Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

CAMBRIDGE AUDIO

Urządzenia z serii AX

Urządzenia

Dobre stereo w dobrej cenie

Firma Cambridge Audio wprowadziła do oferty serię urządzeń AX. Powstała ona głównie z myślą o tych klientach, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z dobrym jakościowo sprzętem audio, ale także poszukują modeli, które będą charakteryzowały się dobrym stosunkiem jakości odtwarzanego dźwięku stereo do ceny.

W skład serii AX wchodzą wzmacniacze zintegrowane AXA25 i AXA35, amplitunery stereofoniczne AXR85 i A XR100 o raz o dtwarzacze C D AXC25 i AXC35. Sugerowane ceny detaliczne wzmacniaczy wynoszą odpowiednio 1090 i 1490 zł, amplitunerów 1990 i 2390 zł, a odtwarzaczy CD 1090 i 1490 zł. W serii AX, mimo stosunkowo niskiej ceny, zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań technicznych znanych z w yższych serii produktowych marki Cambridge Audio, np. CX czy Edge.

Najdroższym, ale też najbardziej rozbudowanym urządzeniem z nowej serii firmy Cambridge Audio jest amplituner AXR100, który charakteryzuje się mocą wyjściową 100 W na kanał (przy impedancji 8 omów). Został on wyposażony w 3 wejścia analogowe RCA, ale ma także złącza cyfrowe – 2 wejścia optyczne i 1 wejście koaksjalne. Ma też przedwzmacniacz gramofonowy, wyjście na subwoofer aktywny i wyjście słuchawkowe. Jego „mniejszy” i tańszy odpowiednik jest pozbawiony wspomnianych wejść cyfrowych i charakteryzuje się mniejszą mocą, bo 85 W na kanał. Amplitunery obsługują radio analogowe FM/AM i mają pamięć do 30 programów. Wykorzystują ponadto moduł Bluetooth, dzięki któremu możemy strumieniowo odtwarzać audio z urządzeń mobilnych.

Wzmacniacz zintegrowany AXA25 to urządzenie o mocy 25 W na kanał (przy impedancji 8 omów). Ma 4 analogowe wejścia RCA i wejście Aux (na froncie), a także gniazdo USB (służące tylko do zasilania odbiornika Bluetooth). Bardziej rozbudowany model AXA35 to urządzenie o mocy 35 W na kanał. Wzmacniacz ten został dodatkowo wyposażony wyświetlacz, przedwzmacniacz gramofonowy i wejście gramofonowe (2 × RCA). Na frontowym panelu ma ponadto wyjście słuchawkowe (jack 6,3 mm). Znajdujące się w serii AX odtwarzacze CD – modele AXC25 i AXC35 – mają na tylnym panelu wyjście 2 × RCA. Model AXC35 ma dodatkowo cyfrowe wyjście koaksjalne. Urządzenia z serii AX dostępne są wyłącznie w odcieniu Lunar Grey.

2019-07-30

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket