Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

CIARKO

Linia okapów Ciarko Design

Linia okapów

Fot. Fotomohito, design: Studio1111

Firma Ciarko, jeden z największych producentów specjalizujących się w okapach kuchennych w Polsce, wychodzi z kanału biznesowego do klienta indywidualnego. Okapy z linii Ciarko Design pozostają w zgodzie z najznakomitszymi trendami wzorniczymi, łączą niebanalną estetykę, komfort obsługi oraz bardzo dobre parametry techniczne.

Ciarko to polski producent okapów, który na rynku obecny jest od ponad 30 lat. Swoje produkty dystrybuuje nie tylko w naszym kraju, ale także do wielu państw na całym świecie. Wśród odbiorców urządzeń marki Ciarko znajdują się mieszkańcy m.in. Niemiec, Skandynawii czy Rosji.

Marka jest prekursorem rozwiązań z zakresu filtracji powietrza, wyciszenia pracy silników, oświetlenia LED i sterowania dotykowego. Wszystkie modele są produkowane w fabryce w Polsce, gdzie we własnym laboratorium Ciarko testuje wszystkie podzespoły, a także gotowe produkty. Dzięki temu utrzymuje bardzo dobrą jakość okapów.

Świetnym tego potwierdzeniem są liczne nagrody, np. „Red Dot Design Award”, „Dobry Wzór”, „Gazele Biznesu”, „Teraz Polska” czy „Polski Prestiż”.

Firma Ciarko produkuje obecnie około 900 tys. okapów rocznie. Najnowsza linia polskiego producenta, czyli Ciarko Design, łączy wyjątkowe wzornictwo z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi i wieloletnim doświadczeniem w branży.

Linia okapów

Ciarko, po wielu latach prezentowania swoich produktów na zagranicznych targach, w tym roku pokazała linię z segmentu premium również w Polsce. Firma była jednym z wystawców na targach Warsaw Home 2019.

Linia okapów
Linia okapów

Inteligentna, bezdotykowa obsługa

Wszystkie okapy z linii Ciarko Design dostępne są w klasie energetycznej A, A+ lub A++ (zależnie od modelu i jego konfiguracji). Większość wyposażona jest w oświetlenie LED, a także zbliżeniowy włącznik światła oraz regulację barwy oświetlenia. Dzięki tym funkcjom światło będzie włączać się automatycznie, kiedy podejdziemy do okapu, z kolei barwa oświetlenia (ciepła lub zimna) może zostać zaprogramowana przez użytkownika zgodnie z jego preferencjami.

Okapy Ciarko Design wyposażono też w innowacyjny system sterowania gestami GestureControl. Rozwiązanie to umożliwia w pełni bezdotykową obsługę urządzenia – wyłącznie za pomocą ruchów dłoni. Wystarczą trzy proste gesty, aby korzystać z dostępnych funkcji:

  • przeciągnięcie poziomo dłonią od lewej do prawej strony spowoduje włączenie okapu i analogicznie zmianę trybu prędkości jego pracy na wyższy;
  • przeciągniecie poziomo dłonią od strony prawej do lewej strony może wyłączyć okap lub zmniejszyć prędkość pracy urządzenia;
  • przytrzymanie dłoni pod okapem przez 2 sekundy spowoduje włączenie lub wyłączenie oświetlenia LED.

Inteligentna, bezdotykowa obsługa

Nowa linia Ciarko Design wprowadza do okapów wiele innowacyjnych rozwiązań, w tym sterowanie gestami, regulację intensywności oświetlenia czy czujnik zbliżeniowy światła.

Inteligentna, bezdotykowa obsługa
Inteligentna, bezdotykowa obsługa

Nowy wymiar urządzeń

W skład linii Ciarko Design wchodzi 13 okapów kuchennych o zróżnicowanej konstrukcji – blatowych, sufitowych, wyspowych i kominowych. Wszystkie propozycje cechują się subtelnym designem i wykorzystują najwyższej klasy komponenty. Wśród nowości produktowych warto wymienić m.in.:

  • Moondraft – okap wysuwany z blatu na wysokość 50 cm (najwyżej wysuwający się okap w tej kategorii produktowej na rynku). Dzięki zastosowaniu profesjonalnego mechanizmu (wykorzystywanego również w przemyśle motoryzacyjnym) urządzenie niezwykle stabilnie wysuwa się i opuszcza. Skutecznie pochłania zapachy, cząsteczki pary i tłuszczu;
  • Wizard – innowacyjne połączenie płyty indukcyjnej i okapu kuchennego. Urządzenie wyróżnia się funkcjonalnością, wyjątkowym wzornictwem i cichą pracą. Okap wyposażony jest m.in. w nowy bezszczotkowy silnik – jedną z najcichszych konstrukcji w swojej klasie;
  • Ilumia – urządzenie nagrodzone „Red Dot Design Award”. Jest to połączenie wykonanej ręcznie stalowej konstrukcji i walorów użytkowych, takich jak sterowanie gestami, funkcja wietrzenia pomieszczenia czy timer;
  • Miss W – ten okap wyspowy to designerska dekoracja każdej kuchni. Wyjątkowy kształt urządzenia przypomina bardziej ozdobny żyrandol niż powszechnie znany okap kuchenny. Nie sposób przejść obok niego obojętnie. Okap Miss W został wyposażony w panel LED, który dodatkowo może pełnić funkcję stylowej lampy.

Wspomniane powyżej modele to tylko fragment bogatej oferty produktowej, jaka znajduje się w linii Ciarko Design. Więcej informacji o tych i pozostałych modelach można znaleźć w sklepie internetowym marki na stronie ciarkodesign.com.

2019-12-01

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket