Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

ELECTROLUX

Krzysztof Kudlek nowym Dyrektorem Generalnym

Krzysztof Kudlek

Krzysztof Kudlek objął stanowisko Dyrektora Generalnego Electrolux Poland. Do jego obowiązków będzie należało m.in. zarządzanie rynkiem polskim oraz rynkami regionu CEE Central: Ukrainą i krajami kaukaskimi oraz Litwą, Łotwą i Estonią.

Krzysztof Kudlek jest absolwentem wydziału Zarządzania i Marketingu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Ukończył także Leadership Program w IMD Business School w Lozannie. Swoją karierę zawodową rozpoczął ponad 20 lat temu w branży motoryzacyjnej, ale niedługo potem zdecydował się zaangażować w branżę AGD zajmując się marketingiem i rozwojem produktu. Do zespołu Electrolux dołączył w 2012 na stanowisko Laundry and Home Comfort Product Line Manager w Polsce i regionie CEE North, obejmującym kraje nadbałtyckie, Czechy i Słowację. Z czasem awansował i zarządzał tymi kategoriami produktów w całym klastrze Europy Środkowo-Wschodniej (CEE), w skład którego wchodzi 26 krajów. Został także członkiem Management Team’u na Europę Środkowo-Wschodnią, odpowiadając za rozwój strategii oraz wspieranie wszystkich lokalnych działów sprzedaży w codziennych działaniach dotyczących asortymentu, cen i wprowadzania nowych produktów na rynki Europy Środkowo-Wschodniej. W ostatnim czasie Krzysztof Kudlek pracował jako Dyrektor Generalny Ukrainy i krajów kaukaskich, a obecnie objął stanowiska Dyrektora Generalnego Electrolux Poland.

„To dla mnie ogromny zaszczyt i wielkie wyzwanie. Polska jest jednym z ważniejszych strategicznie rynków ze względu na wielkość i potencjał rozwoju. W tym roku wprowadziliśmy na rynek nową linię intuicyjnych urządzeń kuchennych, która powstała w oparciu o szwedzkie wartości takie jak koncentracja na człowieku, troska o środowisko, prostota obsługi i funkcjonalność. Wyjątkowo pozytywne oceny ze strony konsumentów oraz obiecujące wyniki sprzedaży do handlu detalicznego potwierdzają, że te urządzenia będą naszym atutem na nadchodzące lata. I choć już sporo osiągnęliśmy, czeka nas jeszcze wiele pracy.” - mówi Krzysztof Kudlek - „ Zamierzamy także skupić się na działaniach, które pozwolą nam zwiększać atrakcyjność marki Electrolux zgodnie z jej obietnicą - For better living. Designed in Sweden.”

Krzysztof Kudlek w wolnym czasie lubi czytać książki i biegać. Ukończył m.in. Maraton Warszawski z czasem 3:59:58.

Źródło: materiały prasowe Electrolux

2019-11-14

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2019 InfoMarket