Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

LEDVANCE

Harmonia ze światłem

Harmonia

Panel 1200 Direct/Indirect to nowość w ofercie opraw biurowych firmy LEDVANCE, charakteryzująca się bezpośrednim i pośrednim rozsyłem światła.

Ta pojedyncza, zwieszana lampa z podświetleniem krawędziowym należy do rodziny lamp LEDVANCE, będących elementem zunifikowanego i nagrodzonego w Niemczech projektu „SCALE”. Oprawy z tej gamy występują w dwóch wersjach - on/off i DALI, cechują się łatwością montażu oraz gwarantują niskie koszty eksploatacji i konserwacji.

Wysoka jakość światła

Nowe oprawy biurowe LEDVANCE zapewniają 70% bezpośredniego światła w miejscu pracy i 30% światła pośredniego na potrzeby podstawowego oświetlenia, o strumieniu świetlnym wynoszącym do 4000 lumenów (2800 lumenów w dół/ 1200 lumenów w górę). Dzięki mikropryzmatycznemu dyfuzorowi typu light guide wykonanemu z PMMA o wysokiej przepuszczalności rozsył światła jest jednorodny i kontrolowany. Oznacza to możliwość uzyskania ujednoliconego wskaźnika ograniczenia olśnienia mniejszego niż 19 (UGR <19) zgodnie z normą UNI-EN 12464-1. Dodatkowo oprawy z nowej linii zapewniają niskie koszty konserwacji i eksploatacji dzięki dobrej skuteczności świetlnej wynoszącej do 110 lumenów na wat i trwałości do 80 000 godzin (L70/B50). Oprawy Panel 1200 Direct/Indirect są również dostępne w wersji z elektronicznym zasilaczem DALI. Firma LEDVANCE udziela pięcioletniej gwarancji na wszystkie oprawy z gamy Panel.

Spełnione standardy

Systemy oświetlenia budynków biurowych muszą być zgodne z licznymi obowiązującymi dyrektywami oraz uwzględniać różne kryteria dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa, a także scenariusze w zależności od konstrukcji danego budynku, sposobu jego użytkowania i powierzchni. Kluczowe wymogi dotyczą ograniczenia efektu olśnienia w pracy przy komputerze, jednorodnego rozsyłu światła i odpowiedniego natężenia oświetlenia. Tylko odpowiednie rozwiązania oświetleniowe, dobrze zaprojektowane pod względem ergonomicznym, mogą stworzyć wydajne środowisko pracy, pomóc zwiększyć koncentrację pracowników, a tym samym zaoferować korzyści firmom z każdej branży. Wraz z nowymi produktami Panel Direct/Indirect firma LEDVANCE wprowadza gamę opraw spełniających te specyficzne kryteria.

Funkcjonalny design i łatwa instalacja

Oprawy Panel Direct/Indirect są bardzo wąskie i charakteryzują się elegancką, wysokiej jakości stylistyką dzięki aluminiowej ramce i zaokrąglonym krawędziom. Przezroczyste kable elektryczne można łatwo podłączyć za pomocą szybkich złączy. Dodatkowo stalowe linki do montażu zwieszanego pozwalają na ustawienie oprawy na pożądanej wysokości. Projekt tych lamp to zdobywca niemieckiej nagrody German Design Award 2019 w kategorii „Światło”.

Oprawy Panel 1200 Direct/Indirect pod marką LEDVANCE dostępne są w ofercie dla specjalistów oświetleniowych za pośrednictwem hurtowni na terenie Polski i Europy.

Harmonia
Harmonia
2019-10-15

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2021 InfoMarket