Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

TCL

Premiera telewizorów z serii EP

Premiera telewizorów z serii EP

Podczas konferencji prasowej firma TCL zaprezentowała nową ofertę popularnych telewizorów z serii EP z nową platformą AI-IN z elementami sztucznej inteligencji.

Premiera telewizorów z serii EP

Spotkanie rozpoczął Frederic Langine (vice president sales and marekting TCL electronics Europe), który przedstawił wyniki sprzedaży telewizorów i strategię działania firmy TCL. W 2018 r. sprzedano 28,6 mln telewizorów i TCL jest drugim ich producentem na świecie. Firma zanotowała największy wzrost sprzedaży telewizorów w Europie – o 43 proc. Produkuje telewizory od A do Z, co oznacza, że ma własne centra badawcze, fabryki i wytwarza większość podzespołów: panele LCD, „elektronikę”, oprogramowanie oraz projektuje obudowy. Przyszłościowe rozwiązania telewizorów oparte będą na trzech filarach: wyświetlaczach QLED, 8K i sztucznej inteligencji AI. Zwiększona zostanie oferta soundbarów i słuchawek.

Premiera telewizorów z serii EP

O najnowszych rozwiązaniach technicznych w telewizorach opowiadał Marek Maciejewski (product development director europe). W zależności od klasy telewizora wykorzystuje różne techniki produkcji wyświetlaczy umożliwiające dostarczenie obrazu najlepszej jakości: diody LED z filtrami R, G w telewizorach z WCG, diody niebieskie i klisze QD (z kropkami kwantowymi) w telewizorach z wyświetlaczami QLED. W telewizorach z najwyższej półki zastosowane zostanie podświetlenie „mini-LED”, umożliwiające uzyskanie czerni niewiele gorszej niż w wyświetlaczach OLED, a w niedalekiej przyszłości powstaną „drukowane” ekrany QD OLED.

Nowa platforma sztucznej inteligencji TCL, czyli TCL AI-IN, ma służyć budowaniu „inteligentnego” systemu, dzięki któremu życie użytkowników stanie się łatwiejsze, a poszczególne rozwiązania będzie można personalizować. Oprócz aplikacji i oferty rozrywkowej telewizory TCL z TCL AI-IN wykorzystują „inteligentną” funkcję sterowania głosem, co sprawia, że stają się ośrodkiem kontrolowania „inteligentnej” przestrzeni domowej. Dzięki TCL AI-IN poprawia się jakość dźwięku odtwarzania, a funkcje sterowania głosem z dużej odległości dodatkowo poszerzają parametry eksploatacyjne odbiorników. Platforma TCL AI-IN jest kompatybilna z Google Assistant.

Na spotkaniu miały premierę miały telewizory LCD Ultra HD ze średniej półki z serii EP: EP64, EP66 i EP68 z Android TV 9.0, różniące się wyposażeniem i wykonaniem obudowy. Telewizory mają sterowanie głosowe i asystenta Google i mogą współpracować z urządzeniami smart home. Wprowadzano po raz pierwszy w tej klasie system HDR Dolby Vision i możliwość odtwarzania dźwięku Dolby Atmos także w wersji wirtualnej przez głośniki telewizora.

Będzie także możliwa automatyczna kalibracja obrazu firmy CalMAN (oprogramowanie AutoCal), którą może przeprowadzić sklep, np. MediaMarkt lub diler w oparciu o aplikację instalowaną na komputerze i urządzenie pomiarowe – kalibrator, co umożliwi optymalne ustawienie parametrów obrazu.

Premiera telewizorów z serii EP

Najlepsza seria EP68 oferuje jakość obrazu 4K HDR Pro, z szerokim zakresem kolorów (WCG). Możliwość odtwarzania filmów w standardach HDR Dolby Vision, HDR10+/HDR10, HLG dla dowolnego źródła (transmisja telewizyjna, streaming materiałów wideo) wraz z dźwiękiem Dolby Atmos zapewniają wrażenia jak w kinie. Wprowadzono także dźwięk standardu AC4. Dwa piloty – klasyczny z klawiaturą, a drugi mniejszy, bez niej, ale z mikrofonem do głosowej obsługi, to dodatkowa zaleta telewizorów marki TCL. Telewizor z serii EP68 wyróżnia ultracienka ramka z polerowanego metalu (6 mm). Do wyboru są telewizory o przekątnych 50 cali – 2199 zł, 55 cali – 2699 zł i 65 cali – 3899 zł.

W seriach podstawowych (EP66 i EP64) telewizory mają skromniejsze, podobne wyposażenie. Smart HDR poprawia standardowy zakres tonalności (SDR), dając obraz w jakości HDR, jest też wielokanałowy system odtwarzania dźwięku Dolby Audio. W komplecie dostajemy pełnowymiarowy pilot i możliwość dokupienia opcjonalnego mikrofonu do wydawania komend głosowych, montowanego na ramie telewizora (będzie dostępny jesienią). Brak jest systemów Dolby Vision, HDR10+ i Dolby Atmos.

Premiera telewizorów z serii EP

Serię TCL EP66 wyróżnia metalowe wykończenie i ramka, tak jak w serii EP68. Jest więcej modeli: 43 cale – 1699 zł, 50 cali – 1999 zł, 55 cali – 2499 zł, 65 cali – 3299 zł oraz 75 cali – 6499 zł.

Premiera telewizorów z serii EP

Telewizory z serii EP64 mają takie same funkcje jak EP66, lecz użyto tańszych materiałów, brak jest metalowego wykończenia, głośniki są schowane w obudowie wykonanej z tworzywa sztucznego, co obniżyło cenę, brak jest modelu o przekątnej 75 cali. Ceny modeli serii EP64: 43 cale – 1599 zł, 50 cali – 1899 zł, 55 cali – 2299 zł i 65 cali – 3199 zł.

Premiera telewizorów z serii EP

Po prezentacji można było sprawdzić, jak telewizor współpracuje z rozwiązaniami smart home i głośnikami, Asystentem Google i Amazon Alexa Echo Dot i jak działa sterowanie głosowe.

Premiera telewizorów z serii EP
Premiera telewizorów z serii EP

Wyszukiwanie głosowe treści w Internecie rozszerzono o podstawowe komendy do obsługi telewizora, włączanie, wyłączanie telewizora, zmianę głośności czy wybór złącza HDMI. Mówiąc do telewizora, można wyłączyć lub włączyć oświetlenie, zmienić kolor oświetlenia, po zainstalowaniu w pokoju lampy smart LED. W telewizorze EP68 można było posłuchać dźwięku z systemu Virtual Atmos, wykorzystującego głośniki telewizora, z których dźwięk był przestrzenny, z dużą ilością detali.

Premiera telewizorów z serii EP

Pokazano także model mikrofonu do obsługi głosowej telewizora bez potrzeby używania pilota, który montuje się na ramie telewizora. Będzie dostępny jesienią.

Premiera telewizorów z serii EP

W wypadku korzystania z niewielkiego sieciowego domofonu z kamerą na ekranie telewizora pojawia się informacja, że ktoś dzwoni do drzwi, i na ekranie telewizora widzimy obraz z kamery.

2019-07-29

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket