Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

DENON

Amplituner AVR-X3600H

Amplituner

Kompatybilność z Imax Enchanced

Denon zaprezentował nowy amplituner kina domowego – model AVR-X3600H. Urządzenie obsługuje najnowsze rozwiązania stosowane w wielokanałowych systemach audio, w tym IMAX Enchanced i Dolby Atmos Height Virtualization.

AVR-X3600H to amplituner 9.2-kanałowy o mocy 180 W na kanał. 9-kanałowy stopień wyjściowy amplitunera jest w stanie przetwarzać nawet do 11.2 kanałów, co pozwala na stworzenie systemu Dolby Atmos w konfiguracji 7.2.4 (w połączeniu z zewnętrznym wzmacniaczem 2-kanałowym). Urządzenie zostało wyposażone w 32-bitowe przetworniki cyfrowo- analogowe AKM, umożliwiające dekodowanie dźwięku w dużej rozdzielczości z wielu bezstratnych formatów plików, takich jak ALAC, FLAC oraz WAV (do 24 bit/196 kHz). Amplituner jest również kompatybilny z plikami DSD 2,8/5,6 MHz. Odtwarza muzykę w dużej rozdzielczości z pamięci przenośnych za pomocą wejścia USB dostępnego na przednim panelu lub ze źródeł sieciowych. Denon AVR-X3600H obsługuje również popularne typy plików, takie jak MP3 i WMA.

Wspomniana na wstępie technika Dolby Atmos Height Virtualization dodaje wirtualne efekty surround wyższej warstwy (charakterystycznej dla Dolby Atmos) do tradycyjnej zawartości stereo lub surround, a także do treści kodowanych w Dolby Atmos, ale przy użyciu mniejszej liczby głośników. Umożliwia to stworzenie wrażenia dźwięku, który rozbrzmiewa dookoła słuchacza, przy wykorzystaniu tylko głośników warstwy podstawowej. Technika ta jest idealna dla systemów bez głośników wyższej warstwy lub głośników surround rozmieszczonych w całym pomieszczeniu, takich jak 2.1 lub 5.1, znacznie upraszcza instalację oraz zapewnia jednocześnie doskonałe wrażenia dźwięku w promieniu 360°. Technika Dolby Atmos Height Virtualization zostanie aktywowana za pośrednictwem przyszłej aktualizacji oprogramowania systemowego.

Amplituner wyposażony został w 8 wejść i 3 wyjścia HDMI, które obsługują rozdzielczość obrazu 4K Ultra HD z HDR, Dolby Vision i HLG. Dzięki eARC (Enhanced Audio Return Channel) Denon AVR-X3600H obsługuje również transmisję nieskompresowanego dźwięku z aplikacji telewizyjnych do amplitunera za pomocą pojedynczego kabla HDMI. Urządzenie ma certyfikację ISF (Imaging Science Foundation) i zostało wyposażone w pełny zestaw funkcji kalibracji wideo (do użytku przez technika lub instalatora ISF) wraz z trybami ISF Day i ISF Night. Model AVR-X3600H jest także kompatybilny z asystentami głosowymi i platformą multiroom Heos.

Amplituner
2019-10-01

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket