Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

FRANKE

Zlewozmywaki Box Center i Kanon

Zlewozmywaki

Innowacyjna strefa zmywania

W naszych domach pojawia się coraz więcej wielofunkcyjnych mebli i urządzeń. Dzięki sprytnym rozwiązaniom mieszkamy coraz wygodniej. Ten trend szczególnie widoczny jest w kuchni, do której Franke proponuje zlewozmywaki wielozadaniowe.

Aż 60 proc. prac kuchennych odbywa się w tzw. strefie wody. Dlatego wprowadzone tu rozwiązania znacznie ułatwią nam codzienne kuchenne prace. Świadomość tego stała się impulsem do opracowania przez Franke innowacyjnych zlewozmywaków. Modele z serii Kanon oraz Box Center wykraczają poza ich tradycyjną formę i funkcjonalność. Dzięki dodatkowym poziomom pracy, rozwiązaniom „2 w 1” i praktycznym akcesoriom stają się prawdziwym centrum większości prac kuchennych.

Nieszablonowe podejście do zadań zlewozmywaka najlepiej demonstruje Box Center. To innowacyjny model typu „2 w 1”, w którym wszystkie najpotrzebniejsze akcesoria są zawsze pod ręką. Wystarczy po nie sięgnąć do przybornika, który wsunięty jest w mniejszą komorę. Znajdziemy w nim 3 noże, 2 deski do krojenia, suszarkę do naczyń. Oznacza to na przykład, że przygotowując sałatkę lub zupę, można kroić warzywa zaraz po ich umyciu. Nie ma potrzeby przenoszenia ich za każdym razem na blat. Box Center sprawia, że każdy ruch jest efektywny i łatwo zachować w kuchni porządek, gdyż przybory kuchenne ukryte są w przegrodach i zawsze w zasięgu ręki. Stalowy model świetnie sprawdzi się na wyspie kuchennej, a w niskiej zabudowie wymaga szafki o szerokości 90 cm. Nowatorskie rozwiązania i nowoczesny design Box Center zostały docenione przez jury konkursu „iF Design Award 2019”.

Franke udowadnia, że nawet zwyczajny z pozoru zlewozmywak może zamienić się w wielofunkcyjne urządzenie usprawniające gotowanie. Najlepszym przykładem są komory do podbudowy z serii Kanon, wykonane z odpornego i długowiecznego Fragranitu+. Nowoczesny zlewozmywak dostępny jest w 3 wielkościach i w aż 12 kolorach. Niech nie zmyli nikogo jego minimalistyczny wygląd, ponieważ Kanon jest prawdziwym kombajnem funkcji. Wewnętrzna krawędź w połowie wysokości komory daje dodatkową powierzchnię roboczą. Wystarczy rozwinąć na niej rollmatę, na której opłuczemy warzywa lub osuszymy naczynia. Z kolei poziom wyżej, na krawędzi blatu, oprzemy pasującą do komory wkładkę ociekową. Oba akcesoria są sprzedawane w komplecie z Kanonem, dodatkowo można dokupić pasującą do komory deskę do krojenia. W ten sposób jeden model zastępuje nawet trzy stanowiska pracy. Kanon jest tegorocznym zdobywcą prestiżowej nagrody „Red Dot Design”.

Zlewozmywaki
2019-10-28

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket