Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

NARZĘDZIA BEZPRZEWODOWE

Systemy

Systemy

Makita 2 × 18 V

Japońska marka Makita oferuje jeden z najbardziej rozbudowanych systemów akumulatorowych na rynku zasilanych napięciem 18 V. Dla klientów, którzy dysponują bazą akumulatorów, jednak oczekują większej wydajności od posiadanego sprzętu, wprowadziła system zasilania 2 × 18 V. Dzięki wykorzystaniu dwóch akumulatorów o napięciu 18 V możliwe jest zasilanie elektronarzędzi 36 V, a to pozwala na osiągnięcie wydajności porównywalnej ze sprzętem sieciowym. Dzięki temu wystarczy dokupić samo elektronarzędzie, które pomimo większej mocy będzie współpracowało z już posiadanymi akumulatorami. W bogatej ofercie elektronarzędzi dostępny jest sprzęt ogrodowy i warsztatowy czy remontowy oraz odkurzacze i akcesoria, a nawet odzież robocza. Możemy też w niej znaleźć ponad 200 elektronarzędzi zasilanych przy pomocy akumulatorów o napięciu 18 V. Aby zapewnić im dużą wydajność, firma oferuje rozbudowaną gamę akumulatorów o pojemności nawet 6 Ah.

Makita

Dedra SAS+All – Single Aku Solution

Marka Dedra zadebiutowała na rynku z nowym systemem zasilania akumulatorowego SAS+All. Bogata oferta elektronarzędzi zasilanych przy pomocy wspólnego akumulatora skierowana jest zarówno do wymagających majsterkowiczów, jak i profesjonalnych wykonawców. Napięcie zasilające to 18 V. Dostępne są dwa typu akumulatorów: o pojemności 2 Ah (DED7032), cechujący się kompaktowymi wymiarami i przeznaczony do wymagających zastosowań, 4 Ah (DED7034). W ofercie znajdziemy najpopularniejsze elektronarzędzia, jak szlifierki kątowe, zakrętarki, wiertarkowkrętarki czy wyrzynarki, oraz przeznaczoną do ich przechowywania torbę. Dedra już zapowiedziała rozbudowę systemu o kolejne elektronarzędzia, takie jak pilarka ręczna, szlifierki mimośrodowa i oscylacyjna, a nawet kompresor, oświetlenie i podkaszarka do trawy.

Dedra

Hikoki Multi Volt

System zasilania Multi Volt marki Hikoki to jedna z największych innowacji na rynku elektronarzędzi akumulatorowych. Jeden akumulator może zasilać urządzenia pracujące z napięciem 18 oraz 36 V. Elektronika sterująca akumulatorem wykrywa typ elektronarzędzia, do którego został podłączony, i automatycznie dostosowuje do niego napięcie zasilające. W trybie 18 V akumulator BSL36A18 oferuje pojemność 5 Ah, a w trybie 36 V – 2,5 Ah. Analogicznie w akumulatorze BSL36B18 jest to 8 Ah dla trybu 18 V i 4 Ah dla 36 V. Pomimo zwiększonych możliwości akumulatory nie odstają gabarytowo od typowych ogniw dla systemu 18 V. Jest to uniwersalne rozwiązanie dla profesjonalistów, którzy potrzebują pełnej gamy sprzętu do różnych zadań. W lekkich pracach mogą korzystać z posiadanych już elektronarzędzi Hikoki (dawniej Hitachi) systemu 18 V, gdy jednak potrzebują większej mocy, wystarczy, że sięgną po nowe elektronarzędzia 36 V Hikoki systemu Multi Volt, które oferują moc nawet ponad 1000 W, a więc mogą konkurować ze sprzętem sieciowym. Co ważne, wszystkie one są zasilane przy pomocy jednego uniwersalnego akumulatora.

Hikoki

Tryton – system 20 V

Należąca do firmy Profix polska marka Tryton powiększyła ofertę o system zasilania elektronarzędzi wykorzystujących napięcie 20 V. W jego skład wchodzi siedem elektronarzędzi zasilanych wspólnymi akumulatorami, dostępnych w wersji o pojemności 1,5 oraz 2 Ah. W ofercie znajdziemy takie elektronarzędzia jak szlifierka, wiertarkowkrętarki w wersji z udarem i bez udaru, wyrzynarka, pilarka szablasta, ręczna pilarka tarczowa oraz dmuchawa ogrodowa i nożyce do żywopłotu. Tak szerokie spektrum produktów pozwala na pokrycie najczęstszych zastosowań i wymagań w pracach w warsztacie, na budowie, a także w ogrodzie. Aby zapewnić ciągłość zasilania wspólnym akumulatorem, producent w ofercie ma także szybką ładowarkę.

Tryton

System akumulatorowy 4Garden 18 V

Oferowany przez firmę Krysiak pod marką 4Garden system akumulatorowy 18 V przeznaczony jest do lekkich prac w przydomowym ogrodzie. W jego skład wchodzą dmuchawa KDA18, nożyce do żywopłotu KNB18 i przycinarka do trawy KWB18. Dostępny w ramach systemu akumulator ma pojemność 1,3 lub 1,5 Ah. Zaletą jest możliwość wykorzystania jednego akumulatora do zasilenia kilku urządzeń.

System akumulatorowy

Makita CXT

Wydajność elektronarzędzi akumulatorowych rośnie, ale nie zawsze ona jest priorytetem. Często są to możliwie niewielkie gabaryty przy zachowaniu funkcjonalności. Makita w swojej ofercie ma system elektronarzędzi akumulatorowych CXT (Compact eXtreme Technology), których napięcie zasilające wynosi 10,8 V (max. 12 V). Wyróżniają się one krótkim czasem ładowania (nawet 22 min dla akumulatora 1,5 Ah) oraz kompaktowymi wymiarami. Dzięki temu znakomicie spiszą się we wszystkich lżejszych pracach, w których istotna jest nie tylko wydajność, ale również komfort pracy z elektronarzędziem i jego mała masa. Producent oferuje akumulatory o pojemności nawet 4 Ah.

Makita

AL-KO EnergyFlex

System zasilania akumulatorowego EnergyFlex marki AL-KO oferuje wydajne elektronarzędzia przeznaczone do pracy w ogrodzie. Zasilane są akumulatorami o napięciu 36 V i pojemności 4 lub 5 Ah. Czas ładowania to od 90 do 120 min. EnergyFlex obejmuje cztery kosiarki, dmuchawę do liści, wertykulator, dmuchawę do śniegu, nożyce do żywopłotu, piłę łańcuchową, podkaszarkę i narzędzie uniwersalne multitool z 4 różnymi końcówkami. W zależności od typu urządzenia czas pracy to nawet 140 min. Co ważne, ekologiczne i bezobsługowe zasilanie akumulatorowe nie niesie ze sobą kompromisów pod względem wydajności. Przykładowa kosiarka Moweo 46.5 Li SP oferuje szerokość koszenia wynosząca 46 cm i jest rekomendowana do trawników o powierzchni nawet 600 m2.

AL-KO

Krysiak – system 40 V

System elektronarzędzi ogrodowych zasilanych akumulatorami o napięciu 40 V to nowość w ofercie marki Krysiak. Stanowi on odpowiedź na oczekiwania konsumentów poszukujących ekologicznych i wydajnych urządzeń, które zapewnią swobodę pracy. Dzięki uniwersalności akumulatorów klienci nie muszą kupować każdego urządzenia z baterią. Klient ma możliwość zakupu jednego akumulatora i używania go zamiennie do kilku urządzeń – wystarczy go naładować oraz przełożyć z jednego sprzętu do drugiego. W ten sposób klienci zyskują większe pole manewru i elastyczność przy pracach ogrodowych przez możliwość posiadania pełniejszej gamy urządzeń za sumarycznie niższą cenę. Oczywiście, warto wyposażyć się w drugi akumulator, który pozwoli wyeliminować przestoje w pracy. Dostępne są baterie o pojemności 2 oraz 4 Ah. Obecnie w ramach systemu 40 V firma Krysiak proponuje takie produkty jak pilarka łańcuchowa, pilarka łańcuchowa na wysięgniku, nożyce do żywopłotu, nożyce do żywopłotu na wysięgniku, dmuchawa, odkurzacz do liści, przycinarka żyłkowa i kosiarka.

Krysiak

Cub Cadet 80V Li-Ion Dura System

Firma Cub Cadet swój system urządzeń akumulatorowych oparła na wydajnych ogniwach o napięciu zasilającym 80 V. W jego skład wchodzą dwie kosiarki (LM 37, LM40), kosa elektryczna LH3 ET, dmuchawa do liści LH3 EB oraz nożyce do żywopłotu LH3 EH. Wszystkie sprzęty zasilane są przy pomocy jednego akumulatora i dostępne są zarówno w zestawach z akumulatorem i ładowarką, jak i konfiguracji „zerowej”. Oprócz ekologii zaletą jest praktycznie bezobsługowe użytkowanie maszyn. Naładowanie akumulatora trwa zaledwie godzinę, a zintegrowany system chłodzenia zapobiega przegrzaniu podczas pracy.

Cub Cadet
2019-07-15

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket