzedaż smartfonów TCL PLEX i dużego AGD. Czekamy na nowe produkty.

 

2019-12-05

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket