Naładuj akumulatory z Agnieszką Rylik

Naładuj akumulatory

Celem projektu „Naładuj akumulatory” jest szeroko pojęta publiczna edukacja z zakresu prawidłowego postępowania ze zużytymi akumulatorami samochodowymi. Organizatorem tego wyjątkowego ekologicznego przedsięwzięcia jest REMONDIS Electrorecycling, a partnerem generalnym czołowy producent akumulatorów samochodowych – firma Bosch Automotive.

W październiku w trzech miejscowościach na terenie Polski zorganizowano spotkania edukacyjne. Wspólnie z ambasadorką projektu, mistrzynią świata w boksie zawodowym – Agnieszką Rylik – uczniowie wybranych szkół wzięli udział w lekcji ekologii połączonej z lekcją wychowania fizycznego. W ramach podjętych działań dzieci mogły dowiedzieć się, co kryje w sobie akumulator samochodowy i jak powinno się prawidłowo postępować, kiedy się już zużyje. Nie zabrakło też tego, co najmłodsi lubią najbardziej, czyli konkursów i zabaw sportowych. Wszystkie konkurencje oceniała wyjątkowa trenerka Agnieszka Rylik, która nie tylko wraz z dziećmi brała udział w aktywnościach fizycznych, ale też w przystępny sposób przekazywała im wiedzę ekologiczną. Jako mama 9-letniej Marysi Agnieszka Rylik wie, jak ważna jest troska o środowisko naturalne, dlatego z wielką chęcią włączyła się w ten ekologiczny projekt.

– – mówi Justyna Bej, prDzieci mają dużą wrażliwość ekologiczną i często to one uczą swoich rodziców, jak dbać o środowisko. Dlatego wraz z naszym partnerem – firmą Bosch – postanowiliśmy skierować naszą pierwszą wspólną akcję edukacyjną właśnie do dzieci, które zdobytą wiedzę przekażą swoim bliskim, a same wyrosną kiedyś na ekologicznie świadomych dorosłych. A jak najlepiej edukować najmłodszych? Oczywiście przez zabawę!zedstawiciel organizatora projektu, firmy REMONDIS Electrorecycling.

Wielki finał akcji odbędzie się 27 listopada 2019 r. w Warszawie na PGE Narodowym. Będzie to wyjątkowe wydarzenie dla dzieci i dorosłych, w którym oprócz ambasadorki – Agnieszki Rylik – wezmą również udział gwiazdy i dziennikarze, którym troska o środowisko nie jest obojętna.

2019-10-30