Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

CHORD COMPANY

Kable głośnikowe EpicX

Kable głośnikowe

Izolacja XLPE

Firma Chord Company kontynuuje wprowadzanie na rynek kabli głośnikowych wykorzystujących technikę izolacji z polietylenu XLPE, tym razem prezentując model EpicX, który zastępuje wykorzystujący PTFE (teflon) model Epic, zwiększając tym samym ofertę w zakresie kabli z średniego poziomu cenowego.

Wprowadzenie izolacji XLPE następuje po okresie znaczącego rozwoju techniki materiałowej stanowiącej alternatywę dla PTFE. Technika XLPE jest stopniowo wprowadzana w kolejnych nowych kablach głośnikowych firmy Chord Company. Proaktywne podejście tego producenta do stosowania coraz lepszych materiałów izolacyjnych zainicjowane zostało wprowadzeniem autorskiej konstrukcji dielektryka o nazwie Taylon, który do tej pory stosowany jest w najlepszych produktach z serii ChordMusic i Sarum T. Duże koszty produkcji Taylonu sprawiły, że jest on używany wyłącznie w najlepszych modelach kabli Chord Company. Wykorzystanie techniki XLPE wnosi korzyści wynikające nie tylko z niższych kosztów produkcji, ale również ze zwiększonej stabilności fazowej.

Nowy EpicX to (wciąż) ekranowana konstrukcja, która „zgra się” z praktycznie każdym rodzajem głośników, poprawiając szczegółowość, dynamikę, rozdzielczość i spójność odtwarzanego dźwięku. Jego konstrukcja oparta jest na wielokrotnie nagradzanym kablu głośnikowym OdysseyX. W obu kablach zastosowano identyczne przewodniki: miedź beztlenową o przekroju 12 AWG, zarówno w ujemnej, jak i dodatniej żyle, które są dodatkowo posrebrzane i izolowane za pomocą wspomnianego XLPE przed nałożeniem zewnętrznej koszulki z PVC (polichlorku winylu). Kluczową różnicą jest to, że w modelu EpicX dodano jeszcze trzy warstwy tego wysoce skutecznego ekranowania wysokich częstotliwości, otoczone półprzezroczystą powłoką z PVC.

Kabel EpicX dołącza do wprowadzonego już w styczniu jeszcze wyższej klasy kabla głośnikowego Epic XL, co umożliwia konsumentom wybór między dwoma poziomami klasy brzmienia w rodzinie Epic.

Nowy model jest dostępny w zestawach po dwa przewody o długości 2, 2,5 lub 3 m fabrycznie wyposażone w bananowe terminale głośnikowe. Może też zostać profesjonalnie zaterminowany bezpośrednio u dealera marki Chord Company (wykorzystującego nowe narzędzie ChordOhmic Hex Gun) 4 -milimetrowymi w tykami bananowymi ChordOhmic lub widełkami ChordOhmic. Taka usługa umożliwia oferowanie długości dostosowanej do potrzeb klienta.

2019-11-04

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket