Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

SAMSUNG

„Włącz czyste powietrze w swoim domu”

„Włącz czyste powietrze w swoim domu”

Samsung wprowadził do swojej oferty w Polsce innowacyjne oczyszczacze powietrza. Rozwiązania koreańskiej marki znane są i cenione na świecie od wielu już lat. Wraz z urządzeniami klimatyzacyjnymi oczyszczacze efektywnie dbają o jakość powietrza zarówno w domach, hotelach, biurach czy restauracjach.

Warto pamiętać, że o ile klimatyzatory są sprzedawane nad Wisłą od dawna, o tyle oczyszczacze są u nas absolutną nowością. Co ciekawe, Polska jest też pierwszym w Europie rynkiem, na którym dostępne są oczyszczacze powietrza Samsunga. A są to urządzenia nowej generacji, świetnie zaprojektowane, z wieloma unikalnymi rozwiązaniami i przy tym niezwykle zaawansowane technicznie. Bez wątpienia zaprezentowana tej jesieni oferta spod znaku trzech gwiazd zmieni układ sił w tym segmencie na naszym rynku, a przy okazji skutecznie pomoże walczyć ze smogiem, kurzem czy alergenami.

Serię ważnych wydarzeń związanych z wprowadzeniem nowej kategorii wzbogaciła konferencja prasowa, zorganizowana przez Samsunga w jego salonie pokazowym „Cook Story by Samsung”. Odbyła się ona pod hasłem „Włącz czyste powietrze w swoim domu”, zgromadziła nad wyraz liczne grono dziennikarzy i wpisała się znakomicie w aktualnie panujące trendy. A o tych warto mówić i warto na nie wskazywać, bowiem coraz więcej Polaków dba o siebie, stosuje zbilansowaną dietę, jest aktywna fizycznie i ma przy okazji świadomość fatalnego stanu powietrza w naszym kraju, które pogarsza się szczególnie jesienią. I temu też poświęcony był podchwytliwy quiz, który przeprowadził na wstępie spotkania Paweł Orleański, aktor i prezenter wielu znanych i lubianych programów naukowych i rozrywkowych. Do jego przeprowadzenia uczestnicy spotkania wykorzystali własne smartfony i przygotowaną specjalnie na tę okazję aplikację.

Mimo że dziennikarze na co dzień zmagają się z wieloma pytaniami związanymi z jakością powietrza, wiele z nich było zaskakujących i przy okazji nad wyraz wymownych. Niestety, nie tylko „przodujemy” w Europie w fatalnej jakości powietrza, ale i często ulegamy wielu stereotypom, które pogarszają stan naszej wiedzy o faktycznych zagrożeniach. Okazuje się na przykład, że Kraków nie wypada jeszcze tak źle w odniesieniu do miejsc, o których sądzimy, że są „zdrowe” i wolne od zanieczyszczeń.

Warto podkreślić, że oferta marki Samsung w tym segmencie jest niezwykle dobrze skrojona i ma wiele unikatowych cech, poczynając od trzykrotnej, niezwykle skutecznej filtracji z wykorzystaniem filtrów HEPA (H13), przez najlepszej jakości komponenty i wzorcowe wykonanie, po najnowsze zdobycze technik komunikacji, jak choćby aplikacje SmartThings czy system głosowej komunikacji Bixby. Więcej o nowej serii oczyszczaczy Samsunga w kolejnych wydaniach „InfoMarketu” oraz wrześniowym dodatku „InfoProdukt. Oczyszczacze powietrza” (nr 9/2019).

▼Zgromadzonych nad wyraz licznie dziennikarzy przywitał Piotr Stelmachów – Head of Consumer Electronics Division w Samsung Electronics Polska.

„Włącz czyste powietrze w swoim domu”

▼Konferencję poprowadził Paweł Orleański. Podczas prezentacji połączonej z testem na żywo przybliżył wagę problemu zanieczyszczonego w Polsce powietrza.

„Włącz czyste powietrze w swoim domu”
„Włącz czyste powietrze w swoim domu”
„Włącz czyste powietrze w swoim domu”

▼Oczyszczacze zatrzymują kurz i sierść, eliminują niebezpieczne gazy i zapachy, walczą z alergenami, bakteriami i roztoczami, wyłapując cząsteczki PM1,0, PM2,5 i PM10.

„Włącz czyste powietrze w swoim domu”

▼Po oficjalnej części konferencji podzieleni na grupy dziennikarze mogli dokładnie zapoznać się z rozwiązaniami zastosowanymi przez Samsunga.

„Włącz czyste powietrze w swoim domu”

▼Cube wyróżnia się na tle innych modeli wyjątkowym designem. Oczyszczacz ma formę sześcianu, a urządzenia można łączyć ze sobą przez postawienie jednego na drugim i tym samym podwoić powierzchnię oczyszczania.

„Włącz czyste powietrze w swoim domu”

▼W trybie nocnym oczyszczacze emitują dźwięk o natężeniu poniżej 20 dB(A), co jest wynikiem doskonałym i porównywalnym z praktycznie niesłyszalnym… szumem liści.

„Włącz czyste powietrze w swoim domu”

▼Tego dnia testowano urządzenia na wiele różnych, nad wyraz wymyślnych sposobów. Wszystkie próby zakończyły się pełnym sukcesem i pokazały ogromne walory modeli w praktyce.

„Włącz czyste powietrze w swoim domu”
„Włącz czyste powietrze w swoim domu”
2019-10-29

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket