Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

MIELE

Rewolucja na rynku AGD - Generacja 7000

Rewolucja na rynku AGD -

AGD może być innowacyjne i ułatwiać przygotowywanie posiłków na wiele sposobów. Doskonałym tego przykładem jest Generacja 7000, czyli nowa seria urządzeń firmy Miele. Wiele rewolucyjnych rozwiązań znajdziemy w każdej grupie produktowej. Jest to największa premiera w 120-letniej historii niemieckiego producenta. Jej trzon stanowią cztery nowe linie wzornicze. Dzięki temu sprzęt można dopasować do wnętrza urządzonego praktycznie w każdym stylu.

W generacji 7000 dostępne są linie PureLine, Vitro Line, ArtLine i ContourLine. Każda z nich skrywa innowacyjne i unikatowe na rynku modele, a jednocześnie daje niemal nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni kuchennej.

Jaki styl w kuchni lubisz najbardziej?

Pierwsza ze wspomnianych – linia PureLine to kwintesencja nowoczesności: połączenie stali i szklanego frontu w obsydianowej czerni. Wzrok przyciągają przede wszystkim stalowa pozioma listwa w górnej części urządzenia i wyrazisty, ergonomiczny uchwyt ze stali szlachetnej. Należące do drugiej z kolei linii – VitroLine urządzenia harmonijnie współgrają zarówno z nowoczesną, jak i bardziej klasyczną zabudową kuchenną. Występujące w kolorach ObsidianBlack, BrillantWhite oraz GraphitGrey łatwo wtapiają się w otoczenie, a uchwyt w kolorze frontu staje się niemal niewidoczny. Dla zwolenników minimalizmu idealnym rozwiązaniem będą z kolei bezuchwytowe urządzenia z linii ArtLine, dostępne w trzech analogicznych kolorach. W czwartej z nowych linii, czyli ContourLine, dominująca jest wyraźna stalowa rama na froncie urządzeń. To rozwiązanie najbardziej klasyczne, jeśli chodzi o design, a szlachetna stal zdecydowanie odcina się od frontów mebli.

Innowacyjne funkcje

Generacja 7000 ułatwia pracę w kuchni, prowadząc użytkownika przez cały proces gotowania. Poszczególne funkcje na wyświetlaczach znajdują się zawsze w tym samym miejscu we wszystkich urządzeniach danej kategorii. W urządzeniach nowej generacji znalazło się m.in. sterowanie DirectSensor S, Direct Sensor oraz MTouch. Zastosowany w modelach Prestige MTouch wygląda teraz jeszcze nowocześniej – funkcje są pogrupowane, a wyświetlacz jest bardzo czytelny. Intuicyjną obsługę zapewnia ponadto dostępne wyłącznie w Miele menu rozwijane (roll down). Funkcja MotionReact – w piekarnikach Miele – to kolejne usprawnienie codziennej pracy w kuchni. W chwili, gdy zbliżamy się do urządzenia, aktywuje się wyświetlacz. Panel obsługi staje się gotowy do działania – ekran menu włącza się automatycznie, bez konieczności manualnego uruchamiania.

Rewolucja na rynku AGD -

Wzornictwo urządzeń należących do Generacji 7000 zostało docenione m.in. w plebiscytach „Red Dot Design Award” i „iF Design Award”.

Wygoda obsługi

Większość modeli nowej generacji można łączyć w sieć i sterować nimi za pośrednictwem Wi-Fi. W wypadku piekarników połączenie z aplikacją Miele@mobile umożliwia korzystanie z wielu dodatkowych funkcji, np. FoodView, która pozwala obserwować stan i efekty pieczenia na urządzeniu mobilnym (dzięki kamerze umieszczonej wewnątrz komory piekarnika). W razie potrzeby można też zdalnie zmienić parametry pieczenia. Dzięki funkcji TasteControl drzwi piekarnika automatycznie uchylają się na 3 cm, a wentylator tłoczy na zewnątrz gorące powietrze. W ten sposób wnętrze urządzenia można w 5 min schłodzić nawet o 100 °C. Urządzenie do gotowania na parze pomoże dobrać pasujące do siebie elementy składniki, które mają podobny czas przygotowywania. Dzięki funkcji Mix&Match można też jednocześnie przygotować nawet 3 składniki tworzące jedno danie.

Wyjątkowa kawa... i herbata

Ekspresy do zabudowy Generacji 7000 pracują najciszej ze wszystkich urządzeń dostępnych na rynku – to zmiana, którą można odczuć już podczas przygotowywania pierwszej porcji kawy. Miłośnicy różnych rodzajów tego napoju lub różniący się gustami domownicy docenią funkcję CoffeeSelect – możliwość wyboru różnych ziaren z trzech pojemników. AromaticSystemFresh sprawi, że kawa będzie zaparzona za każdym razem ze świeżo zmielonych ziaren, a w zaparzaczu nigdy nie pozostaną resztki wcześniej zmielonej kawy. Tryb Performance pozwoli jednym ruchem wybrać jeden z czterech sposobów działania ekspresu w zależności od okoliczności lub preferencji użytkownika. Z kolei funkcja Coffee & Tea udowadnia, że ekspres do kawy może być także ekspertem w parzeniu herbaty, dostosowując do odpowiednich gatunków liści temperaturę wody i czas parzenia. Dzięki rewolucyjnym funkcjom AutoDescale i AutoClean nie trzeba już ręcznie odkamieniać i czyścić ekspresu. Wystarczy wybrać odpowiedni moment, a ekspres odkamieni się sam i samodzielnie oczyści przewody na mleko oraz zaparzacz.

Linie wzornicze Generacji 7000 firmy Miele

Linie wzornicze Generacji 7000

Płyty indukcyjne

Nowe płyty indukcyjne Miele należące do Generacji 7000 dają użytkownikom ogromną elastyczność, a jednocześnie zapewniają wsparcie w procesie gotowania posiłków. Nie trzeba już dobierać garnka czy patelni do wielkości pola grzewczego. Płyty bezpolowe to swoboda i wygoda użytkowania bez względu na wielkość i kształt naczyń. Wskaźnik pomocy w pozycjonowaniu naczyń pomoże odpowiednio ustawić je na płycie, a dzięki elektronice płyta sama rozpozna miejsce ustawienia garnka i wyświetli właściwy rząd cyfr do sterowania. W dodatku przesuwanie garnków po płycie nigdy nie było tak ciche! Unikatowa funkcja SilentMove zmniejsza odgłosy powstające przy przesuwaniu dzięki specjalnemu nadrukowi na płycie.

Rewolucja na rynku AGD -

Urządzenia Generacji 7000 współpracuje z aplikacją mobilną Miele@mobile za pośrednictwem Wi-Fi. Dzięki temu możemy nim zarządzać praktycznie z dowolnego miejsca na świecie.

Milowy krok w rozwoju zmywarek

Urządzenia Generacji 7000 są potwierdzeniem hasła „LifeBeyondOrdinary”, które przyświeca nowej kampanii reklamowej firmy Miele. Modele należące do nowej serii zdecydowanie wyrastają ponad przeciętność, czyniąc życie swoich użytkowników wyjątkowym. Twarzą kampanii zmywarek Generacji 7000 jest Marina Kazankowa, rekordzistka świata we freedivingu, a więc w nurkowaniu na wstrzymanym oddechu. W tym sporcie nurek nie używa akwalungu, ale korzysta z dodatkowego osprzętu, w tym m.in. masek, specjalnych płetw czy odpowiednich ubrań, balastu itp. To właśnie Marina Kazankova ustanowiła rekord Guinnessa, przepływając w oceanie 154 m pod wodą na jednym oddechu. Jednak niezależnie od tego, ile rekordów już ustanowiła, chce zawsze sięgać po jeszcze więcej, być pierwsza i cieszyć się przeżyciami, których nikt wcześniej nie doświadczył. Dowodem na to są pierwsze na świecie zmywarki z systemem zmywania Auto- Dos i zintegrowanym PowerDiskiem, które dozują środek czyszczący automatycznie. PowerDisk wkładany jest do komory umieszczonej na wewnętrznej części drzwiczek urządzenia. Zawiera 400 g detergentu w formie granulatu, który dozowany jest przy każdym z programów mycia. Dysk obraca się o 360°, a granulat dostaje się do wnętrza zmywarki. System sam dozuje odpowiednią ilość detergentu w zależności od wybranego programu. Zawartość dysku wystarcza przeciętnie na 20 cykli mycia w programie Eco. W programie Automatic dozowanie jest elastyczne – sensory badają, ile detergentu potrzeba w zależności od stopnia zabrudzenia naczyń. Zmywarki nowej generacji można włączyć do sieci internetowej i sterować nimi za pomocą aplikacji Miele@mobile. Oprogramowanie to pozwala na korzystanie z wielu dodatkowych funkcji. Jedną z nich jest AutoStart, który umożliwia zaprogramowanie zmywarki tak, aby rozpoczęła pracę o określonej godzinie. Zdalny start i zatrzymanie programu zmywania mogą być aktywowane przez urządzenie mobilne praktycznie z każdego miejsca, z którego mamy dostęp do Internetu. Dostępne jest też rozwiązanie ShopConn@ct, dzięki któremu wygodnie zamówimy detergenty przez Internet. Do tej pory możliwe było tylko powtórne, manualne zamawianie środków przez aplikację Miele@mobile. W nowej generacji zmywarek po wybraniu opcji „Automatyczne domówienie” otrzymamy nowy zapas detergentu do domu. Zmywarki G 7000 są wyjątkowo intuicyjne w obsłudze. Zastosowano w nich nowo zaprojektowane panele sterowania i nową koncepcję obsługi. Jest to m.in. duży wyświetlacz MTouch ViDisplay – wyjątkowe rozwiązanie zarówno pod względem wyglądu, jak i funkcjonalności. Urządzeniem sterujemy, dotykając i przesuwając palcem po powierzchni wyświetlacza – zupełnie jak w smartfonie. Rozwijane menu dostarcza dodatkowych informacji, np. prognozy zużycia energii i wody.

Rewolucja na rynku AGD -
Rewolucja na rynku AGD -
Rewolucja na rynku AGD -

Innowacją w nowej generacji zmywarek jest system automatycznego dozowania AutoDos, który wykorzystuje PowerDisk z detergentem. Pojedynczy PowerDisk wystarcza przeciętnie na 20 cykli mycia w programie Eco.

Pół roku zmywania gratis

Firma Miele, z okazji wprowadzenia na rynek Generacji 7000, przygotowała dla klientów promocję, w której przy zakupie zmywarki z systemem AutoDos można otrzymać voucher na zestaw środków do zmywania PowerDisk. Może on wystarczyć nawet na pół roku zmywania. Promocja obowiązuje przy zakupie zmywarki, do której fabrycznie został dołączony voucher promocyjny. Voucher można zrealizować do 31 grudnia 2023 r. tylko za pośrednictwem sklepu internetowego firmy Miele (strona internetowa www.shop.miele.pl). Aby skorzystać z promocji, należy wybrać przycisk „Realizacja vouchera” i w odpowiednie pole wpisać kod promocyjny. Do dokończenia zamówienia konieczne jest zalogowanie się do sklepu internetowego i zarejestrowanie zakupionej zmywarki oraz podanie jej numeru fabrycznego. W trakcie jednego zamówienia może zostać zrealizowany jeden kod promocyjny. Przesyłka zawierająca 6 wkładów PowerDisk zostanie dostarczona na wskazany przez klienta adres w terminie 30 dni od złożenia zamówienia. Szczegółowy regulamin akcji promocyjnej, w tym pełną listę modeli nią objętych, można znaleźć na stronie internetowej www.shop.miele.pl w zakładce „Vouchery”. Słowem podsumowania W urządzeniach Miele Generacji 7000 stosowane jest przyjazne dla środowiska, energooszczędne podświetlenie LED. Zapewnia ono optymalne i równomierne oświetlenie wnętrza każdego urządzenia. Generacja 7000 to odpowiedź Miele na zmieniające się oczekiwania konsumentów w związku z postępem technicznym, jaki dokonuje się praktycznie w każdej dziedzinie życia. Przełomowe innowacje, a wiele z nich dostępnych tylko w urządzeniach Miele, wyznaczają trendy i nowe standardy w branży.

2019-10-28

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket