Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

iROBOT

Prezentuje przyszłość sprzątania

Prezentuje

Na spotkaniu w apartamencie Cosmopolitan w Warszawie odbyła się prezentacja najnowszych robotów sprzątających marki iRobot. Importer i dystrybutor w Polsce – firma DLF Sp. z o.o. – wprowadza nowe, przełomowe produkty – robota odkurzającego Roomba s9+ i robota mopującego Braava jet m6.

Ich możliwości zaprezentowali Antoine Garcia – product manager w firmie iRobot i Dariusz Zieliński – specjalista ds. marketingu i PR w Rumour PR. Oba urządzenia są najbardziej zaawansowanymi robotami, jakie iRobot dotychczas zbudował, i co istotne, mogą one ze sobą współpracować. Roomba s9+ odkurza, a następnie Braava jet m6, „mopuje” podłogę, wyręczając w tych pracach domowników. Urządzenia wyposażono w opatentowany przez firmę iRobot system nawigacji iAdapt 3.0 z techniką mapowania przestrzeni vSLAM. Urządzenia zapamiętują do dziesięciu planów pokoi (ich granice) i mają zdolność omijania mebli czy innych przeszkód, dzięki czemu efektywnie sprzątają. Nowe roboty wykorzystują technikę Imprint Link, aby wymieniać ze sobą informacje i automatycznie wykonywać swoje zadania po sobie, bez ingerencji użytkownika.

Roomba s9+ jest obecnie najbardziej „inteligentnym”, efektywnym i najlepiej sprzątającym robotem w linii produktowej Roomba. Urządzenie wyposażono w nowy, zaawansowany czujnik 3D, który w sposób ciągły (25 razy na sekundę) monitoruje obiekty znajdujące się przed robotem, aby jeszcze lepiej orientował się w przestrzeni i efektywnie sprzątał w rogach dzięki zastosowaniu specjalnej szczotki. Roombę s9+ wyróżnia efektywny systemem czyszczący z siłą ssania do 40 razy większą niż poprzednie generacje. Kiedy robot wykryje dywan czy wykładzinę, wówczas automatycznie zwiększa moc ssania (technika Power Boost), aby usunąć zabrudzenia tkwiące głęboko w strukturze włókien. Robot odkurzający Roomba s9+ współpracuje ze stacją Clean Base z wymiennym workiem na śmieci, która automatycznie opróżnia pojemnik na brud z robota.

Robot mopujący Braava jet m6 natomiast odświeży podłogi w całym domu. Wystarczy, że użytkownik wybierze odpowiednią nakładkę – mycie bądź zamiatanie, a robot zajmie się całą resztą. W trybie pracy na mokro precyzyjny spryskiwacz rozprowadza wodę, a nakładki mopujące zbierają brud. Użytkownicy robota Braava jet m6 mogą skorzystać także ze specjalnego płynu do mycia twardych podłóg o świeżym zapachu. W trybie pracy na sucho nakładki zbierają z podłogi kurz czy sierść zwierząt, które osadzają się na niej. Roboty można zaprogramować na wspólne sprzątanie w aplikacji iRobot Home, gdzie możliwe jest również wskazanie określonego pomieszczenia do sprzątania. Gdy tylko Roomba s9+ skończy sprzątanie wybranych pomieszczeń, Braava jet m6 automatycznie opuści swoją stację dokującą i rozpocznie mycie podłogi. Użytkownik otrzyma powiadomienie, gdy odkurzanie i mopowanie zostaną zakończone. Po prezentacji można było zobaczyć roboty w akcji. Roomba s9+skutecznie omijała przeszkody i precyzyjnie zbierała zabrudzenia wzdłuż ścian oraz rogów. Po niej ruszył do mycia podłogi robot Braava jet m6. Po pracy urądzenia bez problemu wróciły do stacji dokujących. Ich zaletami są prosta obsługa i ciche działanie.

Roboty: odkurzający Roomba s9+ ze stacją Clean Base i mopujący Braava jet m6 będą dostępne od 12 lipca w sugerowanej cenie katalogowej 6799 zł i 3199 zł.

Prezentuje

Nowe roboty sprzątające zaprezentowali Antoine Garcia (w środku) i Dariusz Zieliński (z prawej).

Prezentuje

Oba roboty to najbardziej zaawanasowane technicznie urządzenia marki iRobot – powiedział Dariusz Zieliński.

Prezentuje

Aplikacja na smarfonie umożliwia zaprogramowanie pracy obu urządzeń po sobie.

Prezentuje

Antoine Garcia pokazuje elementy czyszczące, specjalne gumowe wałki i szczotkę do czyszczenia narożników.

Prezentuje

Roomba s9+ wjedzie w każdy zakamarek.

Prezentuje

Braava jet m6 czyści na mokro i na sucho.

2019-07-01

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket