Typy kosiarek

Typy

Na rynku wciąż dominują urządzenia zasilanie z sieci elektrycznej lub z silnikami spalinowymi. Jednak w ostatnim czasie znacząco rośnie pozycja narzędzi akumulatorowych, które łączą najlepsze cechy urządzeń sieciowych i spalinowych.

Być może dzięki temu za parę lat nie będziemy musieli wybierać między kosiarką cichą i ekologiczną, a taką, która będzie mogła pracować w każdych warunkach. Zasilanie akumulatorami wydaje się rozwiązaniem wielu problemów. Zapomnieć nie można również o tych, którzy chcą pochwalić się równo przystrzyżoną trawą, a niekoniecznie lubią spędzać sobotnie popołudnia z kosiarką. Z pewnością ucieszy ich coraz większa skuteczność i oferta kosiarek automatycznych. Już dziś roboty koszące wymagają minimum obsługi dzięki możliwości programowania haromonogramów czy obsłudze za pomocą aplikacji mobilnych.

Kosiarki kołowe akumulatorowe

To nic innego jak kosiarki z silnikami elektrycznymi, jednak wyposażone oczywiście w akumulator. Łączą one najlepsze cechy modeli spalinowych i elektrycznych. Są ciche i ekologiczne, a przy tym można z nich korzystać w miejscach bez dostępu do energii elektrycznej. Wykorzystują wydajne akumulatory o napięciu nawet 80 V i dużej pojemności, dzięki czemu najbardziej zaawansowane modele można zaprząc do nawet najcięższych zadań.

Kosiarki

Kosiarki kołowe spalinowe

To popularna grupa urządzeń ze względu na uniwersalność. Największe zalety silnika spalinowego to oczywiście duża moc oraz niezależne zasilanie. Wydajne kosiarki spalinowe sprawią się idealnie w ogrodach o dużej powierzchni oraz tam, gdzie nie mamy dostępu do prądu elektrycznego. Silniki spalinowe są, niestety, dosyć głośne oraz wymagają okresowych prac konserwacyjnych.

Kosiarki

Kosiarki kołowe elektryczne

Zasilane sieciowo kosiarki elektryczne doceniane są przede wszystkim za wygodną eksploatację. Są relatywnie ciche, nie trzeba martwić się o jakość paliwa i nie emitują spalin. Modele o większej mocy z powodzeniem można stosować na dużych trawnikach, pod warunkiem że dysponujemy odpowiednio długim przedłużaczem. To właśnie zależność od sieci elektrycznej stanowi ich największą słabość.

Kosiarki

Roboty koszące

Zwane również kosiarkami automatycznymi roboty koszące są ciche i wydajne, nie wymagają podczas pracy żadnej obsługi, co pozwala nam skupić się na innych zajęciach. Dzięki zaawansowanej elektronice, nowoczesnym czujnikom i układom sterującym potrafią niemal idealnie samodzielnie zadbać o trawnik. Zasilanie pochodzi z wbudowanych akumulatorów o różnych pojemnościach, pozwalających na pracę o określonej długości.

Roboty
2019-03-27
x

Kontakt z redakcją

© 2023 InfoMarket