Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

CIARKO

Okap Illumia

Okap

Oskar w dziedzinie wzornictwa

Firma Ciarko, jeden z największych producentów okapów w Polsce, a jednocześnie ważny europejski i światowy dostawca tego typu asortymentu, nieustannie zaskakuje klientów wprowadzanymi do oferty urządzeniami. Tym razem odświeżyła linię Ciarko Design. Należy do niej nowa wersja modelu Illumia.

Okap Illumia zdobył jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie wzornictwa – nagrodę „Red Dot Design Award”. Model ten został doceniony za wyjątkowe walory estetyczne, ale też za parametry techniczne. Front urządzenia wykonany jest ze szkła oraz stali odpornej na rdzę i zarysowania. Projektanci i inżynierowie firmy Ciarko, którzy niejednokrotnie już zaskakiwali rynek wieloma innowacjami, tym razem, wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom konsumentów oraz aktualnym trendom, opracowali nową wersję tego urządzenia.

Ruchomy uchwyt zainstalowany u podstawy okapu ma wbudowany panel LED. Pozwala to na ukierunkowanie oświetlenia w dowolnym kierunku, np. na blat podczas przygotowywania posiłków.

Komfort i przyjemną atmosferę podczas wykonywania codziennych czynności w kuchni zapewniają funkcje sterowania za pomocą gestów oraz szybkiego przewietrzenia pomieszczenia. Dzięki systemowi Gesture Control, aby włączyć urządzenie, wystarczy w pobliżu okapu przesunąć poziomo dłoń od lewej do prawej. W podobny sposób można zwiększyć szybkość pochłaniania. Jeżeli chcemy wyłączyć okap lub zmienić tryb prędkości na niższy, wystarczy poruszyć dłonią w odwrotnym kierunku – od prawej do lewej. Z kolei przytrzymanie dłoni pod okapem przez ok. 2 sekundy pozwala włączyć lub wyłączyć oświetlenie. Taki bezdotykowy system sterowania ułatwia utrzymanie sprzętu w czystości.

Zastosowany w modelu Illumia silnik bezszczotkowy (BLDC, od ang. BrushLess Direct-Current motor) oczyszcza powietrze w krótkim czasie. Dostępny jest ponadto czujnik zbliżeniowy, który wykrywa ruch i włącza oświetlenie tylko wtedy, gdy użytkownik znajduje się w pobliżu urządzenia.

Nowa wersja przyściennego modelu Illumia ma 90 cm szerokości i dostępna jest w dwóch opcjach kolorystycznych – czarnej lub białej. Pracuje w klasie efektywności energetycznej A+. Wydajność okapu wynosi 705 m3/h, a poziom hałasu wytwarzany podczas jego pracy to 61 dB.

Okap
2019-10-28

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2021 InfoMarket