Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

SAMSUNG

80-lecie Batmana. Od komiksu do filmu w 8K

80-lecie Batmana. Od komiksu do filmu w 8K

W tym roku mija 80 lat od wydania pierwszego komiksu z człowiekiem-nietoperzem w roli głównej. Na zorganizowany spotkaniu firmy Samsung i Galapagos films mogliśmy kultową postać oglądać na trzech ekranach marki Samsung najnowszym 85 – calowym QLED 8K, starszym, siedmioletnim telewizorze Full HD, a nawet na drzwiach lodówki.

80-lecie Batmana. Od komiksu do filmu w 8K

Agnieszka Szwaj brand manager z firmy Galapagos films omówiła największe nowości na płytach BD 4K Ultra HD.

Z okazji 80-lecia postaci Batmana po raz pierwszy na płytach Blu-ray UHD 4K w ofercie Galapagos Films nagrano cztery kultowe filmy: Batman, Powrót Batmana, Batman Forever, Batman i Robin.

80-lecie Batmana. Od komiksu do filmu w 8K

Cztery kultowe filmy o Batmanie na dwudyskowych płytach 4K Blu-ray z dźwiękiem Dolby Atmos pojawią się w sklepach.

Tym samym dołączą one do wydanych na UHD Blu-ray filmów Batman Początek, Mroczny Rycerz oraz Mroczny Rycerz powstaje. Aktualnie w ofercie Galapagos Films w najwyższej jakości 4Kna na płytach Blu-ray jest już ponad sześćdziesiąt wyselekcjonowanych filmów.

80-lecie Batmana. Od komiksu do filmu w 8K

O postaci Batmana opowiadał znawca popkultury Kamil Śmiałkowski.

Batman pojawił się po raz pierwszy 30 marca 1939 roku na łamach magazynu „Detective Coomics#27”. Człowiek-nietoperz jest najpopularniejszym spośród super bohaterów w historii filmowej i to w oparciu o jego postać powstało najwięcej scenariuszy filmowych. Batman jako super bohater bije rekordy w każdym wcieleniu i wyznacza standardy sprzedaży wszystkich produktów, w tym wydań filmowych na płytach 4K UHD Blu-ray, Blu-ray i DVD.

80-lecie Batmana. Od komiksu do filmu w 8K
80-lecie Batmana. Od komiksu do filmu w 8K

Kultową postać można było oglądać na trzech ekranach marki Samsung najnowszym 85 – calowym QLED 8K, starszym, siedmioletnim telewizorze Full HD, a nawet na drzwiach lodówki.

Podstawą do oglądania filmów z Batmanem powinien być sprzęt, który zapewni rzeczywiste wrażenia z oglądania. W czasie spotkania można było porównać jak zmienił się obraz na telewizorze 85 cali QLED 8K i Full HD. Mimo, że obraz na ekranie 8K jest skalowany,  zachwyca szeroką paletą barw oraz perfekcyjnym odwzorowaniem szczegółów. Odtwarzany film Batman to półcienie, detale oraz niesamowite efekty wizualne i dźwiękowe, którymi posługiwał się reżyser, aby wprowadzić nas w świat opowieści. W telewizorach QLED z 2019 roku na emocje w czasie oglądania filmów mają wpływ takie rozwiązania techniczne jak: Bezpośrednie strefowe podświetlenie, które odpowiada za perfekcyjne odwzorowanie czerni oraz idealny kontrast. Dzięki wysokiemu HDR nawet najmniejsze detale kostiumu Batmana nie umkną uwadze widza. Bezbłędne odwzorowanie kolorów i pełną paletę barw ze 100-procentowym natężeniem kolorów zapewnia wyświetlacz z kropkami kwantowymi (Quantum Dot). Ultra szeroki kąt widzenia umożliwia z każdego miejsca na kanapie równie dobrą jakość obrazu. Z kolei Quantum HDR odtworzy poszczególne sceny dokładnie tak, jak chciał tego chciał reżyser.

80-lecie Batmana. Od komiksu do filmu w 8K

Henryk Chorążewski PR consultant  z firmy Samsung przybliżył zalety rozwiązań technicznych na ekranie telewizorów QLED 4K i 8K.

O jakości obrazu i procesorach 4K w tegorocznych telewizorach 4K i 8K opowiadał Henryk Chorążewski. W modelach QLED 4K po raz pierwszy pojawił się także procesor Quantum 4K, który stanowi swoisty „mózg” telewizora. Procesor optymalizuje obraz w czasie rzeczywistym, aby widzowie mogli natychmiast cieszyć się pełnym szczegółów filmem. Z kolei model Q950, czyli QLED 8K w odsłonie na 2019 rok, został wyposażony w technikę „inteligentnego” skalowania do 8K oraz w unikatowy procesor Quantum 8K. Przy pomocy sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego Filmowe ekranizacje Batmana w jakości 4K na UHD Blu-ray, są automatycznie poprawione i wyświetlone w jakości bliskiej 8K. Superwysoka rozdzielczość oraz głębia detali sprawią wrażenie, jakby ikona popkultury znajdowała się tuż obok nas.

Widzowie coraz chętniej wybierają ekrany o większych przekątnych, dlatego w tegorocznej ofercie telewizorów QLED 4K i 8K dostępny jest pełen wachlarz rozmiarów od 43 do 98 cali. Po premierze filmu „Batman” w 1989 roku zapewne nikt nie przypuszczał, że 30 lat później będziemy mogli obejrzeć ten sam film w technice 4K lub 8K na tak dużym ekranie. Większy telewizor zapewnia jeszcze bardziej wciągające oraz realistyczne wrażenia filmowe, które pozwolą widzom „zanurzyć” się filmowym świecie walczącego o sprawiedliwość superbohatera.

2019-06-19

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket