REMONDIS

Piknik z klimatem

Piknik

Obie firmy przywiązują wielką wagę do edukacji ekologicznej, zwłaszcza dzieci i młodzieży, prowadząc od lat wiele różnego typu akcje i działania ekologiczne o charakterze edukacyjnym.

Tym razem przeprowadziły edukację ekologiczną uczestników „Pikniku z klimatem” – cyklicznego wydarzenia ekologiczno-kulturalnego organizowanego w ramach projektu Partnerstwo dla Klimatu. Hasło 12. już odsłony wydarzenia brzmiało „Warszawa – miasto z klimatem”. Tematem przewodnim była adaptacja miasta do zmian klimatycznych. Na miejsce imprezy wybrano Skwer I Dywizji Pancernej WP w Warszawie, na którym mieści się Multimedialny Park Fontann – dodajmy, niezwykle efektowne i widowiskowe na co dzień miejsce Warszawy. Śródmiejska przestrzeń zamieniła się w strefę edukacji i zabawy. Odbywały się ekowarsztaty, pokazy aut napędzanych wodorem i prezentacje sposobów wykorzystania energii z promieni słonecznych. Dla fanów zajęć plastycznych i nurtu „zero waste” REMONDIS Electrorecycling i Electro-System przygotowały warsztaty z tworzenia biżuterii, breloków oraz magnesów z elektroodpadów. Na ich stoisku edukacyjnym dzieci i młodzież przez cały dzień mogli brać udział w wyścigach samochodzików napędzanych za pomocą energorowerów lub siłą własnych mięśni zasilać maszynę do produkcji baniek mydlanych. Każdy odwiedzający stoisko mógł też zapoznać się z informacjami na temat prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem i bateriami. Podczas „Pikniku z klimatem” prowadzona była również zbiórka zużytych telefonów komórkowych, tabletów, laptopów i baterii.

2019-10-01