Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

AMICA

Ona zmywa, Ty odpoczywasz

Ona zmywa, Ty odpoczywasz

Zmywanie się zmienia, zmieniają się też nasze potrzeby. Mamy większe oczekiwania od dzisiejszego sprzętu, a producenci sukcesywnie starają się za nimi nadążać. Produkowane sprzęty muszą być intuicyjne, funkcjonalne i w pełni zautomatyzowane – dzięki nim mamy zdecydowanie więcej czasu na przyjemności!

Producenci poczynili milowy krok w rozwoju techniki zmywania. Dzisiaj zmywarki to funkcjonalne sprzęty do zadań specjalnych. Jednego dnia do umycia jest stos garnków i patelni, często przypalonych lub zaschniętych po pomidorowej batalii z przepysznym sosem do spaghetti bolognese dla całej rodziny, innego dnia ustawiamy na programatorze delikatną temperaturę do mycia kieliszków i porcelanowej zastawy po romantycznej kolacji dla dwojga. Niezależnie od sytuacji oczekujemy od sprzętu, aby był zawsze skuteczny w działaniu. Jeśli jednak zmywarka nie domyje naczyń, a przy tym zniszczy je już po pierwszych cyklach mycia, tracimy zaufanie nie do sprzętu, ale do marki. Wie o tym Amica, która w najnowszej kampanii odpowiada na pytanie: kto pozmywa te naczynia? Ona – zmywarka Amica Generation V.

Rynkowe nowości versus potrzeby klientów

Będąc zaciekawieni najnowszą propozycją polskiego producenta, postanowiliśmy przyjrzeć się najciekawszym rozwiązaniom z tej serii. Wcześniej jednak, po krótkiej wizji lokalnej w kilku sieciach handlowych, zapytaliśmy sprzedawców o to, czym przy wyborze zmywarki kierują się klienci. Klientów można podzielić na dwie grupy. Pierwsza to ci, którzy wyczekują rynkowych nowinek, funkcjonalnych dodatków, aby zawsze być na bieżąco z techniką, zaskakując np. odwiedzających ich gości kolejną możliwością sprzętu (takimi innowacjami swego czasu były sygnalizacje świetlne wyświetlające etap czy czas do końca zmywania; dziś taką funkcją jest z pewnością implementacja innowacyjnych ramion natryskowych, zwiększających skuteczność zmywania). Z drugiej jednak strony mamy też klientów pragmatycznych, którzy cenią sobie solidność i sprawdzone rozwiązania. Amica w najnowszej ofercie zmywarek zebrała propozycje dla jednych i drugich, aby stworzyć nową jakość techniczną urządzeń w służbie komfortu użytkowników.

Moduł

Na rynku pojawiły się niedawno modele do zabudowy z linii X-type: DIM638ACNBTLRKD oraz DIM637ANBTLKD. Linia Amica Generation V to także modele wolnostojące (np. DFM658ACNTLRKID). Wszystkie pracują w klasie efektywności A+++.

Moduł

Raz innowacja, a raz pragmatyzm

W najnowszych modelach z serii Amica Generation V zastosowano innowacyjne ramię Water- Spinner, które z pewnością docenią klienci idący z duchem czasu. To właśnie ta funkcja sprawia, że naczynia są domywane nawet o 27 proc. skuteczniej niż w standardowych zmywarkach bez tego rozwiązania. WaterSpinner świetnie radzi sobie z mocno zabrudzonymi naczyniami, ale także w sposób delikatny myje szklane, łatwo tłukące się naczynia, np. kieliszki. Innowacyjne ramię tak dużą skuteczność osiąga przede wszystkim dzięki rozprowadzaniu wody przy pomocy systemu 360°. W praktyce więc ramię natryskowe obraca się nie tylko w sposób orbitalny, ale także wokół własnej osi. Jeśli w zmywarce znajdują się wyjątkowo zabrudzone, zaschnięte naczynia, warto skorzystać dodatkowo z funkcji mycia intensywnego IntenseClean.

Przyjazna dla alegrików

Z drugiej strony Amica stawia także na sprawdzone rozwiązania, doceniane od lat przez konsumentów wymagających, zwłaszcza rodzin z dziećmi i alergików. Jednym z nich jest program Higiena, zmywający naczynia w 70 °C po to, aby skutecznie eliminować wszelkie drobnoustroje i zarazki. Efekt czystości zwiększa program autoczyszczenia komory. Dopełnieniem tej funkcji jest z pewnością trzyczęściowy układ filtrów, których każdy element pełni inną funkcję. Główny filtr zatrzymuje resztki jedzenia, rozdrabnia je i usuwa ze zmywarki. Filtr gruboziarnisty zatrzymuje zaś duże zabrudzenia, na przykład kości czy pestki, które następnie trzeba usunąć ręcznie. Wreszcie trzeci z filtrów – mikrofiltr zatrzymuje resztki jedzenia w specjalnym zbiorniku i uniemożliwia im powrót do komory zmywarki.

Suszenie w wydaniu marki Amica? TurboDrying

Suszenie w wydaniu marki Amica?

Amica w najnowszej generacji sprzętu nie bez kozery promuje automatyzację niemal każdego etapu zmywania, także suszenia. Czyste naczynia mają nie tylko lśnić, ale przede wszystkim mają być suche i bez zacieków. Ma to oszczędzić użytkownikom zbędnego wycierania, unikając smug. W praktyce więc producent zaimplementował dodatkowy układ wentylatorów, który wymusza cyrkulację powietrza w komorze, tym samym zwiększając efektywność suszenia. Naczynia są idealnie suche i lśniące nawet po myciu w programach o niskiej temperaturze.

Co klienci doceniają w zmywarkach najbardziej?

Co klienci doceniają w zmywarkach najbardziej?

Zmywanie, żeby nie męczyło i nie zajmowało nam codziennie dużo czasu, powinno być przede wszystkim skuteczne, czyli dające gwarancję perfekcyjnie umytych naczyń nawet w trudno dostępnych miejscach. Takie możliwości oferują zmywarki marki Amica, które zapewniają zmywanie skuteczniejsze aż o 27 proc., dzięki innowacyjnemu ramieniu natryskowemu WaterSpinner, perfekcyjnemu systemowi suszenia TurboDrying oraz automatycznemu dozowaniu ShineDose. Załadowanie naczyń do urządzenia to kolejne z wyzwań, które pojawia się podczas zmywania. Pomocne tutaj będą takie funkcje jak system Up&Down czy trzeci, niezależny kosz MaxiSpace 3, które pozwalają na łatwe aranżowanie przestrzeni wedle naszych potrzeb i uznania. A to tylko niektóre z szeregu ułatwiających życie rozwiązań zastosowanych w nowej generacji zmywarek marki Amica.

Zmywarki firmy Amica to nie tylko pomoc w domowych obowiązkach na co dzień, ale także troska o środowisko i domowy budżet. Zastosowano w nich rozwiązania gwarantujące mniejsze zużycie wody na cykl, mniejsze zużycie energii elektrycznej i niższe rachunki za prąd – podkreśliła Małgorzata Fuszpaniak, menedżer ds. komunikacji kategorii w Dziale Marketingu Grupowego marki Amica.

www.amica.pl

2019-12-01

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket