Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

GRAND VIEW RESEARCH

Rynek czajników elektrycznych

Rynek

Jak wynika z nowego raportu Grand View Research, Inc., światowy rynek czajników elektrycznych ma osiągnąć do 2025 r. wartość 21,0 mld USD przy wzroście CAGR na poziomie 4,7 proc. w okresie prognozy.

 Zaawansowane funkcje, w tym pewny uchwyt, krótki czas nagrzewania i czytelny wskaźnik świetlny czajników elektrycznych, powinny zwiększyć wielkość rynku w okresie prognozy. Co więcej, popyt na gorące napoje rośnie w rozwiniętych gospodarkach, w tym w Niemczech i Wielkiej Brytanii, w wyniku zmiany preferencji konsumentów wobec powielania doświadczeń związanych z kulturą kawiarni w gospodarstwach domowych. To z kolei ma zwiększyć wymagania dotyczące czajników elektrycznych w nadchodzących latach.

 

 

 

 

Kluczowe wnioski z raportu to:

  • oczekuje się, że plastik będzie najszybciej rozwijającym się segmentem z współczynnikiem CAGR wynoszącym 5,9 proc. od 2019 do 2025 r.;
  • segment zastosowań domowych wygenerował w 2018 r. przychód w wysokości 13,2 mld USD;
  • szacuje się, że region Azji i Pacyfiku stanie się najszybciej rozwijającym się rynkiem czajników elektrycznych w latach 2019–2025.

W 2018 r. czajniki ze stali nierdzewnej wygenerowały przychód w wysokości 7 mld USD. Oczekuje się, że produkty na bazie tworzyw sztucznych będą cieszyły się dużym popytem ze względu na lekkość i łatwość przenoszenia. Region Azji i Pacyfiku wygenerował przychód w wysokości 7,6 mld USD w 2018 r. Oczekuje się, że duża koncentracja populacji klasy robotniczej w połączeniu ze wzrostem wydatków konsumenckich na urządzenia kuchenne w gospodarkach wschodzących, w tym w Chinach i Indiach, pozostanie korzystnym czynnikiem wzrostu rynku czajników elektrycznych. Szacuje się, że segment komercyjny jest najszybciej rozwijającym się rynkiem ze wskaźnikiem CAGR wynoszącym 5,5 proc. w okresie od 2019 do 2025 r. Branża turystyczna i hotelarska odnotowuje znaczny wzrost m.in. w Chinach, Japonii, Australii i Nowej Zelandii ze względu na korzystną politykę rządów dotyczącą tworzenia nowych miejsc turystycznych. To z kolei ma zwiększyć użyteczność czajników elektrycznych w najbliższej przyszłości. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.grandviewresearch.com.

2019-10-30

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket