Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

BUDMA

Targi Budma 2019

Targi

Jak co roku organizowane w lutym targi Budma to wykładnik tego, jakie będą trendy i jakie wyzwania stoją przed branżą budowlaną. Co ważne, impreza wciąż cieszy się niesłabnącym powodzeniem, a wystawcy prezentują coraz ciekawsze rozwiązania i ekspozycje.

Tegoroczna Budma połączona była z targami WinDoor-Tech, które uzupełniały targową ekspozycję o rozwiązania z dziedziny stolarki budowlanej. Na przestrzeni o powierzchni 30 tys. m2 zgromadziło się niemal 1000 wystawców, imprezę odwiedzili goście z 33 krajów.

Budownictwo ma ogromne znaczenie dla polskiej gospodarki – to 200 mld zł produkcji budowlano-montażowej rocznie, 10 proc. PKB i około miliona pracowników. Dlatego jest tak ważne z punktu widzenia planu premiera Mateusza Morawieckiego, czyli „Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju” – powiedział Artur Soboń, sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, na konferencji, która otworzyła targi. W trakcie uroczystej gali organizatorzy przyznali 43 statuetki Złotych Medali dla najbardziej innowacyjnych produktów targów Budma i Windoor-tech. Wręczono także nagrody Ministra Inwestycji i Rozwoju oraz „Architecture Budma Award”.

Jak co roku przy okazji targów nie zabrakło wydarzeń towarzyszących w tym zawodów dekarskich Turbo Dekarz czy warsztatów i międzynarodowych mistrzostw parkieciarzy. Odbyła się również czwarta edycja Monteriady. W jej trakcie uczestnicy mogli oglądać realizowane przez cztery dni pokazy montażu drzwi zewnętrznych, drzwi balkonowych typu HS, drzwi wewnętrznych, bramy garażowej, okna w strefie docieplenia, osłon okiennych oraz systemu automatyki okiennej i regulacji okuć w stolarce HS. Poszczególnym montażom towarzyszył „na żywo”, emocjonujący komentarz znanego dziennikarza sportowego – Tomasza Zimocha. Partnerami Monteriady 2019 były marki: AIB, Aluplast, Fakro, Gerda, Glasslift, Hörmann, Klimas Wkręt-met, Lahti Pro, Porta, Somfy, Soudal, Stanley Black & Decker i Vorne.

Oprócz tego odbyło się Forum Designu i Architektury D&A, podczas którego to architekci, projektanci, designerzy i studenci zawładnęli targową iglicą. Światowej sławy twórcy: Giuseppe Blengini, Emilio Nanni oraz Marcantonio Malerba wymienili się doświadczeniami, a także dyskutowali o wyzwaniach stojących przed branżą.

Targi

Hultfors Group prezentowała bogatą ofertę swoich marek, wśród nich znakomitą odzież roboczą marki Snickers, obuwie Solid Gear czy rusztowania i drabiny firmy Wibe.

Targi

Na stoisku firmy Dantherm można było przyjrzeć się bliżej bogatej ekspozycji nagrzewnic marki Master.

Targi

Szeroką ofertę sprzętu grzewczego prezentowała firma Marax.

Targi

Marka Rawlplug swoją ekspozycję prezentowała w specjalnie przygotowanym RawlTrucku, świętowała również 100 lat działalności.

Targi

Na targach Budma nie zabrakło nowej odsłony marki Hikoki, która prezentowała bogatą ofertę elektronarzędzi, dotychczas dostępnych pod marką Hitachi.

2019-03-21

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket