Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

ARCAM

Wzmacniacz SA30

Wzmacniacz

Hi-endowe stereo w klasie G

Firma Arcam, jedna z najbardziej znanych i cenionych brytyjskich marek w branży audio, wprowadziła do oferty wzmacniacz zintegrowany, który stał się jednocześnie jej „topowym” produktem. Jak podkreślał Scott Campbell, dyrektor sprzedaży i marketingu w firmie Arcam – model SA30 reprezentuje nowy punkt odniesienia w dziedzinie wzmacniaczy stereofonicznych Arcama.

Inżynierowie firmy Arcam nie zostawili przypadkowi nawet najmniejszych detali. SA30 to świetnie zaimplementowana klasa G wzmacniaczy, poniekąd charakterystyczna dla sprzętu marki Arcam, dodatkowo połączona z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi. Model SA30 jest częścią serii HDA Arcama, w której uwagę przyciąga nietuzinkowe wzornictwo, wyróżniające nową generację urządzeń tego producenta. Wśród zalet nowego modelu należy wymienić łączność bezprzewodową i możliwość łatwej integracji w systemach typu „custom”. Znajdziemy w nim również zaawansowany system korekcji akustyki pomieszczenia Dirac Live, który pomoże wydobyć z urządzenia wszystko to, co najlepsze, także w pomieszczeniach o „trudnej” akustyce. Oprogramowanie obejmuje zaawansowaną analizę dźwięku odtwarzanego przez kolumny i warunki akustyczne w miejscu odsłuchu, a także optymalizację dźwięku. Model SA30 to w praktyce wzmacniacz hybrydowy – przy niedużej mocy pracuje w klasie A, a przy większym poborze prądu włączany jest dodatkowy zasilacz, który zapewnia odpowiednie wysterowanie kolumn przy dużej amplitudzie sygnału. Urządzenie wyróżnia się mocą 120 W (przy impedancji obciążenia 8 omów).

Wśród pięciu wejść analogowych, dostępnych na tylnym panelu wzmacniacza, jest również wejście gramofonowe. Dodatkowo cztery wejścia optyczne pozwalają na podłączenie rozmaitych urządzeń cyfrowych. W pewnym sensie model SA30 łączy więc w sobie audiofilską przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.

Zwolennicy innowacyjnych systemów cyfrowych o dużej rozdzielczości będą zadowoleni z tego, że SA30 dekoduje MQA (Master Quality Authenticated), czyli format plików dostępny w serwisie streamingowym Tidal Masters. Wzmacniacz jest oznaczony jako „Roon Endpoint”, co z kolei oznacza, że przetwarza sygnał audio z urządzeń cyfrowych wyposażonych w Roona. Jego sekcja DAC wyposażona jest w 32-bitowy przetwornik ESS Sabre ESS9038, który zapewnia precyzyjne przetwarzanie cyfrowych sygnałów na analogowe.

Model SA30 zapewnia również łączność bezprzewodową. Obsługuje standardy AirPlay2 i UPnP. Umożliwia współpracę z odtwarzaczami sieciowymi i urządzeniami wyposażonymi w Chromecast. Wejście HDMI z ARC (Audio Return Channel) sprawia, że SA30 jest sprzętem nadającym się idealnie do współpracy z telewizorem. Profesjonaliści zajmujący się instalacjami „custom” będą zadowoleni z obecności kompletu łączy sterujących i komp

2019-09-02

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket